تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جدیدترین استودیوهای صداگذاری سینما در ایران افتتاح شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، بخش استودیوهای صداگذاری لابراتوار دیجیتال پیشگامان سینمای آریا به عنوان مجهزترین استودیوهای صداگذاری در ایران با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی و کارشناسان خارجی در زمینه صدا افتتاح شد.

 در ابتدای  این مراسم فریبرز کامرانی مدیرعامل پیشگامان سینمای آریا با اشاره به تاریخچه شروع فعالیت های این لابراتوار گفت: امروز روز مهمی برای ما است و با افتخار استودیوهای صداگذاری با استانداردهای جهانی و استفاده از طراحی (Reflection Free Zone) CID  (Controlled Image Design)/RFZ را راه اندازی می کنیم.

وی بیان کرد: این مجموعه از سال ۸۸  در ابتدا با داشتن یک واحد اصلاح رنگ دیجیتال فیلم های سینمایی و یک دستگاه فیلم رکوردر حرکت خود را آغاز کرد و در ادامه با ارتقای مجموعه به  داشتن پنج واحد تصحیح رنگ و اضافه کردن بخش ترمیم و مرمت دیجیتال فیلم های آرشیوی توانست کارنامه موفقی را در ۹ سال گذشته بدست بیاورد. با پشت سر گذاشتن تمامی فعالیت های ذکر شده امروز بخش دیگری در مجموعه ما مورد بهره برداری قرار می گیرد که مربوط به استودیوهای صداگذاری مجهز و به روز در سطح جهانی برای اولین بار در ایران است.

کامرانی توضیح داد: با بهره گیری از تجریبات چهار شرکت Genelec، Merging، Schoeps و EZ Acoustics که هر یک جایگاهی شاخص در بحث حرفه ای صدا در سینما، رادیو و تلویزیون امروز دنیا دارند این استودیوها شکل اجرایی و فنی به روز به خود گرفتند.

در ادامه مراسم محمود اربابی، معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی کشور گفت: ابتدا وظیفه دارم مراتب تشکر ریاست سازمان سینمایی را برای فراهم کردن این سرمایه جدید به سینما ابلاغ کنم، افتتاح این استودیوها یک تلاش ارزشمند برای سینمای ایران محسوب می شود و مجموعه ما در سازمان سینمایی کشور از گذشته ارتباط  نزدیکی با پیشگامان سینمای آریا داشته است و این استودیوها یک سرمایه و امکان ارزشمند برای سینمای ایران هستند و ما وظیفه داریم در راستای گسترش و توسعه سطح کیفی سینما از اینگونه تلاش های ارزشمند حمایت کنیم و منشا خدماتی باشیم تا سینمای ایران در عرصه های داخلی و خارجی موفقیت های بیشتری به ارمغان بیاورد. این مسیر را با قدرت ادامه می دهیم و امیدوار هستیم تا این سرمایه جدید نقش خود را در جهت ارتقای سطح کیفی صدا در سینمای ایران ایفا کند.

محمدعلی حسین نژاد عضو هیات مدیره مدرسه ملی سینما نیز ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این استودیوهای  پیشرفته گفت: ما از گذشته های دور با فعالیت های لابراتوار پیشگامان سینمای آریا آشنا بوده ایم و در جریان گام های بسیار موثر آنها در سینما هستیم.

عضو هیات مدیره مدرسه ملی سینما بیان کرد: جا دارد از زنده یاد سیف الدین کامرانی یاد کنیم که در دوران خود از پیشگامان به نام در عرصه توسعه فنی سینمای ایران بود و فرزند وی امروزه به شایستگی این مسیر را ادامه می دهد. این مجموعه پایه گذار قدم های فنی بسیار مثبت در سینما بوده است که همواره تدوام داشته و امیدوارم اهالی سینما قدردان و پشتیبان این مجوعه باشند تا در عرصه های بین المللی بیش از پیش توفیق داشته باشیم.

اکبر عالمی، مدرس دانشگاه و مستندساز نیز از دیگر سخنرانان این مراسم، ضمن اشاره به تاریخچه ای از سینما بیان کرد: سینما زبان تصویر و صداست. بزرگترین دستاورد تاریخ تمدن پیدایش کلام است. کلام باعث شد تا انسان اولیه با استفاده از کلمه، اندیشه خود را منتشر کند و در ادامه پیدایش خط بود تا بشر بتواند تفکرات خود را جاودانه کند.

در پایان این مراسم سیامک نقیان مدیر عامل شرکت GENELEC گفت: ۳۲ سال پیش از ایران رفتم و در این مدت کوتاه که برای برگزاری کارگاه های تخصصی صدا در تهران بودم به ایرانی بودنم افتخار کردم زیرا فرهنگ، روح آدمی است و این فرهنگ غنی ایران است که باعث بقای همه ما در دنیا شده است و سینما بخش مهمی از فرهنگ ما محسوب می شود. در این تعامل ارزشمند تجربیات خود را با سینمای ایران تقسیم کردم و افتخار می کنم که فیلم های ایرانی در سال‌های اخیر موفقیت های چشمگیری در جهان داشته اند و خوشحالم که در  پیدایش این استودیو ها سهیم بوده ام. پیشگامان سینمای آریا خدمات مهمی به لحاظ فنی برای سینمای ایران ارائه کرده و در آینده نزدیک صدای چندبعدی سینما را متحول خواهد کرد و خوشحالم که در این جریان عظیم حضور داشته ام.

در پایان این مراسم حاضران از استودیو های مجموعه پیشگامان سینمای آریا بازدید کردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73529

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.