تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جای تاسف است که قانون‌گزاران ما از شفافیت می‌ترسند/ بسیج دانشجویی دست از گریبان چنین مسئولانی برنخواهد داشت

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

یاسر فرهادی، دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به انتشار خبری در رسانه ها مبنی بر اینکه در جلسه علنی مجلس با کلیات طرح «شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد» مخالفت شده و این طرح از دستور کار مجلس خارج شده است و 107 نماینده مجلس مخالف این طرح بوده اند، بیان داشت: این جای تأسف دارد و ننگ است برای قانون گزاران ما که از شفافیت می ترسند و حاضر نیستند در مسائل مالی با مردم صادق باشند.

 

وی افزود: سئوال ما این است، مگر شفافیت چه آسیبی برای این نمایندگان دارد که به آن رای منفی می دهند؟ مگر گرفتن حق مردم از چپاول گران بیت المال چه ضرری برای شما دارد که با آن مخالفت می کنید؟

دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی با بیان اینکه این کار برخلاف آرمان های اصلی انقلاب و برخلاف اهداف اصلی اسلام است، گفت: مگر می‌شود در جامعه اسلامی مسئولان آن، اینقدر از شفافیت که باعث تحقق عدالت و کاهش فاصله طبقاتی می شود، گریزان باشند.

 

فرهادی ادامه داد: یکی از دلایل اصلی رشد فساد و برداشت های دهها میلیونی، عدم شفافیت مالی است، آیا دلیل مخالفت برخی با این طرح، می تواند چیزی جز منفعت طلبی های حزبی و شخصی باشد؟ رهبر انقلاب صریحا دستور دادند که با مدیرانی که حقوق های حرام می گیرند، برخورد شود و پولها به بیت المال بازگردد و به مردم اطلاع داده شود.

 

وی با تاکید بر اینکه این حرکتی که در مجلس انجام شده برخلاف دستور رهبری و برخلاف منافع مردم و مستضعفین است، گفت: این یک اتفاق نیست؛ بلکه یک تفکر است، یک تفکر غیرانقلابی است که در همه مسائل به این صورت عمل می کند و تنها چیزی که برایش ارزش ندارد، منافع مردم و مستضعفین است.

فرهادی ادامه داد: بسیج دانشجویی به عنوان بزرگترین تشکلی که همیشه در روشنگری و مطالبه گری از حق مردم پیش قدم بوده، دست از گریبان چنین مسئولانی که نفع خودشان را بر منافع ملت ترجیح می دهند برنخواهد داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه ما در برابر زیر پا گذاشتن عدالت سکوت نخواهیم کرد، تصریح کرد: بنده امروز از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی دعوت می کنم که در باب روشن شدن این مسئله به جامعه دانشجویی و مردم توضیح دهند که اولا رای و نظر خودشان به این طرح چه بوده و ثانیا: چرا چنین خیانت هایی به مردم می‌شود؟!

دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی گفت: توصیه بنده به برخی رسانه ها این است که سکوت نکنند و در جهت روشن شدن حق و مطالبه حقوق مردم حرف بزنند.

 

فرهادی یادآور شد: آن دسته از تریبون دارها و رسانه چی هایی که اسامی نمایندگان مخالف برجام را منتشر می کردند، اگر واقعا طرفدار  مردمند، بیایند اسامی این ۱۰۷ نفر نماینده را هم منتشر کنند، تا مردم بدانند به چه کسانی رای داده اند و آنها در مجلس چه می کنند.

 

وی بیان داشت: چرا برخی از تشکلهای دانشجویی سکوت کرده اند و هیچ اعتراضی نمی کنند؟ ما با مردم عهد می بندیم که همچون گذشته لحظه ای از مطالبه حقشان کوتاه نیاییم.

 

دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در همین راستا شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی کشور از آقایان فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش جهت توضیح اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی صندوق توسعه فرهنگیان، همچنین از شهردار تهران جهت تشریح مسئله املاک نجومی، و نیز از جناب قاضی سراج جهت ارائه گزارش تخلفات بانکی و حقوق های نجومی، دعوت به عمل آورده تا در جمع دانشجویان حاضر شوند.

فرهادی گفت: بسیج دانشجویی تشکلی است که بدون هیچ وابستگی به اشخاص و احزاب از آرمان ها و اهداف انقلاب که تامین کننده منافع دنیا و آخرت مردم هستند، دفاع خواهدکرد و در رسوا کردن جریان غیرانقلابی ذره ای کوتاهی نخواهیم کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29782

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.