تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توسعه خدمات پزشکی در جهرم؛ ماهانه ۱۴ هزار نفر در اورژانس پذیرش می‌شوند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از جهرم، «بیمارستان پیمانیه جهرم  سطح ارتقای رضایت‌مندی بیمارانش را افزایش می‌دهد» این هدف و دغدغه‌ای است که مسئولان علوم پزشکی جهرم دنبال می‌کنند. « نتیجه همیشه تلاش‌های ما در همه واحدهای دانشگاه باید این باشد که مردم در دریافت خدمات بهداشتی و درمانی از ما راضی باشند». این گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم است.

با تمام این صحبت‌ها و تلاش‌ها اما گلایه‌ها زیاد است، محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به گلایه‌های مردم از بیمارستان پیمانیه می‌گوید: باید بازخوردهای مردم را جدی گرفت چراکه رمز موفقیت یک بیمارستان در میزان رضایت‌مندی بیمارانش است. 

در هیاهوی اورژانس بیمارستان جوانی با پای شکسته، دست به سر گرفته و گوشه‌‌ای کز کرده است، می‌گوید: با موتور تصادف کرده‌ام دوستان مرا به موقع رساندند اما به دلیل تعداد زیاد مراجعین ۳ ساعت طول کشید که به من رسیدگی شود. 

پسر جوان با اعلام رضایت از نحوه برخورد پرستاران دلیل تاخیر در رسیدگی به وضعیتش را چنین شرح می‌دهد « گویا بیمار تصادفی بدحال‌تر از من آورده بودند که در اولویت قرار گرفت و رسیدگی به وضعیت منبه تاخیر افتاده است». 

از راهروی لابی بیمارستان گذر می‌کنم و به محوطه بیرون می‌رسم در گوشه حیاط بیمارستان هر یک از خانواده‌های بیماران زیر درختان زیلویی پهن کرده و به انتظار نشسته‌اند. خانمی که در حال غذا دادن به فرزند ۴ ساله‌اش است، می‌گوید: از شهر بیرم لارستان می‌آیم، شوهرم مریض است. دو روز است که اینجا هستم و کسی را ندارم.

او می‌گوید: رسیدگی به همسرم خوب است اما فرزندم بی‌قرار است و شب را در نمازخانه اینجا سپری کردم. چند اتاق برای همراهان وجود دارد اما بسیار شلوغ است و تهویه مناسب ندارد. این زن جوان وضعیتش را چنین شرح می‌دهد « برای تهیه غذا مجبور شدم به مرکز شهر بروم. در اینجا تنها یک سوپر مارکت و اغذیه فروشی است که فقط ساندویچ تهیه می‌کند و ساندویچ را برای بچه‌ام مناسب ندیدم». 

 اسماعیل رعیت‌دوست رئیس بیمارستان پیمانیه با اشاره به خدمات بهداشتی بیمارستان می‌گوید: بیمارستان ۷۳ نیروی خدماتی دارد که با توجه حجم مراجعین کم است اما با این وجود با حداکثر توان کارها را انجام می‌دهند.

وی عنوان می‌کند: در حال حاضر بیمارستان دارای ۱۳ سرویس بهداشتی است که با توسعه اورژانس که در حال انجام است و با ساخت فضایی که کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام رضا را به بیمارستان وصل می‌کند، تعداد سرویس بهداشتی‌ها به ۲۲ عدد می‌رسد.

رعیت‌دوست می‌گوید: تمام تلاش ما این است که زیر ساخت‌های بیمارستان را بهبود ببخشیم تا حداقل مشکل را داشته باشیم. اکنون با توسعه اورژانس بیمارستان که فضایی۶۰۰ متر اضافه می‌شود 30 تخت اورژانس به ۸۰ تخت افزایش پیدا می‌کند. 

به گفته وی با توجه به فرم نظرسنجی که به صورت متداول درباره تغذیه بیمارستان به بیماران داده می‌شود، باز خورد نسبتا خوبی را گرفته‌ایم و ۹۰ میلیون تومان برای تجهیز آشپزخانه و بهبود کیفیت غذای بیماران تخصیص داده‌ایم.

رئیس بیمارستان پیمانیه می‌گوید: از نکات مهمی که در نظر گرفته‌ایم سرو غذا در ظروف چینی با ظاهری بهتر و با رعایت کامل بهداشتی است همچنین به تعداد محدود زمانی برای فروش آزاد غذای گرم برای همراهان مریض در نظر گرفته‌ایم.

ترافیک ماشین جلوی بیمارستان و پارک بی‌رویه خودروها صدای عابران پیاده را در آورده است. شاکی از این هستند که ماشین‌ها راه ورودی بیمارستان و کلینیک جنب بیمارستان را بسته‌اند و حتی منجر به تصادف شده است.

 رعیت‌دوست اظهار می‌کند:  زمینی به وسعت یک هکتار با ظرفیت ۵۰۰ ماشین برای پارکینگ روبه‌روی بیمارستان در نظر گرفته‌ایم و به مدت یک هفته شروع به کار کرده است، اما به دلیل نبود تابلوی توقف مطلقا ممنوع مردم خودروهای خود را جلوی ورودی بیمارستان پارک می‌کنند.

وی ادامه می‌دهد: در نامه‌ای که به رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان جهرم زده‌ایم خواستار نصب تابلوی توقف ممنوع شدیم که حداقل اجباری صورت گیرد که مردم خودروهای خود را در محوطه پارکینگ پارک کنند.

نگهبان پارکینگ شبانه‌روزی شفا نیز می‌گوید: در حال حاضر یک ماشین در پارکینگ پارک است، مردم حاضر به دادن هزینه پارکینگ نیستند هر چند که هزینه زیادی گرفته نمی‌شود. به گفته وی اگر شهرداری جلوی بیمارستان جدول‌کشی کند و تابلو توقف ممنوع نصب شود هرگز ماشینی جلو بیمارستان نخواهد بود.

بیمارستان آموزشی و درمانی پیمانیه شهرستان جهرم در سال ۱۳۷۹ تاسیس شده است و دارای ۱۸۴ تخت فعال و ۴ تخت ستاره‌دار است. در بخش اورژانس این بیمارستان ماهیانه ۱۴ هزار نفر بیمار پذیرش و ۳ هزار نفر بیمار بستری می‌شود.وجود پزشکان متخصص و کیفیت کار درمانی و تخصصی و خدمات ارزان دولتی مسیر همواری ایجاد کرده است که تعداد مراجعین به بیمارستان از استان‌ها و شهرستان های اطراف به جهرم افزایش یابد. 

خبرگزاری تسنیم در نظر دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان بگذارند.

گزارش از مهسا مستعان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70440

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.