تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جدی شدن خطر تعلیق و انتخاب چند چهره تکراری/ نخستین ریاست درگذشت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، در این هفته رو به انتهاء مجمع انتخاباتی چهار فدراسیون برگزار گردید و ریاست آنان برای چهار سال آینده مشخص شد، ایران قهرمان پیکارهای ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی قاره آسیا گردید، نخستین ریاست سازمان تربیت بدنی و ریاست کمیته ملی المپیک بعد از انقلاب اسلامی ایران درگذشت، تعلیق کشتی ایران از سوی اتحادیه جهانی جدیتر گردید، حسن یزدان در میان سه چهره برتر پیکارهای جهانی گردید و … 

مهمترین حوادث و وقایع این هفت روز ورزش عبارت هست از:

توقف پرسپولیس در روز برتری پرگل استقلال
  دیدارهای هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر جمعه با برپایی چهار دیدار شروع گردید. دراین روز از رقابت ها دیدار دو تیم پیکان با پدیده و سایپا برابر سپاهان با برابری یک بر یک تمتم هست. برابری بدون گل دستاوردی بود که در انتهاء دیدار دو تیم ذوب آهن و سیاه جامگان ثبت گردید ضمن این که سپیدرود رشت هم ۳ بر یک مقابل نفت تهران مالک برتری گردید. 

 سایر دیدارهای هفته شانزدهم لیگ برتر یکشنبه برگزار گردید. در این روز پرسپولیس در مصاف با فولاد با برابری یک بر یک متوقف گردید در حالی که استقلال با ۴ گل برابر نفت آبادان به برتری دست یافت. تراکتورسازی ۳ بر صفر استقلال خوزستان را مغلوب کرد و توسیع فولاد هم با ۲ گل مقابل پارس جنوبی جم به برتری دست یافت.

انتصاب های تازه در پرسپولیس 
افشین پیروانی که پیشینه بیشترین تعداد کاپیتانی را در تیم فوتبال پرسپولیس دارد، شنبه گذشته به عنوان مدیر تیم فوتبال این باشگاه انتخاب گردید. این در حالی هست که محمود خوردبین سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس هم بعنوان قائم مقام ورزشی باشگاه پرسپولیس انتخاب گردید.

یزدانی همراه با دو زن از چهره های برتر پیکارهای جهانی شد
اتحادیه جهانی کشتی حسن یزدانی آزادکاروزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان را بعنوان یکی از سه کشتی گیر برتر رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه ارائه کرد.  در گزارش این اتحادیه به پیروزی های حسن یزدانی با امتیاز فنی اشاره شده و وی بعنوان ستاره کشتی ایران (سوپراستار) در این پیکارهای ارائه شده هست. طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی «هلن مورالس» در وزن ۵۸ کیلوگرم خانم ها از آمریکا و «یاسمین آدار» در وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی خانم ها از ترکیه دو چهره دیگر برتر پیکارهای جهانی فرانسه می باشند. 

پولادگر برای پنجمین بار ریاست فدراسیون تکواندو شد 
  مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو در این هفته رو به انتهاء برگزار گردید. سید محمد پولادگر ریاست چهار دوره سابق تکواندو در کنار امینی، کشاورز، رضایی، صیاد، کلانتری و سهرابی هفت نامزد ریاست این فدراسیون بودند. گفته می گردید که پولادگر برای انصراف از این انتخابات فرمان گرفته هست اما نه تنها چنین نشد لکن وی با اکتساب ۴۱ رای از ۴۳ رای ماخوذه برای پنجمین بار ریاست فدراسیون تکواندو را عهده دار گردید. 

قهرمانی ایران در پیکارهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی آسیا 
  ششمین دوره پیکارهای ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی قهرمانی قاره آسیا با قهرمانی ایران تمتم هست. در این رقابت ها که به میزبانی تانوان فیلیپین برگزار گردید، کاروان ایران مدال طلای ماده تیمی زورخانه ای را اکتساب کرد ضمن اینکه نمایندگان ایران از ۶ ماده هنرهای فردی، ۵ مدال طلا و یک نقره را از آن خود کردند.

دو ایرانی در جمع کاندیداهای خوب ترین های فوتسال جهان 
در این هفت روز ورزش سایت «فوتسال پلنت» نام های نامزدهای فوتسال جهان در پست های متفاوت بخش مردان را اعلام نمود.  سپهر محمدی و علیرضا صمیمی دو بازیکن کشورمان می باشند که اسم آنان در لیست منتشر گردیده از سوی این سایت دیده می گردد. محمدی و صمیمی کاندیدای خوب ترین سنگربان فوتسال جهان شده اند. 

رئیس فدراسیون رهایی غریق انتخاب شد 
  مجمع انتخابات رییس فدراسیون رهایی غریق و غواصی با معرفی ایلخان نوری مازندرانی بعنوان ریاست چهار سال آینده این فدراسیون تمتم هست. این مجمع دوشنبه برگزار گردید که طی آن نوری مازندرانی با اکتساب ۴۳ رای بعنوان ریاست تازه فدراسیون انتخاب گردید. 

دوپینگ در فوتبال 
  بنا بر اعلام ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی نتیجه تست کنترل دوپینگ یک بازیکن لیگ یکی به دلیل استفاده از دوای ممنوعه بولدونون مثبت اعلام گردید. این بازیکن از روز دوم دیماه تا زمان صادر کردن رای قطعی در حالت تعلیق موقت حضور دارد. علاوه بر این این حکم به بازیکن مد نظر ابلاغ شد تا حق اعتراض برای او محفوظ باشد ضمن این که بعد از قطعی شدن حکم، اسم وی اعلام می گردد. 

تعلیق کشتی جدیتر شد
  کشتی ایران در هفته ای که گذشت روزهای حساسی را پشت سر گذاشت. چرا که هنوز آشکار نیست، درنهایت عصبانیت و جدیت کمیته بین المللی المپیک و معیت اتحادیه جهانی با فدراسیون کشتی ایران چه خواهد گردید. متولیان کشتی طی روزهای گذشته ضمن تاکید بر ضرورت پشتیبانی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعلام نمودند خطر تعلیق کشتی ایران، انتهاءی بر این پرونده نیست و قطعا کمیته بین المللی المپیک با جدیت زیادتری، دیگر رشته های ورزشی ایران را هم در میادین بین المللی کاوش خواهد کرد. بنابراین این مبحث، یک مبحث ملی هست و این بحث با توجه به جدیت و فشار مجامع بین المللی، محتمل هست در آینده ای نزدیک، کل ورزش ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

جابه جایی چراغ خاموش در وزارت ورزش 
مجامع انتخاباتی چهار فدراسیون کشتی، تکواندو، رهایی غریق و بوکس در حالی برگزار گردید که حمیرا اسدی بعنوان مسئول امور مجامع فدراسیونها در آنان حضور نداشت و مهدی مستجاب الدعوه به جای وی در مجامع کمپانی می کرد.  در واقع از دو هفته قبل حمیرا اسدی از این سمت کنار رفته بود و مستجاب الدعوه عهده دار این مسیولیت شده بود. این درحالی هست که سه شنبه وزارت ورزش این انتقال و دگرگونی مسیولیت در بدنه خود را رسانه ای کرد.  حمیرا اسدی طی چهار سال گذشته مسئول امور مجامع فدراسیونها بود. 

درگذشت ریاست سابق سازمان تربیت بدنی
  حسین پادشاه حسینی اولین ریاست سازمان تربیت بدنی و ریاست کمیته ملی المپیک بعد از انقلاب اسلامی ایران دار فانی را وداع عنوان کرد. وی در سن ۹۰ سالگی در اثر بیماری ریوی مرگ کرد.

رئیس فدراسیون بوکس ارائه شد
مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس در حالی طی این هفته برگزار گردید که پیش از شروع رای گیری، کتیرایی به سود ثوری انصراف خود را اعلام کرد و نیکوخصال و کهرنگی هم اصلا درمجمع حاضر نشدند.  بدین ترتیب  روح الله حسینی، حسین ثوری و حسین فشی کاندیداهایی بودند که رای گیری برای انتخاب ریاست فدراسیون بوکس میان آنان انجام گردید.  در رای گیری انجام شده ثوری مالک ۲۳ رای گردید و حسینی و فشی هم به ترتیب ۱۵ و ۲ رای به خود  اختصاص دادند. به این ترتیب ثوری بعنوان ریاست چهار سال آینده فدراسیون بوکس انتخاب و ارائه گردید. 

غیبت دخترهای فوتسال ایران در میان نامزدهای خوب ترین های آسیا
  سایت «فوتسال پلنت» برپایه فرایند سالهای گذشته در این هفته کاندیداهای خوب ترین بازیکن و سنگربان خانم ها فوتسال دنیا را ارائه کرد. البته در این دو بخش، از ایران هیچ نماینده ای وجود ندارد. کاندیداهای این بخش از میان نمایندگانی از کشور های برزیل، اسپانیا، روسیه، آرژانتین، پرتغال، ایتالیا و تایلند انتخاب گردیدند. 

ملی پوش تیم نوجوانان کشتی درگذشت 
  حسین قنبرزاده عضو سابق تیم کشتی فرنگی نوجوانان بعد از مقابله سخت با بیماری سرطان در سن ۱۹ سالگی درگذشت.  حسین قنبرزاده اهل بابل بود و عنوان سومی رقابتهای قهرمانی کشور و عنوان پنجمی رقابتهای جام یادگار امام (ره) در رتبه نوجوانان را در کارنامه خود داشت. وی در اردوهای تیم کشتی نوجوانان ایران نیز زیر نظر علی اشکانی سرمربی فعلی تیم ملی تمرین می کرد. او مدت ها به دلیل سرطان مغز استخوان و ریه در بستر بیماری بود.

بهرام شفیع ریاست فدارسیون هاکی شد 
مجمع انتخاباتی فدراسیون هاکی چهارشنبه برگزار گردید.  بهرام شفیع، رمضانعلی دولو، فرزاد فتاحی و محمدناصر نجف پور چهار کاندیدای این مجمع انتخاباتی بودند که البته فتاحی و نجف پور در مجمع حضور پیدا نکردند. در رای گیری میان شفیع و دلو و از مجموع آرای ماخوذه، شفیع با ۳۳ رای بعنوان ریاست چهار سال آینده هاکی انتخاب گردید. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80910

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.