تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جابه جایی هیئت خرید کتاب به دفتر امور چاپ/ به آینده صنعت چاپ خوشبینم

خبرگزاری مهر – گروه فرهنگ: « «مهرزاد دانش» که مسیولیت دبیرخانه هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را عهده دار هست، مهرماه سال کنونی و به دنبال استعفای «محمودرضا برازش» از مدیرکلی دفتر امور چاپ و نشر این وزارت خانه، با حکم سیدعباس صالحی، بعنوان مدیر کل تازه دفتر امور چاپ وزارت ارشاد منصوب گردید.

دانش در حالی عهده دار این سمت گردید که طبق تفاهمنامه میان دو وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت، امور فنی و صنعتی چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده و زین پس، تنها امور نظارت محتوایی بر عهده دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد می باشد.

سه ماه بعد از دگرگونی مدیر کل دفتر امور چاپ، «مهرزاد دانش»، میرکل تازه این دفتر در نخستین گفتگوی تفصیلی خود، در مورد آخرین وضع اجرای این تفاهمنامه، مشکلات اهالی صنعت چاپ بویژه عدم معافیت مالیاتی آنان، دلایل عدم ترخیص بعضی از ماشین ادوات چاپ در عده ای از گمرکات کشور و کوشش هایی که برای حل این مشکل انجام شده هست، وضع واردات فرآورده ها چاپی و کنترل آن و نیز آخرین وضع دبیرخانه هیئت انتخاب و خرید کتاب، با خبرنگار مهر به صحبت نشست که متن این گفت و گو در زیر از نظر مخاطب های می گذرد:

* * بهمن ماه سال گذشته بود که وزرای وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت، تفاهمنامه ای را امضای کردند که به باعث آن، مسیولیت واردات و نقل و جابه جایی تمامی ماشین ادوات و فرآورده ها چاپی، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت، جابه جایی می یافت. متعاقب آن در مهرماه سال کنونی، مواد ۱۷ و ۱۸ آئین نامه ایجاد و نظارت بر چاپخانه ها، اصلاح گردید و اذن واردات و نقل و جابه جایی دستگاه های چاپ از حوزه اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسماً خارج گردید. پرسش من این هست که این تفاهم نامه، در حال حاضر چه قدر از روی کاغذ خارج و وارد مرحله اجرایی شده هست؟

پرسش من این هست که این تفاهم نامه، در حال حاضر چه قدر از روی کاغذ خارج و وارد مرحله اجرایی شده هست؟ ما لازم هست در سه مرحله، این فرآیند جابه جایی را اجرایی می کردیم؛ این مراحل، هم در پژوهش هایی که مجلس شورای اسلامی انجام داد و هم در مطالعاتی که قبل تر در در هر دو وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت، انجام شده بود، مورد تاکید قرار گرفته بود. یک مرحله، امضای تفاهمنامه میان دو وزیر بود که مرحله نخست آن در ۱۱ بهمن سال گذشته انجام گردید و ما از تیرماه سال کنونی، با عرضه پیشنهادهایِ هر دو وزارت خانه به کمیسیون فرهنگی دولت، مرحله اجرایی تفاهمنامه را بصورت جدی آغاز کردیم.

یکی از این پیشنهادها این بود که بند ۱۶ ماده ۲ قانون اغراض و وظیفه ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب ۱۳۶۵ دگرگونی پیدا نماید که تحولات این ماده، ابتدا می بایست در کمیسیون فرهنگی دولت و پس از ان در سطح هیئت دولت، تصویب گردد و پس از ان به تصویب مجلس شورای اسلامی هم برسد. بدیهی بود که اجرایی شدن این پیشنهاد، زمانبر هست. پیشنهاد دیگر، اصلاح آئین نامه های مربوطه بود که ما این پیشنهاد را در دولت مطرح نمودیم و در حال حاضر، مراحل پایانی تصویب آن در دولت در حال انجام هست.

با این حال، همان طور که شما هم اشاره کردید، با اتکاء به همان تفاهمنامه، دستورالعمل اصلاح آئین نامه مربوطه در مهرماه سال کنونی به کلیه واحدهای اجرایی در وزارت خانه های صنعت، معدت و تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز ادارات کل آن، صادر گردید و طبق آن، ورود و نقل و جابه جایی ماشین ادوات چاپ زین پس (مهرماه ۹۶ به بعد) از حیطه اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خارج و بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت، گذاشته گردید. البته در مبحث صادر کردن مجوز ایجاد و انحلال چاپخانه ها و نظارت بر امور فنی، هنوز و تا وقتی که دولت تصمیم بگیرد که آنرا هم به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار کند و البته این مبحث هم به تصویب مجلس برسد، همچنان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست که این مورد هم در دستور کار دولت قرار دارد.

البته این فرآیندی نیست که در یک ضرب العجل زمانی کوتاه مدت یا در فضایی شتاب زده صورت پذیرد و برعکس، می بایست مرحله به مرحله پیش برود. در مورد خلاءهایی هم که محتمل هست در این جابه جایی به وجود بیاید، در حال رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم و با مسرت خیلی از این خلاءها هم حل شده هست. این را از این جهت اظهار کردم که بعضاً بعضی از دوستان این مبحث را به ما جابه جایی می دهند که بعضی از ماشین ادوات چاپ در گمرک مانده و اذن ترخیص نمی گیرند و اظهار می کنند سبب آن، همین جابه جایی هست و این که این فرآیند بدون آنکه زیرساخت های آن تهیه شده باشد، بصورت ناقص انجام شده هست؛ در حالیکه اینطور نیست؛ ما در مبحث ورود ماشین ادوات چاپ، تا الان ۷ جلسه با دفتر صنعت های سلولوزی، دفتر ماشین سازی، دفتر سیستم جامع تجارت و دفتر مقررات صادرات و وارداتِ وزارت صنعت، معدن و تجارت، برگزار کرده ایم و به نتیجه های خوبی هم دست یافته ایم.

در این باره، قرار بر این گردید که دفتر ماشین سازیِ وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییراتی را در سایت «بهین یاب» و به فراخور احتیاج واحدهای چاپی ایجاد کند تا هم خود این واحدهای چاپی بتوانند راساً ماشین های چاپی مورد احتیاج خود را خریداری کنند و هم بازرگانانی که برای ورود ماشین ادوات اقدام می کنند، به بخش های مربوطه ارائه گردند. علاوه بر این قرار گردید که در صورت درخواست ها برای ورود ماشین ادوات چاپی مستهلک، واحدهای چاپی توان دارند وفق مقررات و با پایبندی عدم فروش آنان، این ماشین ادوات را هم وارد کنند. فکر نمی کنم مشکل خاصی در این ارتباط وجود داشته باشد و دوستانی که با مشکل ترخیص ماشین ادوات چاپی خود در گمرکات رو به رو شده اند، توان دارند با مراجعه به همکاران ما در دفتر امور چاپ و علاوه بر این وزارت صنعت، نسبت به حل مشکل خود اقدام کنند.

* ظرفیت ماشین آلاتی که با این مشکل در گمرکات روبه رو شده اند، چه قدر هست؟

اینها عمدتاً ماشین آلاتی هست که واردکننده آنان، مجوز اولیه یا همان ثبت توصیه را برای ما (وزارت ارشاد) انجام نداده اند؛ علی رغم این که ما مهرماه دستورالعمل مربوطه را ابلاغ کرده بودیم، با این حال اعلام نموده بودیم که حتی توان دارند تا آخر آبان ماه هم این کار را انجام دهند که این دوستان، به هر سبب ثبت توصیه را انجام نداده بودند و در حقیقت مشکلی هست که خودشان، برای خودشان ایجاد نموده اند و هیچ رابطه ای به این فرآیند گذار ندارد؛ به هر حال، الان وزارت صنعت، معدن و تجارت توان ندارند این درخواست ها را قبول کند چون اغلب ماشین ادوات، مستهلک هست. با این حال ما کوشش کردیم که مشکلات این دوستان هم با وزارت صعت، معدن و تجارت حل گردد.

* با تغییراتی که شما توصیف دادید، وظیفه ها کلیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه صنعت چاپ، زین پس چه می باشد؟

اولاً تا وقتی که مجلس این تحولات را تصویب نکند، همچنان صادر کردن مجوز ایجاد چاپخانه و شناسنامه چاپخانه، بر عهده وزارت ارشاد هست. حقیقت این هست که به جز در بحث ورود ماشین ادوات و جابجایی آنان، تا الان، تحولات عمده دیگری رخ نداده هست و بقیه مورد ها هنوز در حیطه اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست و ما نیز تا وقتی که مجلس این مورد ها را به تصویب نرساند، به وظیفه ها قانونی خود در این ارتباط عمل می نماییم و جای نگرانی نیست. در صورتی که این مورد ها به تصویب مجلس برسد، تنها نظارت های محتوایی بر امور حوزه صنعت چاپ و پشتیبانی های لازم در این ارتباط و حتی عرضه تسهیلات ضروری به فعالین حوزه صنعت چاپ، در اختیار وزارت ارشاد باقی می ماند. در حقیقت بعد از تصویب مجلس، عمده اقدامات چاپی که در ید اختیار وزارت ارشاد باقی می ماند، اقدامات فرهنگی می باشد و هر چه از آن که جهت صنعتی دارد، به وزارت صنعت، معدن و تجارت جابه جا خواهد گردید.

* دفتر امور چاپ وزارت ارشاد برای حل قسمتی از مشکلات زیرساختی صنعت چاپ من جمله اخذ مالیات بر اعتبار افزوده از واحدهای چاپی که به دغدغه بزرگی برای فعالین این حوزه مبدل شده هست، چه طرحی دارد؟

ما حدود ۲۰ روز قبل نشستی با فعالین حوزه صنعت چاپ در این ارتباط تشکیل دادیم و دوستان وزارت صنعت، معدن و تجارت هم پیگیر این مبحث و بحث معافیت مالیاتی اهالی صنعت چاپ می باشند.

* * شهریور ماه سال کنونی مدیر کل پیشین دفتر امور چاپ، با عرضه آمارهایی از کنترل واردات فرآورده ها چاپی به کشور در جهت تقویت تولید داخلی حرف گفت. به گفته آقای برازش، در سال ۱۳۹۴ میزان ترخیص فرآورده ها چاپی ۱۴۳ هزار و ۹۰۰ تن بوده که این آمار در انتهاء سال ۹۵ به ۸۳ هزار تن دست یافته هست که ۴۰ درصد کاهش را در واردات فرآورده ها چاپی نشان میدهد. آیا این روند در سال جاری هم ادامه داشته هست؟ شما آمار تازه ای از میزان واردات فرآورده ها چاپی به کشور طی سال جاری دارید؟

آیا این روند در سال جاری هم ادامه داشته هست؟ شما آمار تازه ای از میزان واردات فرآورده ها چاپی به کشور طی سال جاری دارید؟ بله، با مسرت واردات فرآورده ها چاپی، روندی کاهش داشته هست؛ در ۶ ماهه اول سال جاری، واردات فرآورده ها چاپی حدد ۵۱ هزار تُن بوده هست؛ به عبارت دقیق تر این میزان از لحاظ وزنی ۵۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۴۹ کیلو و از لحاظ تعداد ۴ میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۱۷ عدد بوده هست. علاوه بر این واردات رول کاغذ در همین بازه زمانی ۲۸۳ هزار و ۹۸۲ رول بوده هست.

* بعنوان مدیر کل تازه دفتر امور چاپ، برنامه تان برای حل مشکلات این صنعت در دوره پیش رو، چیست؟

بنده شخصاً خوشبینانه به آینده صنعت چاپ در ایران نگاه می کنم؛ گو این که بعضی خلاءها محتمل هست به چشم بخورد که با کوشش و مساعی مشترک و جمعی دو وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل حل هست. من از همه فعالین و دست اندرکاران حوزه های متفاوت این صنعت چه پیش از چاپ، چاپ و یا بعد از چاپ، دعوت می کنم تا مشکلاتشان را با ما در میان بگذارند. با جلساتی که هم با دوستان در دولت و هم در مجلس داشته ایم، امید داریم بتوانیم در زمان مقتضی و شایسته ای این مشکلات را به درنهایت برسانیم. بعضی از دوستان اظهار می کنند که با این وضعیتی که در صنعت چاپ ایجاد شده، این حوزه متولی دوگانه پیدا کرده هست در حالیکه واقعاً اینچنین نیست و هنوز کارها در وزارت ارشاد در حال انجام هست. در مورد چاپخانه های بزرگ، مشکلات از مسیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال رفع شدن هست و در مورد واحدهای چاپی کوچک هم سازگاری هایی با اتاق اصناف به عمل آمده که زیاد امیدوارکنده هست.

من در اینجا لازم هست این خبر را هم اعلام کنم که در آینده نزدیک تغییراتی در ساختار اداره کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متناسب با روندی که توصیف دادم، ایجاد خواهد گردید؛ بر این اساس و با توجه به ذیل حکمی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بنده ابلاغ کرد، هیئت انتخاب و خرید کتاب در اداره کل چاپ به فعالیت خودش ادامه خواهد داد. ما صحبت های بسیاری را با شخص معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان و مشاوران این معاونت انجام داده ایم و سر انجام به این تصمیم آمدیم و قرار گردید که بزودی این هیئت، یکی از زیر مجموعه های اداره کل چاپ و نشر بشود.

* * می دانیم که شما دبیر هیئت انتخاب و خرید کتاب بودید و هستید. ولی دلیل این اتفاق دقیقاً چیست؟

بحثِ کوچک سازی معاونت های وزارت ارشاد مطرح هست. هیئت انتخاب و خرید کتاب، واحد مستقلی بود که زیر مجموعه هیچ اداره کلی نبود و به همین دلیل حضور آن در بخش ستاد وزارت خانه، با چارچوب های اداری سازگار نبود. به همین دلیل تصمیم گرفته گردید که این دبیرخانه زیر مجموعه یکی از ادارات کل در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بشود. هم حالا نیز نشست ها بسیاری برای بازبینی در توصیف وظیفه ها تک تک ادارات کل معاونت فرهنگی در حال انجام هست؛ اعم از دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، دفتر پژوهش ها و برنامه ریزی کتابخوانی، دفتر مجامع و دفتر چاپ و نشر. توصیف وظیفه ها هر چهار اداره کل یادشده در حال بازخوانی هست با این هدف که تناسب خوبی با وضع امروز دارا باشند.

به هر حال این توصیف وظیفه ها ها در سالهای گذشته و با نگاهی که متناسب با دوره زمانی خودش بوده، تدوین شده هست. اما الان فضای فرهنگی تنوع بیشتری پیدا کرده و متناسب با این وضع تازه، اهتمام خواهد گردید تحولی صورت گیرد. در مورد اداره کل چاپ و نشر هم، با توجه به جابه جایی وجوه صنعتی چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت، طبیعی هست که کوچک سازی هایی در دفتر امور چاپ صور بگیرد و بنابراین بحث جابه جایی هیئت انتخاب و خرید کتاب به این مجموعه هم مورد ارزیابی و موافقت جای گرفت. بر این اساس، زین پس و در حد چند ماه آینده ما بحث نظارت های محتوایی حوزه صنعت چاپ و نیز پشتیبانی از ناشران را که همان انتخاب و خرید کتاب از آنهاست، در این دفتر دنبال خواهیم کرد.

* * اما ماهیت هیئت انتخاب و خرید کتاب بویژه با توجه به اعضای واقعی و حقوقی که دارد، اساساً دولتی نیست و شاید بتوانیم آنرا از این نظر با هیئت نظارت بر مطبوعات قیاس کرد که هیئتی فرادولتی هست که اعضای آنرا نمایندگانی از هر سه قوه و بعضی دیگر از نهادها تشکیل می دهند و تنها دبیرخانه آن در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مستقر هست. از این حیث، جابه جایی هیئت انتخاب و خرید کتاب به دفتر امور چاپ هم که یک بخش کاملاً دولتی هست، شائبه تسلط دولت بر آنرا ایجاد خواهد کرد. این تناقض چه طور قابل حل هست؟

این تناقض چه طور قابل حل هست؟ آئین نامه این هیئت دگرگونی نخواهد کرد، مگر در مورد ها محدودی که متناسب با این دگرگونی باشد. همان طور که شما هم اظهار کردید حدود ۹۰ درصد از اعضای این هیئت، غیردولتی می باشند و طبیعتاً هیچ تحولی در بافت آن هیئت که اعضای آن بصورت علمی و تخصصی فعالیت و کتاب ها را برای خرید انتخاب خواهند کرد، ایجاد نخواهد گردید و اصرار خود من هم، همین می باشد. این دگرگونی صرفاً از منظر تحولات چارت سازمانی انجام می گردد و آئین نامه هیئت کمافی السابق پابرجا می باشد و به هیچ عنوان به استقلال هیئت، صدمه ای وارد نخواهد گردید.

* شما این اطمینان را خواهید داد که هیئت انتخاب و خرید کتاب، استقلال رای خود را محافظت نماید و به نهادی دولتی مبدل نشود؟

هم الان و هم در آینده از اعضایی دعوت به عمل آمده و خواهد آمد که اکثریت آنان چهره هایی دانشگاهی و افرادی می باشند که با بحث نشر یا اشراف و یا آشنایی دارند و کمتر وابستگی دولتی دارند. در حال حاضر هم در گروههای چهارگانه هیئت دربردارنده کودک و نوجوان، ادبیات و هنر، دین و علوم انسانی، اعضای هیئت انتخاب و خرید کتاب، افرادی می باشند که کارمند دولت نیستند و وابستگی دولتی هم ندارند. این روند حتماً ادامه خواهد داشت و اصرار خود من هم این هست که نقش دولت در هیئت کمرنگ تر بشود.

* این جابه جایی، کی عملی خواهد گردید؟

تصمیم آن گرفته شده هست. ضمن این که شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خود پیشنهاد دهنده این مبحث بوده هست. ما این جابه جایی را در معاونت امور فرهنگی این وزارت خانه به تصویب رساندیم و امید دارم تا انتهاء سال، این تصمیم به نحو مشخص و انجام شده درآید. ضمن این که نشست ها هیئت هنوز ادامه خواهد یافت. ما ماهیانه دو جلسه هیئت را برگزار می کنیم؛ البته هر یک جلسه هیئت، دربردارنده چهار جلسه هست و چهار گروهی که عرض کردم، به نحو به طور مجزا تشکیل جلسه خواهند داد و کتاب ها را ارزیابی خواهند کرد و وقتی که کار هر چهار گروه انجام گردید، ما خروجی آنرا در قالب یک صورتجلسه، به معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد می دهیم و بعد از تائید وی ، مصوبات جلسه اعلام خواهد گردید. این روندی هست که در این مدت جریان داشته هست و تحولی هم نکرده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81124

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.