تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جابه جایی پیکر دریانوران سانچی به ایران پس از DNA

خبرگزاری ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اظهار کرد: زمان جابه جایی پیکر دریانوردان پس از اتمام نتیجه های DNA تمامی خانواده های آنان می باشد.

سیروس کیان ارثی در دومین روز از مراسم یادبود جان باختگان نفتکش سانچی که در محل شرکت ملی نفتکش و با حضور عده ای از خانواده های جان باختگان و جامعه دریانوردی، عده ای از مسئولان و مسئولین سازمان بندرهای و دریانوردی و شرکت ملی نفتکش برگزار گردید، اظهار کرد: هیچ کس باور نمی کند چنین رخدادی بیفتد اما افتاد و عزیزانی که هر کدام از آنان بالاترین درجات انسانیت و عشق به دریا را داشتند شهید شدند.

کوشش می نماییم حقوق شهدای سانچی احقاق گردد

وی اضافه کرد: آنان علاقه مند به کشور بودند. آنان شهدای اقتصاد مقاومتی و سربازان این سرزمین بودند که برای اقتصاد کشور رفتند چه در زمان جنگ و چه در زمان تحریم و چه حالا کشور واقعا به این سربازان محتاج بود اما آنان رفتند و ما شرمنده همه شان گردیدیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در جواب به سؤال خبرنگار ایلنا، مبنی بر کارهای انجام شده برای در نظر گرفتن امتیازهای خانواده شهدا برای بازماندگان این دریانوردان گفت: همه کارهای انجام شده هست. این شهدا در راه خدمت و اقتصاد کشور پا به عرصه گذاشتند. تمام کوشش این هست که حق و حقوقشان که از جان شان مایه گذاشتند پژوهشگر گردد.

گزارش VDR و گفت و گو با سرنشینان کریستال به ما برسد نتیجه های ارزیابی ها را اعلام می کنیم

کیان ارثی دنبال کرد: فاز به فاز تمام کارهای انجام می گردد، امید داریم که بتوانیم دست کم کاری که می کنیم این باشد که شرایط خوب تر و ایده آل تری را برای خانواده شان ایجاد کنیم.

وی در مورد گفت و گو با سرنشینان کشتی چینی تأکید کرد: در حال حاضر اشخاص ما در منطقه حاضر هستند و تمام مراحل مرتب پیگیری می گردد و وقتی که گزارش VDR و گفت و گو با سرنشینان کریستال به ما برسد نتیجه های ارزیابی ها را به طور کامل اعلام می کنیم.

زمان جابه جایی پیکر دریانوردان پس از اتمام نتیجه های DNA تمامی خانواده های آنان هست

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در دیگر جواب سؤال ایلنا، مبنی بر زمان جابه جایی پیکرها به کشور افزود: هنگامی نتیجه های DNA خانواده ها مشخص گردد، پیکرها به ایران جابه جا می گردند. در این ارتباط با کنسول ایران در چین هماهنگ شده که به محض مشخص گردیدن نتیجه های پیکر دریانوردان به ایران باز می گردد.

کیان ارثی اضافه کرد: زمان آن بستگی به پروسه کارهای چین دارد که نتیجه های را به ما هم اعلام کنند. نخستین اولویت این هست که ما نتیجه های DNA را اعلام کنیم. در این مورد در کنسول و نماینده ما در چین حاضر است و در نخستین مجال کارهای انجام می گردد اما با توجه به اینکه فعلا در شرایط بحران در خانواده ها هستیم، به محض اینکه خانواده هایی که آزمایش DNA در مورد آنان انجام نشده به تهران بیایند کارهای انجام شده و امکان جابه جایی پیکرها را به کشور خواهیم داشت.

چینی ها کوشش خود را انجام داده اند

وی در مورد اظهارنظرهای اولیه در زمان سانحه مبنی بر عدم مشارکت چینی ها و عوض شدن بیانات مسئولین پس از اعلام خبر جان باختن تمامی خدمه نفتکش ابراز داشت: بر طبق مدارکی که کشتی های صیادی برای ما فرستادند، تصورات اولیه ما عوض شدن کرد ما فکر می کردیم که منفجر شدن مجال را به دریانوردان ما داده هست اما شدت آن به حدی بود که این مجال از آنان سلب شده بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اضافه کرد: سامانه های حرارت سنجی نشان می دادند که حرارت کشتی خیلی بالا هست و استفاده از پمپ برای خاموش کردن آن میسر نبود. ما اصرار داشتیم که از پمپ استفاده گردد اما بر طبق مسایل فنی استفاده از پمپ موجب بخار آن می گردید در نتیجه ابتدا باید کشتی سرد می گردید و پس از پمپ استفاده می گردید.

وی در مورد اینکه پیکری که در روزهای اولیه یافت گردید و مجال اینکه لباس امنیت و رهایی را برتن کند نیز گفته بود: در این مورد نیز منحصرا پیش بینی هست که مجال داشته هست یا خیر محتمل هست از ابتدا این لباس را در تن داشته باشد در نتیجه تا وقتی که VDR بازخوانی نشود نمی توانیم در ارتباط با مسایل حقوقی این اتفاق حرف بزنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83697

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.