تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توصیه‌ای به رئیس‌جمهور آینده؛ روح فتنه در مقبره کوروش!

«ایرانیان در این تجمع، اعتراض خود نسبت به حکومت را به نمایش گذاشتند. جنبش آزادی‌خواهانه آنان باید شعله‌ورتر شود.»

به گزارش شلمچه نیوز، نشریه آمریکایی “نشنال ریویو” (NationalReview) با انتشار گزارشی تحت عنوان “اعتراضات جدید به اصلاح طلبان امید بخشید” ضمن اشاره به تجمع اخیر در مقبره «کوروش» جهت گرامی‌داشت این پادشاه هخامنشی، از رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواسته که با تمام توان خود چنین اقداماتی را در ایران شعله‌ورتر سازد.

این نشریه آمریکایی ضمن اشاره به فتنه ۸۸ و توضیح و تفصیل در رابطه با وقایع صورت گرفته در آن سال می‌نویسد: «اوباما به این وقایع عکس العمل خاصی نشان نداد و دبیر مطبوعاتی او اعلام کرد که این اعتراضات، بحث‌های داخلی کشور ایران است که مربوط به ایرانیان می شود.

خود اوباما نیز در گفتگو با “سی‌ان‌بی‌سی” (CNBC) عنوان کرد که “تفاوت احمدی نژاد و موسوی در سیاست‌های واقعی‌شان، آنقدری نیست که تبلیغ می‌شود”و به این ترتیب معترضان هیچ‌گونه حمایتی از سوی آمریکا دریافت نکردند و اعتراضات نیز به جایی نرسید.»

 

نشنال ریویو در ادامه به رئیس جمهور آینده آمریکا پیشنهاد مداخله در مسائلی از این دست را داده، می‌نویسد: «روح اعتراضات ۲۰۰۹ ایران هنوز به‌طور کامل خاموش نشده است. ایرانیان با تجمع کنار مقبره کوروش اعتراض خود نسبت به حکومت را به نمایش گذاشتند. رئیس جمهور بعدی آمریکا باید از این جنبش آزادی‌خواهانه مردم ایران حمایت کند و تا جایی که می‌تواند آن را شعله‌ور سازد.»

 

 

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28819

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.