تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توسعه حمل ونقل ریلی یکی از برنامه های اصلی دولت است

توسعه حمل ونقل ریلی یکی از برنامه های اصلی دولت استبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی و تأثیر آن بر اقتصاد کشور گفت : حمل و نقل ریلی زیربنای اقتصادی هر کشور است و بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله و افق ۱۴۰۴ باید سهم حمل و نقل ریلی افزایش یابد.
برای رسیدن به این اهداف توسعه مشارکت و جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صدر برنامه های دولت قرار گیرد.
وی افزود: سال های گذشته برنامه های توسعه حمل و نقل ریلی در بخش ناوگان و زیربنایی تدوین شده و در این برنامه مشوق های لازم برای جذب سرمایه های خارجی و بخش خصوصی به طور دقیق انجام شده است و به جذب بیشتر سرمایه گذاری در این بخش نیاز داریم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه حمل ونقل ریلی از برنامه های اصلی دولت است که بر آن تأکید دارد.
از طرف دیگر دولت منابع لازم برای سرمایه گذاری را ندارد و به همین دلیل جذب سرمایه بخش خصوصی و سرمایه های خارجی در این بخش را مدنظر قرار داده است. 
وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال رشد و توسعه پایدار باشیم حتماً باید زیرساخت های حمل و نقل ریلی را بیش از پیش توسعه دهیم زیرا سرمایه گذری در این بخش و توسعه آن به نفع کشور در حمل بار و مسافراست.
رضایی یادآور شد: با توجه به مزیت های منحصر بفرد و مطلق حمل و نقل ریلی نسبت به سایر حوزه های حمل و نقلی، این مدل در دستور کار و اولویت قرار دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35509

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.