تاریخ ارسال : ۰۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تهدید ایتالیا برای بستن بنادر خود به روی مهاجران خارجی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ایتالیا که با فشارهای شدید ناشی از موج فزاینده ورود مهاجران و پناهجویان آفریقایی روبرو است، روز چهارشنبه از اتحادیه اروپا خواست تا برای مقابله با بحران مهاجران خارجی به کمک این کشور بشتابد.

بر اساس این گزارش ایتالیا هشدار داده است که بنادر خود را به روی کشتی های امداد و نجات خواهد بست تا فشار بر شرکای اروپایی اش را افزایش دهد. منابع آگاه این مساله را اعلام کرده اند.

مائوریزیو ماساری سفیر رم در اتحادیه اروپا در دیدار با دیمیتریس آوراموپولوس کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا تاکید کرد: وضعیتی که ما با آن روبرو هستیم ، کاملا جدی است و اروپا نمی توان نسبت به این اوضاع بی توجه باشد. یک منبع آگاه دولت ایتالیا این مطلب را اعلام کرده است.

یک مقام دیگر دولت ایتالیا نیز تصریح کرد: ایده مسدود کردن بنادر ایتالیا به روی کشتی های امداد و نجات که با پرچم کشورهای خارجی تردد می کنند، در این دیدار مورد مذاکره قرار گرفته است.

این منبع آگاه گفت: این اقدام شرکای اروپایی را مجبور خواهد کرد تا مهاجران خارجی را قبول کنند چرا که بسیاری از خیریه هایی که کشتی های نجات و امداد برای آنها کار می کنند، در سایر کشورهای اروپایی از جمله مالت و آلمان مستقر هستند.

ایتالیا از سال ۲۰۱۴ میلادی با ورود بیش از ۵۰۰ هزار مهاجر خارجی با قایق روبرو بوده است. تعداد مهاجران خارجی که از ابتدای امسال تاکنون وارد ایتالیا شده اند نسبت به سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته و به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

ایتالیا ورودی اصلی مهاجران و پناهجویان خارجی به خصوص از کشورهای آفریقایی به شمار می رود. این در حالی است که اکثر کشورهای همسایه ایتالیا مرزهای خود را به روی مهاجران بسته اند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=54921

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.