تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توقف جریان نزولی آب دریاچه ارومیه و نیل به وضع احیا

اگر تثبیت نبود دریاچه ارومیه به طور تمام خشک می گردید/ آخرین تراز دریاچه ارومیه 18/1270 مترمکعب آب استمسعود باقرزاده کریمی، معاون کارها تالاب‌ها و پارک‌های ملی دفتر زیستگاه‌ها و کارها منطقه های ارگان مراقبت محدوده زیست در صحبت با خبرنگار حوزه محدوده زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مسعود باقرزاده کریمی، معاون کارها تالاب‌ها و پارک‌های ملی دفتر زیستگاه‌ها و کارها منطقه های ارگان مراقبت محدوده زیست در صحبت با خبرنگار؛ با اشاره به تثبیت و احیای دریاچه ارومیه بیان داشت: منظور از دوران تثبیت، توقف جریان نزولی آب دریاچه ارومیه و نیل به وضع احیا هست.

وی اضافه کرد: اگر تثبیت دریاچه ارومیه اتفاق نمی‌افتاد، حالا شاهد خشکی دریاچه بودیم.

باقرزاده کریمی در ارتباط با کارهای انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه در سال های سابق عنوان کرد: ارگان محدوده زیست در سال‌های سابق برای احیای دریاچه ارومیه کارهایی را از قبیل رهاسازی آب از سدها انجام داده هست و وزارت نیرو نیز بر این کارهای نظارت داشت.

وی اضافه کرد: با تکمیل تونل زاب حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه وارد می گردد، ولی برای نیل به وضع تثبیت دریاچه ارومیه ضروری هست این مراحل طی گردد.

وی از کم کاری ستاد احیای دریاچه ارومیه اطلاع داد و عنوان کرد: سیاست ستاد احیای دریاچه ارومیه کاملا مشخص هست، ولی میزان تلاش‌ها برای رساندن آب به دریاچه قدر کفایت نبود و کم کاری‌هایی در فاز اجرا انجام شده هست.

باقرزاده کریمی در ارتباط با آخرین تراز آب دریاچه ارومیه عنوان کرد: با دقت به فرا نیل فصول سرد و کوتاهی روزها و تبخیر کمتر، تراز آب دریاچه ارومیه حدود ۱۸/۱۲۷۰ مترمکعب هست و سال کنونی صرفا ۱۰ درصد آب به دریاچه ارومیه وارد شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76028

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.