تاریخ ارسال : ۰۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جدایی اقلیم کردستان عراق در شرایط فعلی مشکوک است

تنش مستمر ارمغان جدایی برای اقلیم کردستان خواهد بودعباسعلی منصوری در  گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بعد از تشکیل سازمان ملل حاکمیت دولت‌ها در مرزها، احترام پیدا کرده است گفت: در حال حاضر در یک شرایط خاص هستیم که عراق به تکیه کردن بر مرزهای بین‌المللی‌اش احتیاج دارد .

نماینده پیشین مجلس با اشاره به حمله آمریکا به عراق  و پس از آن حضور داعش در عراق که با حمایت سرویس‌های اطلاعاتی غرب انجام شد اذعان کرد: اگر کمک‌های کشور ما که بنا به درخواست دولت مرکزی عراق و کردهای عراق صورت نگرفته بود، کردستان عراق هم مرکز تاخت و تاز داعشی‌ها می‌شد و الان در سیطره آنها بود .

وی تصمیم بارزانی را بسیار عجیب خواند و تاکید کرد:‌ بسیاری از مسئولین کُرد عراق در بحران‌های سختی قرار گرفتند و ما به آنها خیلی کمک کردیم و الان که در عراق آرامش نسبی به وجود آمده این حرکت مشکوک است.

منصوری قرار گرفتن صهیونیست‌ها به عنوان یک حامی در کنار بارزانی را اتفاق عجیب دیگر برشمرد و گفت: حرکت‌های اینچنینی در نهایت آسیب بیشتری را متوجه اقلیم کردستان خواهد کرد و بارزانی در این قضیه اشتباه استراتژیکی کرده است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقلیم کردستان عراق دارای شرایط خاص ژئوپولیتیک است اظهار کرد: این شرایط به هیچ وجه به آنها اجازه داشتن یک حاکمیت مستقل را نمی‌دهد.

وی افزود: تنها ارمغان جدایی اقلیم کردستان عراق تداوم تنش و تبدیل آن به منطقه‌ای پر از مخاطرات خواهد بود .

منصوری خاطر نشان کرد: اگر ترکیه و عراق عزمشان راسخ باشد، بارزانی چندان دوام نمی‌آورد چون محدوده‌ای می‌شود که اطراف آن محاصره شده و امکان پرواز هوایی ندارد.

وی تصریح کرد: دولت مرکزی عراق می‌تواند مرزهای خود در این منطقه را با ارتش تثبیت کند و بر روی منطقه کرکوک هم مسلط شود چون همه تلاش‌ها برای تسلط بر کرکوک به عنوان یک منطقه نفت‌خیز است.

منصوری در پایان گفت: اگر دولت مرکزی عراق از ابتدا ارتش خود را در مرزها مستقر می‌کرد اقلیم کُرد امروز ساز جدایی نمی‌زد.

انتهای پیام /

 

اهداف صهیونیست ها در جدایی اقلیم کردستان عراق

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67688

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.