تاریخ ارسال : ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توصیه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با افزایش گرما

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب گفت: به منظور تامین آب مشترکین، شهروندان مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکری، با بیان اینکه همزمان با افزایش دمای هوا، مصرف آب نیز افزایش می یابد، اظهار داشت: مشترکین با به کارگیری روشهای صرفه جویی و مدیریت مصرف مجموعه شرکت آبفا را در تامین آب شرب یاری رسانند.

وی، ادامه داد: شهروندان به منظور برخورداری از نعمت آب شرب در ساعات گرم روز مصارف غیرضروری را کاهش دهند.

modir amel

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، ضمن تاکید بر اینکه با ۲۰ درصد کاهش مصرف آب می توان از قطع جریان آب جلوگیری نمود و فصل تابستان را با کمترین چالش پشت سر گذاشت، افزود: استفاده از کاهنده های آب در منازل ، امکان عمومی و ادارات یکی از شیوه های مدیریت مصرف می باشد.

مهندس ذاکری، ادامه داد: استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی وآبیاری باغها شیوه ای ناپسند محسوب می شود لذا با جداسازی آب شرب و آب مورد نیاز برای آبیاری و کشاورزی هزینه‌های کمتری برای تامین آب شرب تحمیل می شویم.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، ضمن اشاره به درپیش بودن هفته صرفه جویی گفت: با توجه به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب، هر ساله اول تا هفتم تیرماه هفته صرفه جویی نامگذاری شده است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه در این ایام برنامه ها و فعالیتهای بسیاری پیش بینی شده است، افزود: برگزاری نشست خبری با رسانه های جمعی و ارایه گزارش عملکرد شرکت، برگزاری جلسات آموزشی، معرفی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به مردم به ویژه کشاورزان، معرفی جایگاه آب در باور و اعتقادات دینی و فرهنگی مردم، احیای سنن مذهبی و ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی، اهمیت بهداشت آب و سلامت همگانی، بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب، تجلیل از خانواده های کم مصرف، تبیین نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف و بیان اهیمت آب توسطه ائمه جماعات و… با تاکید بر اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه های پیش بینی شده در این ایام می باشد.

گفتنی است روز شمار ایام صرفه جویی بدین شرح می باشد:

*سه شنبه ۱/۰۴/۹۵ : آب، ،اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

*چهار‌شنبه ۲/۰۴/۹۵: آب،رسانه، مدیریت مصرف (شرب، کشاورزی، صنعت)

*پنجشنبه ۳/۰۴/۹۵: آب،‌ مدیریت و چالش‌های منابع آب زیرزمینی

*جمعه۴ /۰۴/۹۵: آب،‌ آموزه‌های دینی و ارتقای آگاهی‌های عمومی

*شنبه ۵/۰۴/۹۵: آب، محیط زیست و سلامتی همگانی

*یک‌شنبه ۶/۰۴/۹۵: آب و خانواده (مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف آب)

*دوشنبه ۷/۰۴/۹۵ : آب،‌ قانون و حقوق شهروندی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18402

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.