- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

توضیحات دستیار رییس جمهور درباره مصاحبه با علی نژاد

دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی گفت: اگر بر اساس قانون جرمی صورت گرفته و پولی از صندوق ذخیره فرهنگیان برداشته شده و قصد برگشت ندارد اختلاس و جرم است.

به گزارش شلمچه نیوز، الهام امین‌زاده دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی در خصوص مصاحبه اخیر خود با مسیح علی‌نژاد از خبرنگاران ضد انقلاب،‌ گفت: به هر حال باید نقشی که جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارد را به همگان نشان داد در حالی که بنده می‌توانستم تلفن را قطع کنم اما زمانی که دیدم سوال در مورد کودکان سوری و یمنی است ادامه دادم.

امین‌زاده با انتقاد از برخوردهای دوگانه‌ حقوق بشری در مورد سعودی‌ها تصریح کرد:‌ متاسفانه بخشی از صحبت‌های بنده در مصاحبه با مسیح علی‌نژاد مبنی بر جنایت سعودی‌ها سانسور شد.

دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی در رابطه با جابه‌جایی‌های صورت گرفته پیرامون مسئولیتش گفت: بر اساس شرایط و مسائلی که حاکم بود تصمیم بر این گرفته شد که در حقوق شهروندی فعالیت کنم.

وی در رابطه با فساد هشت هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه شعار امسال نمایشگاه صداقت و شفافیت است فکر می‌کنم که باید در تمام کارها و مبارزه با فسادهای مالی هم این شعار عملی شود. اگر بخواهیم با سیاسی‌کاری با فساد مبارزه کنیم قطعا موفق نمی‌شویم و بهتر است که بر اساس همین شعار در همه بخش‌ها نه فقط رسانه با مسائلی مانند فساد اداری و اقتصادی که مردم را آزار می‌دهد مبارزه کرد.

امین‌زاده در پایان خاطرنشان کرد:‌رسانه‌ها به عنوان روشنگری می‌توانند کمک زیادی کنند و موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان اگر بر اساس قانون جرمی صورت گرفته و پولی برنگشته و قصدی هم برای برگشت آن وجود ندارد قاعدتا اختلاس صورت گرفته و جرم است ولی اگر به عنوان معوقه باشد جرم نیست.

فارس