تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزئیات جلسه غیرعلنی بهارستان برای بررسی بحران قاچاق/ معلوم نیست دولتی‌ها روی چه حسابی می‌گویند قاچاق را نصف کردند؟!

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح دیروز مجلس درباره قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: مجلس روز گذشته حدود دو ساعت و نیم جلسه غیرعلنی درباره موضوع بسیار مهمی که کشور را با چالش جدی روبرو کرده، داشت.

 

وی با بیان اینکه مشکل تا آنجاست که مقام معظم رهبری شخصا به آن ورود کرده و فرمودند هر جا کالای قاچاقی دیدید باید معدوم کنید، افزود: در این جلسه وزارت اطلاعات و رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس کمیسیون اقتصادی، مرکز پژوهش های مجلس و پنج تن از نمایندگان گزارشی ارائه دادند و اظهارنظرات در این خصوص انجام شد.

 

موسوی لارگانی تصریح کرد: حقیقی، رئیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز می گوید که ما توانستیم قاچاق را از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۲٫۶ برسانیم. دوستان معتقدند اگر این موضوع حقیقت داشته باشد باید آثار کاهش ۱۳ میلیارد دلاری را در یک جا یعنی رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، رونق تولید و … ببینیم.

 

عضو کمیسیون اقتصادی بیان داشت: از این رو نمایندگان معتقد بودند این آمارها چندان با واقعیت مطابقت ندارد هر چند که توجیه دولت این بود بعضی از آمار مبادی ورودی قاچاق همچون گمرکات و مناطق آزاد مطرح نمی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55746

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.