تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توافق نمایندگان کنگره آمریکا بر سر لایحه ۷۰۰ نظامی میلیارد دلاری

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا بر سر لایحه سیاست نظامی سالانه که مجوز بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری را برای سال مالی ۲۰۱۸ به پنتاگون می‌دهد به توافق رسیدند، رقمی که نسبت به مبلغ درخواستی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا افزایش چشمگیری داشته است.

جزئیات این قانون طبق برنامه ریزی اواخر روز چهارشنبه به طور عمومی منتشر می شود، با این حال کارکنان کنگره آمریکا که نام آنها فاش نشده است گفتند این لایحه تنها بیش از ۶۳۴ میلیارد دلار را به عملیات نظامی اصلی پنتاگون و در حدود ۶۶ میلیارد دلار را به ماموریت های جنگی در افغانستان، عراق، سوریه و مناطق دیگر اختصاص داده است.

پیش از این، ترامپ بودجه ۶۰۳ میلیارد دلاری برای عملیات اصلی پنتاگون و بودجه ۶۵ میلیارد دلاری برای ماموریت های خارج از خاک آمریکا درخواست داده بود.

تلاش قانونگذاران آمریکایی برای افزایش بودجه نظامی هنوز با چالش هایی روبرو است، برای تصویب میلیاردها دلار بیشتر در بودجه نظامی، ابتدا کنگره باید قانونی را که در سال ۲۰۱۱ محدودیت های شدیدی در مورد هزینه های فدرالی برقرار کرده بود لغو کند. موضوعی که به آسانی انجام نخواهد گرفت و با مقاومت دموکرات هایی که به دنبال افزایش بودجه نهادهای داخلی هستند روبرو می شود.

این لایحه نظامی بودجه تامین ۹۰ فروند جنگنده اف ۳۵ را فراهم می کند، که ۲۰ فروند از درخواست ترامپ بیشتر بوده است، همچنین هزینه ۲۴ فروند جنگنده اف/ای ۱۸ نیز فراهم خواهد شد که ۱۰ فروند از لیست درخواستی رئیس جمهور آمریکا بیشتر است. در بودجه تعیین شده برای این لایحه نظامی، سه فروند کشتی جنگی ساحلی تعیین شده که دو فروند از درخواست های قبلی بیشتر است.

کارکنان کنگره آمریکا در این باره گفتند این لایحه نظامی درخواست ۶ میلیاردی ترامپ در روز دوشنبه درباره توسعه فوری پدافند موشکی برای مقابله با تهدیدات کره شمالی را در بر می گیرد. همچنین افزایش تعداد نیروهای نظامی در افغانستان و تعمیرات فوری ناوهای نیروی دریایی در منطقه آب های آسیا و اقیانوسیه از بخش های دیگر آن است.

بر اساس این لایحه نظامی، بودجه ۱٫۲ میلیارد دلاری ترامپ برای استقرار سه هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی بیشتر در افغانستان تامین می شود، اقدامی که بخشی از راهبرد جدید ترامپ برای افغانستان است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73932

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.