تاریخ ارسال : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ثبت روزانه ۶۵ پرونده نزاع درسه ماه سالجاری در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی  مازندران، آمار معاینات انجام شده، سه ماه سالجاری در استان را ۵ هزار ۷۸۷ نفر اعلام کرد و  افزود: بر اساس آمار ثبت شده میانگین روزانه مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان ۶۵ نفر میباشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده ۳ هزار ۸۹۳ نفر مرد و مابقی زن هستند، گفت: خرداد ماه با دو هزار ۶۲ مورد (۲۰۶۲)، فروردین با هزار ۹۹۹ (۱۹۹۹) و اردیبهشت با هزار ۷۲۶ (۱۷۲۶) مورد به ترتیب بیشترین آمار مراجعین نزاع در ان به ثبت رسید.

۱۱۱۱

وی با اشاره به کاهش یک درصدی مراجعین نزاع در سه ماه سالجاری در استان افزود : بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساریو میاندرود با عدد ۷۳۴  ، بابل با عدد ۴۷۶ ،آمل با عدد ۳۹۶ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای فریدونکنار با عدد ۵۹ ،سوادکوه با عدد ۶۷ نفرثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21823

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.