تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزئیاتی از دستگیری دانشجوی ایرانی در یک کشور اروپایی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به محبوس های ایرانی در بیرون از کشور، اظهار داشت:برخی از شهروندانی ایرانی در کشورهای دیگر مبتلا مشکلاتی می شوند که این مشکلات موجب دستگیری و محبوس شدن آنان می شود بنابراین کمیسیون امنیت ملی مجلس موظف به ارزیابی وضع ایرانی های محبوس در بیرون از کشور هست.

وی اضافه کرد: هر هیئتی که از کمیسیون امنیت ملی به کشورهای دیگر عزیمت می کند یکی از ماموریت هایشان این هست که وضع ایرانی های محبوس در آن کشورها را از مدیران مربوطه دنبال کنندهی کنند و در صورت امکان از زندان ها بازدید کرده و با ایرانی های محبوس ملاقات کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اظهار اینکه در بعضی از کشورها وضع ایرانی های محبوس اسف بار هست و دلواپس کننده هست، اظهار کرد: وضع ایرانی های محبوس در کشورهای جنوب شرق قاره آسیا زیاد فلاکت بار هست.

نقوی حسینی، با اظهار اینکه بعضی از ایرانی ها به ناحق در کشورهای دیگر محبوس شده اند، دنبال کرد: بعضی از شهروندان ایرانی به دستاویز های واهی و اتهاماتی که آمریکایی ها به آنان وارد کرده اند آنان را به زندان انداخته اند؛  بعضی از اینها اشخاص متخصص، نخبه و دانشجوی در حال تحصیل در آن کشور می باشند که اینها بی سبب محبوس شده اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، با تاکید بر اینکه کمیسیون امنیت ملی نسبت به این مبحث حساس هست ،گفت: اعضای کمسیون دنبال کننده وضع ایرانی های محبوس در بیرون از کشور می باشند که این دنبال کنندهی ها سبب آزادی و تشخیص تکلیف بعضی از آنان شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77487

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.