تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

توقف لایحه مالیاتی آمریکا پشت درهای سنا/مجلس بار دیگر رای می‏‎دهد

به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، مجلس نمایندگان آمریکا که روز گذشته سه شنبه به نسبت آراء ۲۲۷ به ۲۰۳، به لایحه اصلاح نظام مالیاتی رای مثبت داد، وادار هست روز چهارشنبه دوباره در مورد آن رای گیری کند.

گفتنی هست این لایحه مشترک قرار بود بلافاصله پس از مجلس نمایندگان، در سنا به رای گذاشته گردد که ظاهراً عدم تطابق ۳ بند از آن با مقررات سنا، این امر را با دیرکردی چندساعته رو به رو کرده هست.

اگر مجلس نمایندگان با حذف بندهای مد نظر موافقت نمی کرد؛ تصویب لایحه در سنا نیازمند ۶۰ رای بود که این مساله با توجه به بدبینی دموکرات ها، برای اکثریت جمهوریخواه حاکم بر کنگره، دردسرساز می گردید.

با این همه، سنا قرار هست در ساعات انتهاءی سه شنبه شب به وقت بومی آمریکا، این لایحه را با لحاظ اصلاحات، به رای بگذارد و بعد مجدداً  آن را روانه مجلس نمایندگان کند.

در همین زمینه، سناتورهای دموکرات، «برنی سندرز» و «رون وایدن» که به ترتیب از اعضای ۲ کمیته بودجه و امور پولی می باشند، در اطلاعیه ای مشترک، از بی ملاحظه ای جمهوریخواهان به مقررات سنا خورده گیری کرده و بر ضرورت تصویب نظام مالیاتی تبیین کردند که به جای قشر ثروتمند، در جهت رفاه قشر متوسط عمل کند.

با این حال، انتظار می رود لایحه مد نظر به هنگام برای امضا به دست دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا برسد. به


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79721

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.