تاریخ ارسال : ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جان باختن یازده مادر باردار از ابتدای سال

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس ،حسین داوودی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در نشست خبری گفت: بیش از ۲۰ هزار زایمان در هرمزگان از ابتدای سال رخ داد که از این شمار ۱۵۰ مادر باردار به بخش مراقبتهای ویژه فرستاده شد که هفت نفر از آنها در همین مراقبت های ویژه جان باختند.
وی افزود: سه مادر باردار نیز در راه رسیدن به مراکز درمانی جان باختند.
داوودی گفت: برای جلوگیری از مرگ و میر مادران باردار در استان طرح جامع حمایت از مادران باردار در مناطق محروم با تصویب وزارت بهداشت در استان اجرایی می شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: طرح شبکه اورژانس شهری و روستایی و طرح اسکان مادران باردار پرخطر نیز در مناطق کمتر برخودار در قالب این طرح قراردارد.
 
وی گفت: با اجرای این طرحها برای مادارن باردار پرخطر اسکان موقت قبل از زایمان و مراقبتهای قبل و حین زایمان در نظر گرفته شده است.
 
داوودی نبود مراقبت و مشاوره قبل از ازدواج و بارداری را از مهم ترین علل مرگ مادران باردار دانست و افزود: باشناسایی به موقع مادران بیمار از زایمانهای پرخطر جلوگیری می شود.
 
وی گفت: آموزش بیش از ۱۴۰بهورزدر خانه های بهداشت و فعال کردن خانه های بهداشت از برنامه های اولویت دار امسال دانشگاه علوم پزشکی استان است.
 
عبداله غریب زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان هم گفت: تا پایان سال هم از ۳۲ (تخت )واحد زایمانی تک نفره در بیمارستانهای استان راه اندازی می شود.
 
وی افزود: تا کنون نیز بیش از بیست تخت زایمانی در بیمارستاهای استان راه اندازی شده است.
 
بیش از ۱۴ بیمارستان دولتی در استان وجود دارد.
 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29477

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.