تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۸ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تیمداری ورزشی، قاتل حق و حقوق کارکنان سازمان عمران شهرداری در ساری!

 

این روزها مباحث بسیاری در محور رایزنی مسئولین ورزشی با مدیران شهر ساری جهت حمایت از تیمداری سازمان عمران در لیگ برتر مطرح می باشد.

 

به گزارش شلمچه نیوز، آقایانی که مدعی دلسوزی برای این شهر هستند مگر نمی دانند پرسنل سازمان عمران شهرداری همین شهروندان ساروی هستند که با تعداد اعضای خانواده ، جمعیتی بالغ بر ۵۰۰۰ نفره را تشکیل می دهند که ۵ سال است چشم انتظار پرداخت مزایای قانونی خود به سر می برند؟

 

حذف تعطیل کاری و کاهش چشمگیر اضافه کاری برای کارکنان این سازمان که شاکله ی اصلی عمران و آبادانی شهر را تشکیل می دهند باعث شده بسیاری از این نیروها قسمت عمده ای از ساعت روز را که باید در کنار خانواده بگذرانند، به دنبال یافتن و فعالیت در شغل های دوم و سوم باشند و بعضاً برخی از این مشاغل با شأنیت آنها همخوانی ندارد اما چه سود که زندگی پرخرج آنها نیازمند درآمد جانبی است که بیش از این در نزد خانواده شرمنده نباشند.

 

این تصویر دردمندانه از وضعیت معیشتی پرسنل سازمان عمران در حالی به رشته تحریر درآمده که حتی امور فرهنگی و ورزشی ریالی برای آنها هزینه نمی شود اما به نام ورزش کارگری و به کام بازیکنان و مربیان خارجی و غیربومی، هزینه های میلیونی صرف می شود که شاید دانستن این موضوع منطق هر فرد آزاد اندیشی را آزرده خاطر سازد…

 

در حالی مسئولین ادعای دلسوزی برای کارکنان تلاشگر این سازمان می کنند که ادعا و عمل دو روی سکه را نشان می دهد و توجهی به حق و حقوق کارگران این سازمان نشده است.

 

اگر بخواهیم از بُعدی دیگر به این موضوع بنگریم آقایان بدون در نظر گرفتن اینکه این کارگران ، فرزندان این شهر و یا پرسنل مجموعه بزرگ شهرداری هستند، ابتداً نیازهای درون سازمانی را مرتفع و بعد به دنبال تیمداری در حوزه ورزش باشند.

 

موضوع قابل تأمل اینکه در نقطه مقابل چشم انتظاری کارگران سخت کوش سازمان عمران برای دریافت حق و حقوقشان، جشن های کریسمس با هزینه های سنگین میلیونی در فصل گذشته حرف و حدیث های بسیاری را به همراه داشت و هزینه کردهای بی منطق سازمان فوق در بحث تیمداری بستر منفی تعهدات مالی ایجاد کرده که شاید ۱۰ سال طول می کشد این موضوع ساماندهی و بدهی های به وجود آمده پرداخت شود!

 

آقایان مسئولی که چنین رویکردی را در قبال برجسته ترین سازمان تابعه شهرداری ساری اعمال کرده اید آیا خود حاضرید از حق خانواده تان کسر و برای تیمداری در ورزش و سایر امورات بی حاصل هزینه شود؟

 

بسیاری از کارگران سازمان عمران که امروز نقش سازنده ی آنها در توسعه آبادانی شهر ساری بی بدیل و غیرقابل انکار است به شدت نسبت به عدم توجه مسئولین امر در پرداخت حق و حقوقشان گله مند هستند اما مسئولیت پذیری و شرف آنها هیچگاه اجازه نداده ذره ای از تلاش برای آبادانی شهرشان بکاهند با چنین روحیه مسئولانه ای، آیا حق اینست که اینگونه مورد بی مهری محض مسئولین قرار بگیرند؟

 

گفتنی است بیان وضعیت کنونی از آن جهت تأمل برانگیز است که این سازمان روزگاری از نظر رسیدگی به وضعیت معیشتی پرسنل خود، در سطحی بسیار مطلوب قرار داشت و بسیاری از کارکنان ادارات و سازمان های دیگر به دنبال این بودند که به سازمان عمران انتقالی بگیرند چرا که در کنار انجام وظایف محوله به صورت اصولی و بر اساس ضوابط و قواعد موجود، در بحث رسیدگی به امورات مالی شان و پرداخت حق و حقوق، همواره نظم و ترتیب مشخصی نمایان بود و همه کارکنان از وضعیت رضایت کامل داشتند و اینگونه بود که سازمان عمران در آن سالها مدارج ترقی را با شتاب فزاینده طی و اگر امروز این تشکیلات در بین نهادهای هم نوع دارای اسم و رسمی است شاکله ی پیشین آن که بر مبنای توسعه بهره وری و الگوی شاخص بندی نیروی انسانی پایه ریزی شده بود، باعث گردیده تا همچنان سازمان عمران را مجموعه ای بدانند که می توان بر روی ظرفیت های بالقوه آن تکیه کرد اما متأسفانه طی ۵ سال گذشته خشکسالی مالی بر پیکره این سازمان چنپره زده و عدم پرداخت حق و حقوق پرسنل این سازمان نکته بحث برانگیزی است که برای برون رفت از آن، مسئولان نیازمند اتخاذ ساز و  کار و مکانیزم خاصی هستند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80871

  • سلامت ۱۳۹۶-۱۰-۰۷ - ۱۳:۲۸ - پاسخ دادن

    با سلام . برادر رسانه ای که احتمالا خود از کارکنان سازمان عمران شهرداری میباشید پرداخت حق و حقوق کارکنان و کارگران درخواست کاملا به حق و طبیعی در هر سازمان و ارگانی است . اما از اینکه فرمایش میکنید تیم های ورزشی را حذف کنند منطقی نیست چراکه بودجه ورزشی خود دارای سرفصلی جداگانه است که اگر خرج هم نشود در مسیرهای دیگر که اصلا به چشم هم نمیاید صرف میشود . شما به جای اینکه به چندر غاز هزینه های ورزشی گیر بدهید به دنبال درخواست برنامه ریزی مدون در جهت پرداخت حقوق کارمندان از منابع مشخص شهرداری ساری باشید . در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران و مراکز استانها شهرداریها در حال تیمداری در ورزش هستند که با این وضع موجود بسیار در جلوگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان و ایجاد شور و نشاط و انگیزه در همشهریان مفید بوده و کمک حال حوزه ورزش و جوانان میباشند .

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.