تاریخ ارسال : ۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جریمه، توقیف و بازداشت متخلفین تخلیه غیرمجاز خاک ضایعات ساختمانی در ساری

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران؛ یاسر بهارفر سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در گفتگویی اظهارداشت: امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش ساخت و سازها میزان تولید نخاله های ساختمانی نیز به مراتب افزایش یافته و به تبع آن مشکلاتی نیز در این حوزه بوجودآمده  است که از جمله آن می توان به تخلیه ضایعات عمرانی در محل های غیر مجاز از جمله حاشیه جاده ها و معابر توسط افراد فرصت طلب اشاره کرد.

وی متذکر شد: تخلیه غیر مجاز خاک و نخاله وضایعات ساختمانی علاوه برایجاد اثرات مخرب زیستی محیطی و نازیبایی های بصری، آلودگی محیط زیست  و بیماری های مختلف را نیز در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر وجود خاک و نخاله های ساختمانی در مجاورت بزرگراه ها و معابر شهری امکان بروز تصادفات را به خصوص در شب افزایش داده همچنین تخلیه آن در کانالها و حریم رودخانه های شهر، موجب گرفتگی آبراه ها و مسیر هدایت آبهای بالا دست و انتقال حجم بالای نخاله ها و مصالح ساختمانی به داخل کانال ها و انهار سطح شهر می شود که بخش اعظمی از آبگرفتگی های سطح شهر ناشی از این تخلیه های غیر مجاز گزارش و رویت شده است.

۱۴۴۴۱۲۷۸۹۳۴۴۴

وی افزود: از این رو  سازمان مدیریت پسماند با تاکیدات ویژه مهندس عبوری شهردار محترم جهت حل این معضل، با تدوین طرح ساماندهی خاک و نخاله و ضایعات ساختمانی و تشکیل ستاد ساماندهی خاک و نخاله های ساختمانی، ضمن بررسی و در اختیار گرفتن گود های مناسب (واقع در مسیر روستای معلم کلا و نیز حاشیه کمربندی شمالی)، به انحاء مختلف نسبت به اطلاع رسانی گسترده در خصوص محل های تخلیه ضایعات ساختمانی به شهروندان و اتحادیه های مرتبط با موضوع، اقدام نمود اما متاسفانه گاهی مشاهده می شود، برخی راننده های خودرو های حمل ضایعات عمرانی، با بی توجهی به این امر، نسبت به تخلیه آن در حاشیه کمربندی ها، معابر کم تردد و در مجارت پل ها و زیر گذرهای شهری اقدام می کنند.

به این علت سازمان با برگزاری جلسات متعدد و تعامل مناسب با مسئولین محترم حراست شهرداری، نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی شهرستان و نیز اخذ حکم دادستانی محترم اقدام به راه اندازی گشتهای کنترل و نظارت شبانه روزی نموده است. این اکیپ های ویژه ، بصورت نامحسوس ، در کلیه ساعات شبانه روز در داخل و محور های مواصلاتی شهر اقدام به گشت زنی نموده و با متخلفین برخورد قاطع می کنند.

وی در خصوص نحوه برخورد با متخلفین اظهار داشت: افرادی که اقدام به تخلیه غیر مجاز پسماند ساختمانی در سطح شهر و حریم آن می نمایند ، مکلف به جمع آوری نخاله های تخلیه شده می باشد، ضمن اینکه با عنایت به حکم دادستان محترم، علاوه بر جریمه و توقیف خودرو ، راننده نیز بازداشت و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می گردد.

همچنین شایان ذکر است ، نظر به اهمیت موضوع ، شورای اسلامی شهر ساری نیز در اقدامی، با تصویب جرائم این خودروها به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال تا ۰۰۰/۰۰۰/۴ ریال با شهرداری و سازمان پسماند همکاری نموده است.

مهندس بهارفر در پایان ضمن قدردانی از شهروندان فهیم ساروی که همواره حامی و همیار شهرداری در داشتن شهری پاک می باشند و نوید ساماندهی خودروهای حمل ضایعات عمرانی و اجرای فاز دوم طرح ساماندهی این ضایعات در آینده نزدیک گفت: سازمان مدیریت پسماند همه همشهریان را به مشارکت در این امر فراخوانده و خواهشمند است در صورت مشاهده چنین تخلفاتی، فورا موضوع را با روابط عمومی سازمان به شماره پیامک ۳۰۰۰۴۸۲۰۲۱ و شماره تلفن ۳۳۲۴۸۳۱۸ در میان بگذارند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4084

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.