تاریخ ارسال : ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جبهه پایداری محور اصلی انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

جبهه پایداری را می توان یکی از محورهای تعیین کننده انتخابات ۹۶ دانست و با توجه به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و همچنین انتخابات مجلس ۹۴ نشان می دهد طیف اصلی اصولگرایان چاره ای ندارند تا در محور جبهه پایداری حرکت کنند.

به گزارش شلمچه نیوز، در انتخابات مجلس ۹۴ اصولگرایان در تهران شکست سنگینی را متحمل شدند و یکی از عمده ترین دلایل این شکست را می توان عدم انتخاب درست نامزدهای لیست ۳۰ نفره دانست. در بین لیست افرادی قرار گرفته بودند که بیشتر آنان در بین عامه، اصولگرا پسند، جایگاه و کارنامه قابل قبولی نداشتند و در شمارش آرا لیست کاملی مشاهده نشد و در واقع سلایق ها مختلف بوده و در مجموع به نفع حریف رقم خورد.

اگرچه واژه “جبهه متحد اصولگرایان” در زمان انتخابات خیلی آشنا و زیاد شنیده می شد اما در عمل و شمارش آرا بسیار غریب بوده و البته در مقابل، جبهه متحد اصلاح طلبان به جز چند نفر، با بقیه افراد بی نام و نشان به پیروزی رسیدند که هرگز در خوابشان نمی دیدند.

البته این پیش بینی را بعضی از اعضای اصلی جبهه پایداری کرده بودند و همانطوری که قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ هشدارهای آنان را جدی نگرفته بودند.

 ترس اصلاح طلبان و کارگزاران در این زمان بیشتر از هر زمانی احساس می شود که جبهه پایداری معتمدترین جریان های سیاسی در بین اصولگرایان است که در انتخابات پیش رو می تواند نقش اصلی و تأثیرگذاری را بازی کند و این ترس را می توان در بین رسانه ها و چهره های به اصطلاح تئوریسن های اصلاح طلب، مشاهد کرد.

اگر اصولگراها خواهان پیروزی در انتخابات ۹۶ هستند باید دور چهره های تکراری و کم تأثیر خط قرمز کشیده و از نام های قالیباف ها، احمد توکلی ها و از این دست افراد امتحان پس داده دوری کنند تا از انتخابات گذشته درس بگیرند.

خیلی مبرهن است طیف احمدی نژادی ها می توانند در انتخابات تأثیر چشمگیری داشته باشند و اصلاح طلبان قصد دارند آنان را در مقابل اصولگراها قرار دهند تا اینکه بتوانند به اهدافشان همانند سال ۹۲ برسند. بازهم این پایداری ها هستند که می توانند به داد اصولگراها برسند و قاطبه احمدی نژادی ها را هدایت کنند.

در حال حاضر در بین اصولگرایان و اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ قحط ارجال است و گزینه ای که بتواند خیلی شاخص باشد وجود ندارد و حداقل در مقایسه با احمدی نژاد گزینه ای دیده نمی شود و نیامدن احمدی نژاد با اینکه روحانی دستان خالی دارد اما جشن پیروزی را دور از دسترس نمی داند.

تا انتخابات اردیبهشت ۹۶ زمان زیادی باقی نمانده است و دولت روحانی با وعده های عمل نکرده خود آیا می تواند با شانسی دیگر همانند انتخابات ۹۲ چهار سال دیگر ریاست جمهوری را تجربه کند؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27404

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.