تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ثبت ساختمان کنونی دانشکده پرستاری تبریز در لیست آثار ملی وجود دارد

ثبت ساختمان کنونی دانشکده پرستاری تبریز در لیست آثار ملی وجود داردبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ ؛ بنای فعلی دانشکده پرستاری و مامایی تبریز در سال ۱۲۹۵ شمسی با اسم ‘آموزشگاه علمی پرستاری’ منسوب به بیمارستان میسیون آمریکایی، با هدف تربیت پرستار با درجه معادل لیسانس و در اصل با مرام تبلیغ مسیحیت بنیان گذاشته شد.

”آموزشگاه علمی پرستاری’ تا سال ۱۳۴۹ شمسی با همین اسم فعالیت می کرد و همان سال در مجموعه دانشگاه تبریز، ادغام شد.

در هر حال دانشکده پرستاری تبریز، شناسنامه این رشته دانشگاهی در کشور محسوب می گردد و کوشش برای صیانت از آن به نحو مرمت و بازسازی ضروری هست.
شیری زاده، قائم مقام دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه بنا های تاریخی، موجودیت و هویت جامعه و شهر شناخته می شوند، بر ارزش نوسازی دانشکده مامایی و پرستاری که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایران هست، تاکید کرد.

وی با یادآوری اینکه این دانشکده از سال ۱۳۶۸ زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی رفته هست، اضافه کرد: این دانشگاه در حال حاظر در رشته های متفاوت به پرورش پرستاران می پردازد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه بنای قدیمی و تاریخی دانشکده پرستاری تبریز در سال ۱۳۴۶ به کلی نابود شد و به جای آن پس از چند سال ساختمان جدید و کنونی بنا نهاده شد، اظهار کرد: بر طبق ارزیابی های این معاونت در حال حاضر هیچ اثری از بنای قدیمی در داخل دانشکده و ساختمان اطراف وجود ندارد.

محمد فتحی اضافه کرد: ساختمان کنونی دانشکده پرستاری ذی ربط به دهه ۱۳۵۰ شمسی هست که البته بنائی زیبا و در سبک ساختمان های پیشرفته قدیمی خواهد بود، اما در لیست آثار ثبت شده ملی قرار نگرفته هست.

فتحی دنبال کرد: هر چند ثبت این بنای زیبا در لیست آثار ملی حتمی نیست، اما تلاش های خود را برای ثبت این اثر انجام می دهیم، زیرا تاحالا چند مورد از ساختمان پیشرفته قدیمی در لیست آثار ملی ثبت شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84415

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.