تاریخ ارسال : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«توسعه شبکه ملی اطلاعات» در سال جدید پیگیری گردد

«توسعه شبکه ملی اطلاعات» در سال جدید پیگیری شودرمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مرم سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: دولت در سال آینده گسترش شبکه اینترنت و ارتباطات را در منطقه های محروم و روستایی مورد توجه قرار دهد.

رئیس«کمیته‌ ارتباطات» مجلس شورای اسلامی تصریح نمود:علاوه بر این دولت باید کوشش کند توسعه شبکه ملی اطلاعات در سال ۹۷ افزایش پیدا نماید و گام‌های بعدی این پروژه برداشته گردد.     سبحانی‌فر پیش‌تر به خبرنگار میزان بیان کرد پیشرفت در شبکه ملی اطلاعات یکی از خواسته‌های نظام و مجلس هست.

وی اضافه کرد: آنچه لزوم دارد این هست که دستگاه‌های متفاوت داده‌های خود را بر روی این شبکه قرار دهند تا بتوانیم همه مجموعه‌های متفاوت را دارا باشیم و مردم به سادگی به آن دسترسی داشته باشند، اما متاسفانه این عزم و عزم در دستگاه‌های متفاوت وجود ندارد که بیایند و داده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

سبحانی‌فر با بیان اینکه بسترسازی در این ارتباط گام نخست هست، تصریح نمود: در حال حاضر متاسفانه سازگاری و اراده ای در مورد اشتراک اطلاعات در شبکه ملی اطلاعات مشاهد نمی‌شود و انتظار می‌رود که دستگاه‌ها اطلاعات خود را در اختیار مجموعه‌ها قرار دهند، البته اغلب این دستگاه‌ها دولتی می باشند چون که این اطلاعات زیادتر مورد لزوم مردم هست در نتیجه دراین فاز نقصی وجود دارد و عزم و اراده‌ای رویت نمی‌شود.

ریاست «کمیته ارتباطات» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده فکر می‌کنم تاحالا ۱۰ الی ۲۰ درصد اشتراک‌گذاری اطلاعات خدماتی در شبکه ملی اطلاعات اتفاق افتاده هست.
ا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92424

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.