تاریخ ارسال : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
فرمانده سپاه کربلای مازندران:

تکلیف الهی مسؤول و غیر مسؤول نمی‌شناسد

سردار بابایی گفت: گر روزی در ارتباط با حفظ انقلاب، ارزش‌های اسلامی و اصول آن وظایف کوتاهی‌ حادث شد افراد دلسوز، مؤمن و انقلابی این رسالت را به منصه بروز و ظهور گذارند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: جوانانی که از سال‌های گذشته در قالب‌های مختلف به صورت خود جوش اقدام به برپایی اردوهای راهیان نور، ترویج فرهنگ اسلامی، خلق ابتکارات و اختراعات کردند، در واقع «آتش به اختیار» است که از زمان‌های گذشته، امر ولی فقیه ما را لبیک گفتند.

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه کربلای مازندران، سردار محمدحسین بابایی با اشاره به بیانات مقام معظم  رهبری مبنی بر «آتش به اختیار»  اصل این موضوع را  بحث جدید ندانست و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از چندین سال قبل، با عناوین دیگری به اصل موضوع با عناوین خودجوشی مردمی اشاره کردند و تأکید داشتند که در عرصه جنگ نرم اقدامات خودجوش مردمی به عنوان وظیفه مسلمین باید انجام شود.

وی با بیان اینکه خواسته مقام عظمای ولایت، حرکت  خودجوش برای رفع نواقص، ناهنجاری‌ها و مشکلات  در مسیر پویایی جامعه اسلامی و حمایت و پشتیبانی مسؤولان است تصریح کرد:  بی‌شک جوانانی که از سال‌های گذشته در قالب‌های مختلف به صورت خودجوش اقدام به برپایی اردوهای راهیان نور، خلق ابتکارات و اختراعات، تهیه و تولید کتب انقلابی، تولید فیلم  و نمایش‌های فاخر و ارزشی مانند شب‌های آفتابی، فصل رویش و از این قبیل کارها  کردند، در واقع همان آتش به اختیاری است که از زمان‌های گذشته امر ولی‌فقیه ما را لبیک گفتند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران افزود: بنابراین نظر حضرت امام خامنه‌ای  امری است تا  در صورت وجود اخلال در جامعه اسلامی و یا تعطیلی وظایف دستگاه‌های مسؤولیتی، اجرایی و نظارتی، مردم مسلمان و مؤمن،  انجام رسالت اسلامی را وظیفه شرعی بدانند و منتظر اقدامات دستگاه‌ها نباشند.

این مسؤول یادآور شد: اگر روزی در ارتباط با حفظ انقلاب، ارزش‌های اسلامی و اصول آن وظایف کوتاهی‌ حادث شد افراد دلسوز، مؤمن و انقلابی این رسالت را به منصه بروز و ظهور گذارند.

بابایی تأکید کرد: تکلیف الهی مسؤول و غیر مسؤول نمی‌شناسد و همه مؤمنان و مسلمانان مکلف و موظف به رعایت و انجام  امر الهی برای حفظ دین اسلام در جامعه اسلامی هستند  و در صورت مشاهده سستی، انحراف و کج‌خلقی باید برای نجات جامعه اسلامی از تباهی وارد عرصه شوند.

وی ادامه داد: اگر روزی از سوی دستگاه حاکمیتی کوتاهی و اشتباهی انجام گیرد، نباید تصور شود که به عنوان افراد عادی جامعه نمی‌توانیم اقدامی کنیم، بلکه  در موضوع دین، فرهنگ دینی و انقلاب  در جامعه اسلامی همگان پیشگاه خداوند وظیفه، مسؤولیت و تکلیف داریم.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: در تحقق امر الهی، متدینین بیشتر از دیگران وظیفه دارند و انتظار از جوانان هم به مراتب بیشتر از سایر افراد است تا این انقلاب و نظام اسلامی را برای تعالی و سعادت دنیایی و آخرتی بشریت پیش ببرند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53322

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.