تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توضیح سیف در مورد هجوم به او در صحن مجلس

خبرآنلاین: رییس کل بانک مرکزی در کانال تلگرام خود درج کرد:«به کمک نمایندگان محترم برای ایجاد همدلی زیادتر در مردم نیازمندیم ولی دریغا که نه حرمت مهمان نگاه داشته گردید و نه فرصت بیان کامل حرف داده گردید.»

»ولی الله سیف ضمن تبریک عید سعید مبعث،نوشت:« امروز که در کمال خوشبختی با تدبیر رییس جمهور محترم و مشارکت تمامی همکارانم در دولت، مجلس و سایر نهادها و دستگاه‌ها گام بزرگی در جهت سیاست های ارزی کشور و تک‌نرخی شدن ارز برداشته شده هست، فرصت را مناسب نگاه کردم تا نکته هایی را در مورد آنچه در هفته گذشته در صحن علنی مجلس گذشت، بیان کنم.

.

بر همین اساس هم ازآنجایی‌که همه ما در دولت بر این باور هستیم که #مجلس_شورای_اسلامى به ارزش قرار داشتن در رأس امور به فرموده امام راحل (ره) و اینکه می‌توان و باید نمایندگان محترم مجلس را عصاره و وکیل ملت بزرگوار ایران دانست، اهتمام و اهتمام خود را بر رابطه ای بدیهی، صمیمانه ومسئولانه با نمایندگان محترم قرار داده‌ایم.

مرور تعداد دفعات و کیفیت حضور مسئولین دولتی من جمله بنده در هیأت رییسه، کمیسیون‌ها و صحن مجلس شورای اسلامی، به‌روشنی شاهد صدقی بر این باور و کارکرد هست. به پشتوانه همین باور و کارنامه عملی هست که رخدادهای تلخ چند دیروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را که در کمال تأسف بیشتر از هر چیز باعث وهن و ضعیف جلوه کردن رابطه مثبت و همدلانه اکثریت نمایندگان محترم با دولت و بنده به‌عنوان یکی از خادمان مردم در دولت گردید، رخدادی گزنده، تلخ و البته عبرت‌آموز می‌دانم.

گزنده از آن رو که کم تابی معدودی از عزیزان نماینده برای شنیدن توضیحات رییس کل بانک مرکزی که با نیت آگاه‌سازی این عزیزان در میانشان حضور یافته بود به حدی بود که حتی اذن ندادند کلامی بعد از اسم خداوند متعال در باخبر حرف بر زبان آورم و از همان ابتدا بنا را بر نشنیدن و … قرار دادند؛ و گزنده از آن رو که این‌چنین بی‌تابی از سوی بزرگوارانی اتفاق افتاد که باید طبق فرمان صریح قرآن و فلسفه تشکیل مجلس شورای اسلامی، شنونده اقوال باشند و انتخاب‌کننده خوب ترین سخن‌ها. و البته عبرت‌آموز؛ چراکه به همه ما آموخت که هیچ‌گاه در هیچ جمعی همگان به یک صفت و منش نیستند چنانکه اگر نبودند نمایندگان فهیم، صبور و شجاعی مثل برادرهای بزرگوار تابش ، نعمتی، مطهری، وکیلی و یوسفیان ملا تا همکاران بی‌تاب و کم‌صبر خود را از اطراف تریبون مقدس مجلس شورای اسلامی دور کنند قطعاً آسیب‌های جسمانی وارد گردیده به بنده و از آن مهم‌تر حیثیت و حرمت این تریبون با ارزش بیش‌ازپیش بود؛ آسیب‌هایی که در کمال تأسف خود این بزرگواران از آن‌ها بی‌نصیب نماندند و آثار جراحات آن لحظه های تلخ بر جسم‌شان ‌همچنان باقی و پیداست.

این‌همه در حالی اتفاق افتاد که اگر انگشت شمار نمایندگان کم‌حوصله‌ای که گویا قبل از سخنرانی حقیر اراده خود را برای نشنیدن توضیحات و توصیف کارهای ، جزم کرده بودند، به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که میهمان مجلس شورای اسلامی بود، فرصت شروع حرف داده بودند، عرض می‌کردم که به چه سبب به مدد نمایندگان محترم برای ایجاد همدلی زیادتر در مردم نیازمندیم ولی دریغا که نه حرمت مهمان نگاه داشته گردید و نه فرصت بیان کامل حرف داده گردید.

به هرحال ما برای عرضه گزارش، به خانه ملت روی آورده بودیم؛ همان مردمی که در انتخابات های گوناگون و متأخر نشان داده اند که برای اداره دولت و حضور نمایندگان خود در مجلس، به کسانی رای می دهند که اهل تأمل، تحمل، تدبیر، تصریح و منطق می باشند.

نکته با اهمیت دیگر تشکر و تقدیر از رئیس محترم مجلس شورای اسلامی هست که با تدبیر ، قاطعیت و تشخیص درست، شرایط را به شکل مناسب مدیریت کردند.

علاوه بر این لازم هست از معیت ها و نقادی های کارشناسانه اکثریت نمایندگان محترم که به طور مستمر باعث دقت زیادتر در تصمیم گیری های ما می شود، سپاسگزاری کنم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95882

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.