تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزئیات طرح سؤال از وزیر اقتصاد و دارایی

محمدمهدی زاهدی در صحبت با خبرنگار مهر با اشاره به طرح سؤال از کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی در ارتباط با اخذ مالیات های سنگین و به وجود آمدن بحران در واحدهای صنفی گفت: وزارت اقتصاد و دارایی فشارهای شدیدی بر اقشار و صنوف متفاوت برای دریافت مالیات های مضاعف وارد آورده و به معنای حقیقی گلوی آنان را می فشارد.

زاهدی عنوان نمود: به عنوان مثال دولت برای پرداخت طلب پیمانکاران فقط بخش های کوچکی از طلب آنان را به صورت  اوراق پرداخت می نماید ولی متاسفانه سازمان های مالیاتی نه فقط اوراق خزانه را نمی پذیرند لکن مالیات را طبق کل مطالبات پیمانکاران اخذ می کنند.

وی با اشاره به بعضی مشکلات اصناف و بازاریان به ذکر نمونه ای از مشکلات صنف تولیدکنندگان طلا و جواهر اشاره نمود و گفت: در مبحث طلا و جواهر، به جای اخذ مالیات از اُجرت، مالیات از کل نرخ آن اخذ می گردد که این عمل ضمن فشار به مردم و خریداران، موجب ورشکستگی تعداد بسیاری از واحدهای تولیدی این صنف شده هست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در انتهاء از افزایش مالیات در بعضی استان ها بر خلاف مصوبه مجلس در ارتباط با اخذ میزان مالیات، گفت و اضافه کرد: با این عمل ضربه سنگینی به اقشار و صنوف متفاوت وارد آورده و موجب تعطیلی تعداد بسیاری واحدتولیدی در کشور خواهیم گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83975

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.