تاریخ ارسال : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
تنوع جنایت به نونهالان و نوجوانان در کشور :

تکرار تلنگر به مسئولین!

بازهم تجاوز و قتل نونهالان و نوجوانان در کشورمان به سوژه اجتماعی تبدیل شده و اینبار در جنایتی تازه کودک ۲/۵ ساله بعد از تجاوز وحشیانه ناپدری اش به قتل رسید.

مسأله «امنیت» از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی موضوع «عدالت» نیز که خود در ردیف والاترین ارزش های الهی و انسانی قرار دارد نسبت به آن در درجه دوم قراردارد،چرا که تا امنیت و آرامش درجامعه ای برقرارنباشد،برقراری عدالت نیز امری محال و غیرممکن خواهد بود.در واقع پایه ریزی و ایجاد یک تمدن و زندگی انسانی اصیل که «عدالت» یکی از پایه ها و بنیان های آن است،بدون تأمین و برقراری «امنیت» ممکن نیست.

به گزارش شلمچه نیوز،حاکم شدن منافع شخصی و فردی ، افزایش شکاف طبقاتی ، تقسیم شدن شهر از لحاظ اجتماعی و مالی به شمال و جنوب ، که هیچ کدام این ها در شهرهای اسلامی نبود، باعث افزایش اعتیاد، سرقت ، طلاق، خودکشی و … در شهرهای کشورمان شده و امروزه متاسفانه هیچ روزی نیست که خبر سرقت ، قتل و … در رسانه های مکتوب  و مجازی منتشر نشده باشد!

براستی چه بلایی بر سر اخلاق ملت ما آمده و چه کسانی باید پاسخگوی این جنایات باشند؛ چرا این همه فضا برای تجاوز و قتل و بزهکاری های اجتماعی در کشور مهیا است و مسئولین فرهنگی و اجتماعی و امنیتی ما در کجا به سر می برند که هر روز خبر چنین حوادث وحشتناکی دل مردم ما را به درد آورده است.

مسئولین امر باید به جای صرف هزینه های میلیاردی برای جذب مربیان و بازیکنان خارجی و داخلی در انواع لیگ های ورزشی و سرمایه گذاری بی اندازه در ورزش قهرمانی و بت سازی از ستارگان هنری و ورزشی ، به دنبال اصلاح زیرساخت های اجتماعی کشورمان باشند تا شاهد رواج چنین بزهکاری هایی در جامعه نباشیم.

باید اذعان داشت بازتاب این جنایت تلخ به مراتب ترسناک تر از جنایات داعش را به نمایش می گذارد و بدتر از آن این موضوع برای کشوری که یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج فارس به شمار می رود، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

مایه ننگ و شرم است که فساد و فحشا و اختلاس سایه سنگین خود را بر جامعه ما پهن کرده و تا زمانیکه آقازاده ها و فرزندان یقه سفیدان در حال غارت و خیانت به کشورمان هستند، آرامش و امنیت معنای خود را از دست خواهد داد.

در سویی دیگر باید توجه داشت که رسانه ملی به جای ترویج فرهنگ غربی و الگوبرداری از برنامه های اجتماعی کشورهای دیگر ، نمایش سریال های خارجی بی محتوا و فوتبال های خارجی ، کمی هم به دنبال اصلاح فرهنگ کشورمان باشد که رفته رفته دچار غرب زدگی می شود.

اگر نگاهی به پوشش های زننده بانوان در سطح جامعه بندازیم پرواضح مشخص است که پوشش های اسلامی جای خود را به پوشش های غربی می دهد و بهانه توسعه را عاملی برای این منظور می دانند اما آیا مسئولین ما از عواقب اینگونه بی بند و باری ها اطلاع دارند؟ آیا به غیر از این است که حادثه تلخ برای اهورای ۲/۵ ساله شاید دستاورد همین بی توجهی مسئولین به موضوع این گزارش باشد و ناکارآمدی آنها نیز در وقوع این حادثه و امثالهم بی تأثیر نبوده است.

خاطر نشان می شود جنایت های رخ داده در کشورمان اگر در هر کجای دنیا رخ می داد بلافاصله همه مسئولین کشورمان بحث ابتذال فرهنگ و انهدام اخلاق و امنیت در آن کشور را مطرح می کردند اما این اتفاقات در کشورمان به به صورت مداوم رخ می دهد و دل مردم را به درد آورده و مسئولین ما با سکوت و بی تفاوتی مطلق هیچگونه موضعی در قبال آن نمی گیرند.

در جمع بندی این گزارش خاطر نشان می کنیم این کودک معصوم بیش و پیش از آنکه قربانی اندیشه و رفتار غیرانسانی شود، قربانی ناآگاهی‌هایی شده است که اجتماع در رفع آنها آن‌گونه که شایسته است همت نگمارده، قطعا اجتماع نیز دربرگیرنده تمامی نهاد‌ها از اصلی‌ترین آن که خانواده است تا دیگر نهادها خواهد بود.

در سویی دیگر معطل ماندن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس، برای جلوگیری از تکرار چنین فجایعی یکی دیگر از مواردی است که می تواند در جلوگیری از  تکرار چنین اتفاقات ناگواری موثر واقع گردد. می توان اینگونه نیز تحلیل کرد که اجرای ضعیف قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب سال ۱۳۸۱ نیز مسبب وقوع چنین حوادثی هستند که انشاله مسئولین امر نسبت به آن جدی و سریعاً این قانون را اجرا نمایند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70672

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.