تاریخ ارسال : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جاده های ایلام برای اربعین امسال تکمیل شوند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، رئیس پلیس راه استان ایلام با اشاره به وضعیت جاده های استان برای اربعین ۹۶، گفت: از اتمام همایش بزرگ اربعین سال گذشته تاکنون اقدامات خوبی درزمینه های مختلف راه از جمله تعریض و چهار بانده کردن راه‌های استان و محور اربعین صورت گرفته اما هنوز تکمیل‌نشده‌اند و نیاز به اقدامات جدی‌تری برای بهره‌برداری هستند.

 

سرهنگ رضا  همتی‌زاده بابیان اینکه از مسئولان درخواست داریم پیمانکاران جاده ساز و محور اربعین در استان ایلام موردتوجه جدی قرار بگیرند و اعتبار در اختیار آن‌ها قرار دهند تا سریع کار کنند افزود: اگر حمایت جدی از پیمانکارانی که در جاده استان مشغول کار هستند شود تا اربعین بخش بزرگی از مشکلات و جاده‌ای استان رفع می شود.

 

همتی زاده مهم‌ترین دغدغه مسئولان و پلیس را بحث ترافیک، تردد و مدیریت خودروها زائران دانست و تصریح کرد: اگر جاده‌های استاندارد داشته باشیم شاهد کاهش چشمگیر بار ترافیکی و حوادث رانندگی و اربعینی منظم خواهیم بود.

 

رئیس پلیس‌راه استان ایلام بابیان اینکه پل هوایی و روگذر و زیرگذر میدان ارغوان شهر ایلام تا اربعین امسال تکمیل و مورد استفاده قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: ایجاد این پل هوایی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از گره ترافیکی در ورودی شهر ایلام در اربعین دارد.

 

وی ادامه داد: در زمینه جاده‌سازی و چهار بانده کردن مسیر تردد زائران اربعین از محور حمیل- شباب- ایلام –مهران و اسلام‌آباد- ایوان-ایلام- مهران اقدامات در حال انجام است که امیدواریم تا اربعین تکمیل شود و اگر این مسیرها نرسند قطعاً شاهد گره ترافیکی در اربعین خواهیم بود.

 

همتی زاده رفع نقاط حادثه‌خیز و نصب اعلائم هشداردهنده در سطح جاده‌های استان برای اربعین را بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: از دستگاه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درخواست داریم به این مهم توجه جدی کند چرا اگر اعلائم راهنمایی و رانندگی در سطح جاده‌ها با اندازه کافی باشد قطعاً حوادث رانندگی کمتری رخ خواهد داد.

 

رئیس پلیس‌راه استان ایلام با تأکید بر اینکه در ایام اربعین نیرو تجهیزات کنترل و پایش جاده‌ای استان در ایلام مستقر می‌شود گفت: یک تخلف رانندگی ممکن است جان و مال مردم را تهدید کند و ضربه جبران‌ناپذیر وارد کند لذا در برخوردها با هیچ‌کسی تعارف نداریم.

 

وی بابیان اینکه از رانندگان و زائران اربعین درخواست داریم با صبر حوصله رانندگی کنند تا سفری خوش و زیارتی خاطره‌انگیز برای خود خانواده رقم بزنند افزود: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مطمئنه ضامن سلامت جان و مال رانندگان و سرنشینان است.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=63673

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.