تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جایگاه نظام مهندسی خوب ترسیم نشده هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، قاسم احمدی شنبه شب در مراسم گرامیداشت جشن نظام مهندسی در نوشهر با بیان اینکه جامعه مهندسی بزرگ هست و باید کشور و نظام از این جامعه خوب تر استفاده نماید اضافه کرد: در گذشته غالبا توانمندان علمی به رشته های ریاضی و فیزیک گزارش پیدا می کردند و هرکسی داعیه ورود به این رشته ها را نداشتند.

وی دنبال کرد: امروز متاسفانه جایگاهها در رشته های متفاوت فرو ریخته هست و ۶۵ درصد داوطلبان کنکور در حوزه علوم تجربی شرکت می کنند زیرا اعتقاد دارند درآمد زدایی در این حوزه زیادتر هست.

وی با اشاره به اینکه جایگاه علم درست تصریح نمی توان اضافه کرد: متاسفانه مقداری از جایگاه علمی در حوزه ساخت و سازها فاصله گرفته ایم و عمر ساختمان سازی در کشور بیشتر از سه دهه نیست ولی در کشورهای دیگر ساختمان های ۳۰۰ ساله از نظر عمر و مقاومت جایگاه مخصوصی دارند.

احمدی در قسمتی از سخنانش به خراب کردن کارخانه حریربافی که در سال ۱۳۱۲ در شهرستان چالوس ساخته و چند روز پیش خراب کردن گردید اضافه کرد: امروز این کارخانه به راختی خراب کردن می گردد و باید جلوی آن را گرفت.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با اشاره به روند روبه رشد جمعیت مهندسین خواستار عرضه برنامه ای برای ساماندهی این حوزه گردید و اظهار کرد: متاسفانه نتوانستیم جایگاه نظام مهندسی را در جامعه ترسیم کنیم.

احمدی یادآور گردید: مهندس ایرانی که ۲۰۰ سال پیش کار خلاقانه انجام می داد امروز نباید در این حوزه کم بودن دارا باشیم و نباید هر دانشگاه در رشته مهندسی نیرو جذب نماید و این یک تصمیم احساسی هست.

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی در حوزه مهندسی اظهار امیدواری کرد تا سال جدید اعتماد مردم به صنف مهندسی بیشتر از گذشته گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92271

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.