تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزییات توافق پرسپولیس و الغرافه بر سر طارمی

وبسایت نود: ملحق شدن مهدی طارمی به الغرافه قطر به روایت پیچ اینستاگرام این تیم متمول اما بحران زده قطری پایانی شده و طارمی امروز در آزمایش پزشکی کمپانی می کند.
همان ۵۲۰هزار دلار یا اندکی اکثر؟
الغرافه به باشگاه پرسپولیس اعلام نموده بود حاضراست با پرداخت دو میلیارد  و دویست میلیون تومان(۵۲۰هزار دلار)رضایت نامه طارمی را دریافت کند. باشگاه پرسپولیس اما اصرار به صادر کردن رضایت نامه با هشتصد هزار دلار داشت و با این قصد بی توجه به درخواست پایانی قطری ها مبنی بر پاسخگویی تا ظهر چهارشنبه به چانه زنی های خود دنبال کرد. آخرین ترفند باشگاه پرسپولیس استعلام از سازمان لیگ مبنی بر ارزیابی قانونی اضافه کردن چهار ماه محرومیت این بازیکن به مدت قرارداد بود. خبرنگار سایت برنامه نود در این مورد اکتساب اطلاع کرد نماینده الغرافه با ایجنت ایرانی که پیشنهادهای عربی طارمی را به این بازیکن و باشگاه در این سالها عرضه کرده طی دو روز گذشته هیچ تماسی نداشته و همین مبحث این گمان را ایجاد نموده بود که شاید الغرافه بعد از جذب وسلی اشنایدر و تقویت مرحله هجومی تیم مهاجم دیگری را موردنظر دارد. رسانه های قطری هم روز پنج شنبه ابتدا از تمایل سرمربی ترکیه ای این تیم به جذب یک مهاجم شاغل در لیگ ترکیه به جای طارمی اطلاع دادند اما به دنبال شرط دو میلیون و پانصد هزار یورویی تیم ترکیه ای برای صادر کردن رضایت نامه ان را تاحدودی منتفی شده تلقی کردند. روزنامه الرایه روز گذشته دوباره احتمال ملحق شدن طارمی به الغرافه را بسیار دانست تا اینکه ساعتی پیش اینستاگرام این تیم قطری از ملحق شدن طارمی به این تیم اطلاع داد. خبری که البته اندکی برای طرفداران پرسپولیس شوک آور بود. در هر حال زیادی از طرفداران پرسپولیس در انتظار بودند طارمی بعد از انتهاء دوره محرومیتش در ادامه فصل برای پرسپولیس گلزنی هایش را شروع کند اما او به تیم الغرافه قطر ملحق شد. لازم است دید سر انجام رضایت نامه طارمی در مقابل چه مبلغی صادر خواهد گردید.همان ۵۲۰هزار دلار یا اندکی بیشت
 یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای هشت بازی
همان ۵۲۰هزار دلار یا اندکی بیشتمهدی طارمی تا انتهاء فصل با احتساب بازی پلی اف لیگ قهرمانان قاره آسیا در هشت بازی برای الغرافه در لیگ ستارگان قطر و قاره آسیا به میدان خواهد رفت. او در مقابل این هشت بازی و تا آخر فصل چهارصدهزار دلار دریافت خواهد کرد هر چند محتمل هست که الغرافه با غلبه بر پاختاکور و راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان در دست کم شش بازی دیگر آسیایی به میدان برود.طارمی از آفرهایی هم در صورت گلزنی و صعود تیم جدیدش به مرحله گروهی لیگ اسیا برخوردار خواهند گردید. او با پرسپولیس قراردادی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی بابت کل فصل جاری امضا کرده بود.
قرارداد ۸۰۰ هزار دلاری برای فصل بعد
الغرافه حاضر گردیده دست کم ۵۲۰هزار دلار برای رضایت نامه طارمی پرداخت کند و با این ملی پوش ایرانی قراردادی به مدت یک فصل و نیم امضا نماید و بابت فصل بعد با او قراردادی که گفته می گردد هشتصد هزار دلار و به روایتی هم نهصد هزار دلار می باشد امضا خواهد کرد.
حق فسخ ۵۰۰هزار دلاری بعد از جام جهانی
طارمی در سالهای موخر مایل به بازی در تیم های عربی نداشت و با رد پیشنهاد مالی خوب السد قطر و السالمیه کویت با پرسپولیس تمدید نمود.او در این سالها تمایل به بازی در لیگ های معتبر اروپا داشت و هنگامی دید ایده ای از لالیگا، کالچو، لیگ برتر انگلیس، بوندس لیگا و حتی لاشامپیونه ندارد اصرار به تامین دو میلیون یورو و دریافت رضایت نامه از پرسپولیس در تابستان سال کنونی داشت اما سر انجام ماندنی گردید. الغرافه هم شرط طارمی برای امکان چدایی در تابستان سال بعد را پذیرفته و او این بخت را دارد در صورت درخشش در جام جهانی بتواند در شرایطی که مشتری و خواهان اروپایی داشته باشد رضایت نامه اش را دریافت کند.
معمای یک جدایی
گرشاسبی و برانکو بیان می کنند طارمی اصرار به جدایی داشت و نمی توان بازیکنی را به زور نگه داشت.از طرفی دیگر واقعه ی مخالفت طارمی با پیشنهاد تمدید قرارداد دو ساله بدون قید و شرط دقیقه هایی بعد از نخستین جلسه مذاگرات گرشاسبی و برانکو با وکیل طارمی از سوی باشگاه و سرمربی رسانه ای گردید که گفته می گردد ناراحتی طارمی را به دنبال داشته و وی را به این نتیجه رسانده که با توجه به گلزنی منشا و علیپور مایل به ماندن او وجود ندارد و حتی مدیریت باشگاه در کنفرانس خبری سه هفته پیش از  احتمال موافقت با ترانسفر طارمی در صورت ارایه ایده ای درآمدزا خبر داده هست. طارمی به طور کتبی نوشته که حاضر به تمدید دو ساله نیست و استدلالش هم این هست که در انتهاء این قرارداد ۲۸ساله شده و شانسی برای ترانسفر ندارد. در این میان هرگز مشخص نشد که آیا ایا باشگاه پیشنهاد تمدید یکساله را به وی داده یا نه. 
انتظار پیشکسوتان و طرفداران چه بود؟
 همانطور که می دانید طارمی و مدیریت باشگاه با نادیده گرفتن قرارداد این بازیکن با ریزه اسپور از سوی فیفا به نحو تضامنی محکوم به پرداخت چهارمیلیارد تومان به ریزه اسپور و پرسپولیس هم ازدوپنجره نقل وانتقالاتی محروم گردید و با توجه به دفاعیه باشگاه پرسپولیس در cas مبنی بر اینکه طارمی ابتدا با پرسپولیس و بعد با ریزه قرارداد بسته بعید هست که cas مثل فیفا این مدعا را پذیرفته و حکم کاهش محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس از دو به یک پنجره را صادر کند تا پرسپولیس امکان جذب بازیکن در تابستان سال بعد را داشته باشد الا اینکه باشگاه در دفاعیات تازه خود روی نکات دیگری زوم کرده باشد تا نشان دهد که پرسپولیس هزگز طارمی را تحریک به عدم پاییندی قرادادش را ریزه اسپور نکرده هست. پیشکسوتان و طرفداران به همین سبب انتظار داشتند طارمی به عنوان یکی از مسببان کلیدی این محرومیت نخستین نفری باشد که تمدید می کند نه اینکه از بین دوازده بازیکنی که آخر فصل آزاد می گردند نخستین نفری باشد که می رود.
اسنایدر و طارمی ناجی الغرافه می گردند؟
طارمی برپایه حکم فیفا تا دوم بهمن ماه محروم هست و تا این تاریخ توان ندارد الغرافه را معیت کند. الغرافه که به طور مستمر در جمع مدعیان بوده در رتبه هشتم جدول لیگ قطر قرار گرفته و با تیم های در خطر سقوط چهار امتیاز فاصله دارد. شیوخ قطری با جذب اسنایدر به عنوان بازیساز و طارمی به عنوان مهاجم کوشش می نمایند این تیم را با مساعدت مربی ترکیه ای از بحران خارج کنند. لازم است دید اسنایدر و طارمی ناجی الغرافه می گردند یا اتفاق دیگری در دوحه می افتد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82372

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.