تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توسعه سواحل دریایی، پادشاه کلید حل مشکل بیکاری است

توسعه سواحل دریایی، پادشاه کلید حل مشکل بیکاری استبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه سمینار پیشرفت اقتصاد دریایی ایران عنوان کرد: نیروهای نظامی بعنوان پیشرو در پیشرفت سواحل مکران عمل کرده اند و امروز ده‌ها هزار از کارکنان ارتش و سواحل مکران استقبال یافته و ساختمان های بسیاری در این منطقه ساخته شده و توانسته‌ایم با وجود همه تنگنا ها چهره این سواحل را دگرگونی دهیم.

وی با اشاره به لزوم بهره گیری از پتانسیل های سواحل دریایی عنوان کرد: لازم هست ارزیابی کنیم که چقدر توانسته ایم از پتانسیل های دریاهای خود بهره ببریم و چه قسمتی از تجارت جهانی ۹۰ درصدی دریایی در کل دنیا را به خود تعلق داده ایم.

امیر دریادار سیاری تاکید کرد: پیشرفت صنعت ها و حمل ونقل در سواحل دریایی کشور باعث پیشرفت تجاری زیادتر و رابطه با کشورهای دنیا خواهد گردید و اگر ما به هنگام عمل کرده بودیم، هم حالا دبی و بندرهایی همچون جبل علی تا این حد قدرت نگرفته بودند.

وی اهتمام کرد: امروز سیاست ما وصل کردن کریدور جنوب به شمال کشور هست و بسیاری از کشورهای دنیا رؤیای داشتن سواحلی همچون سواحل ایران را دارند.

۲۵ درصد از جمعیت کشور در شهرهای محصور در خشکی ساکن هستند

   محمد حسین پاپلی یزدی ریاست انجمن ژئوپلتیک ایران عنوان کرد: با توجه به خشک شدن تدریجی ایران و سکنا گزیدن ۲۵ درصد از جمعیت کشور در شهرهای محصور در خشکی، لزوم توجه به پیشرفت سواحل آبی پررنگ تر می گردد.

توسعه سواحل، پادشاه کلید حل مشکل بیکاری 

امیر محدود زاده ریاست انجمن آمایش سرزمین ایران نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: حالا کشور با مشکل بزرگی به اسم بیکاری رو به رو هست و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری پیشرفت سواحلی همچون مکران در جنوب شرق ایران توان دارد پادشاه کلید حل مشکل بیکاری باشد.

وی دنبال کرد: ۲۰۰ هزار حرفه مستقیم و غیر مستقیم از مسیر سواحل دریایی ایجاد می گردد و این امر توان دارد باعث حل مشکلات کم بودن آب و دگرگونی اقلیم در کشور گردد.

محمود زاده اهتمام کرد: سرمایه گذاران چینی در سواحل پاکستان مسیر دریایی را دگرگونی داده اند  اما ایران با اینکه استعداد زیادتری از پاکستان دارد، تاکنون اقدامی در این جهت صورت نداده هست.

وی در پایان تاکید کرد: خوب ترین راهکار اعتمادسازی دولت برای قسمت شخصی هست تا سرمایه خود را در منطقه های دریایی به کار گرفته و باعث پویایی اقتصاد دریایی کشور گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78328

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.