تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزییات اکران فیلم بیگانه در ایران/ باید حق پخش آثار خریده گردد

مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه های عکسی در صحبت با خبرنگار مهر در مورد خرید و اکران فیلم های بیگانه توسط موسسه رسانه های عکسی که در آیین نامه جدید اکران برعهده این موسسه گذاشته شده هست، اظهار کرد: به منظور نظارت دقیق بر اکران فیلم های بیگانه و جذب بیننده زیادتر برای سالن های سینما و سرانجام رونق زیادتر سینماهای کشور در جذب سلیقه های گوناگون، در این مقطع سازمان سینمایی تصمیم گرفته هست انتخاب و نمایش فیلم های بیگانه را به موسسه رسانه های عکسی بسپارد.

این مدیر سینمایی توضیح داد: البته نباید فراموش کرد که اکران فیلم بیگانه نباید به شکلی باشد که به اکران فیلم های سینمایی ایرانی خدشه ای وارد کند و از سویی دیگر هیچ سالن سینمایی نیز بدون فیلم نماند. نباید فراموش کرد که دسترسی مردم به فیلم بیگانه بسیار زیادتر از گذشته هست پس قطعا اهتمام خواهد گردید نسبت به اکران فیلم های جدید و به روز دنیا اقدام گردد.

یزدانی با اشاره به اینکه این چنین نیست که بتوانیم بگوییم با اکران فیلم های بیگانه در ایران اتفاق عجیبی رخ خواهد داد، گفته بود: دیدن بعضی از فیلم ها روی پرده سینما با کیفیت نرمال صوتی و عکسی تجربه دیگری هست که زیادی از اشخاص دوست دارند آن را دنبال کنند.

وی تاکید کرد: فیلم های بیگانه که در ایران اکران می گردند، قطعا باید مجوز نمایش دارا باشند و تکلیف پرداخت حقوق صاحب اثر روشن شده باشد.

مدیرعامل موسسه رسانه های عکسی در مورد امکان افزایش بلیت برای سینماهایی که فیلم بیگانه اکران می کنند، گفته بود: قرار نیست نرخ گذاری بلیت فیلم های بیگانه با فیلم های ایرانی تفاوتی داشته باشد و یا زیادتر باشد، ضمن این که درآمد حاصل از اکران فیلم های بیگانه همانطور که از سوی سازمان سینمایی اعلام گردیده هست صرف خدمات درمانی به سینماگران خواهد گردید و تفاهمنامه فی مابین موسسه و خانه سینما برای صرف این درآمد برای ارایه خدمات درمانی به سینماگران امضا شده هست.

وی با اشاره به امکان اکران فیلم های هالیودی توضیح داد: چنانچه مسایل حقوقی لاینحلی وجود نداشته باشد امکان اکران این فیلم ها پس از اخذ پروانه نمایش فراهم خواهد گردید.

علاوه بر این تنوع فیلم های بیگانه برای اکران دربردارنده فیلم های کودک و نوجوان، هنری، جشنواره ای و تجاری هست.

یزدانی در انتهاء اظهار کرد: برنامه ریزی اولیه برای اجرای این طرح صورت گرفته، البته کوشش ما این هست دست کم هم زمان با اکران منطقه ای، فیلم ها در ایران اکران گردند و احتمالا اکران این فیلم ها از فروردین ماه صورت می پذیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94925

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.