تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تیم کشتی فرنگی ایران چهارم شد

در  روز سوم و پایانی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در شهر لاس وگاس آمریکا، حبیب اله اخلاقی با کسب مدال برنز سهمیه حضور در المپیک را نیز کسب کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، اخلاقی نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم  مقابل آمانالی آتایف از ترکمنستان در تایم اول با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت. وی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل جاوید حمزاتوف از بلاروس دارنده مدال برنز جهان در یک کشتی زیبا و مقتدرانه با نتیجه ۶ بر یک پیروز و راهی دور چهارم شد.

اخلاقی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رستم آساکولوف ازبکستانی قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۵ و قهرمان آسیا در حالی با نتیجه ۷ بر صفر پیش بود در یک لحظه غفلت ضربه فنی شد و با توجه به حضور کشتی گیر ازبک در دیدار فینال اخلاقی به گروه بازنده ها رفت.وی در این مرحله با شکست ۷ بر صفر  آمر هروستانویچ از اتریش راهی دیدار رده بندی شد.اخلاقی در این مسابقه هیتانبی از فنلاند دارنده مدال برنز جهان را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

به این ترتیب تیم کشتی فرنگی ایران از مجموع شش سهمیه در رقابت های جهانی آمریکا توسط قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم و حبیب اله اخلاقی در وزن ۸۵ کیلوگرم سهمیه حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب کرد.برای کسب سهمیه در وزن های ۵۹، ۶۶ و ۱۳۰ کیلوگرم سه مسابقه گزینشی دیگر پیش روی تیم ایران قرار دارد.

در رده بندی تیمی نیز روسیه, آذربایجان و اوکراین اول تا سوم شدند و تیم ایران با کسب یک مدال نقره, ۲ مدال برنز و یک مقام پنجمی چهارم شد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=363

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.