تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزییات جنایت هولناک در خیابان قیام

گروهی از جوانان که در خیابان قیام دست به جنایت زده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش شلمچه نیوز، در مورخه ۰۲/۰۷/۱۳۹۴ فردی  با مراجعه به کلانتری۱۱۶ مولوی اعلام داشت که فرزندش بنام محسن ۲۴ساله ، در خیابان ری – روبروی پارک کوثر در درگیری با چند جوان ، بر اثر ضربات قمه و چاقو مصدوم و به بیمارستان منتقل شده اما با وجود اقدامات درمانی و بر اثر شدت جراحت وارده فوت کرده است.

جزییات جنایت هولناک در خیابان قیام/ «مزاحمت» علت اصلی دعوا مرگبار بود
جزییات جنایت هولناک در خیابان قیام/ «مزاحمت» علت اصلی دعوا مرگبار بود

جزییات جنایت هولناک در خیابان قیام/ «مزاحمت» علت اصلی دعوا مرگبار بود

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات از محل درگیری :

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل درگیری به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند ؛ تعدادی از اهالی و کسبه محل در اظهارات خود عنوان نمودند : جوانی قد بلند ( مقتول ) با چند جوان دیگر درگیر شده بود و در حالیکه هر دو طرف سلاح سرد ( شمشیر و قمه ) همراه خود داشتند ، ضرباتی را به سمت یکدیگر پرتاب می کردند که در این بین مقتول مورد اصابت چندین ضربه از ناحیه سینه ، سر و بازو قرار گرفت و ضاربین نیز پس از آن به سرعت از محل متواری شدند.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعدادی از مراکز تجاری محل درگیری که مجهز به دوربین های مداربسته بودند ، تصاویر زمان درگیری از این دوربین های استخراج و مورد بازبینی قرار گرفت .

شناسایی عاملین جنایت :

با بدست آمدن تصاویر درگیری ، تصاویر پنج جوان ضارب توسط اهالی و کسبه محل مورد شناسایی قرار گرفت و مشخص شد که تمامی آنها ساکن منطقه امامزاده یحیی می باشند .

با شناسایی سجاد ( هادی ) ، سلیم ، حمید ، اسماعیل ( هر چهار نفر ۱۸ الی ۱۹ ساله ) و سعید ( ۲۷ ساله ) ، کارآگاهان به محل سکونت آنها مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هر ۵ نفر آنها از بستگان نزدیک یکدیگر بوده و همگی آنها نیز پس از ارتکاب جنایت ، از محل سکونت خود متواری شدند .

تسلیم شدن متهمین پرونده :

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان به آموزش و مشاوره خانواده متهنین پرداخته تا در خصوص معرفی متهمین به پلیس با آنها همکاری نمایند ؛ سرانجام با ارائه مشاوره های لازم از سوی کارآگاهان ، ابتدا سعید در مورخه ۰۵/۰۷/۱۳۹۴ به اداره دهم پلیس آگاهی مراجعه و خود را به کارآگاهان معرفی کرد  در ادامه و در مورخه ۰۶/۰۷/۱۳۹۴ ، سجاد ( هادی ) و سلیم به اداره دهم و خود را معرفی کردند ؛ نهایتا ، در مورخه های ۰۸/۰۷/۱۳۹۴ و ۱۱/۰۷/۱۳۹۴ نیز اسماعیل و حمید خود را به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ معرفی کنند .

انگیزه جنایت :

در تحقیقات از متهمین مشخص شد چندی پیش یکی از جوانان منطقه امامزاده یحیی بنام بهنام برای یکی از بستگان احدی از متهمین (سلیم) ایجاد مزاحمت کرده و سلیم با اطلاع از موضوع به سراغ بهنام رفته و با او درگیر شده است ؛ در ادامه ، بهنام پس از درگیری اولیه با سلیم نزد یکی از دوستانش بنام محسن (مقتول) رفته و از وی درخواست کمک می نماید که محسن نیز به طرفداری از بهنام ، با سلیم درگیر و او را با ضربه چاقو از ناحیه دست مجروح می نماید .
با ادامه درگیری ، سلیم طی تماس تلفنی با تعدادی از بستگان خود موضوع درگیری با محسن و مجروح شدن خود از ناحیه دست را با آنها در میان گذاشته که چهار متهم دیگر پرونده نیز با اطلاع از محل حضور سلیم و مقتول ، با شمشیر و قمه به محل درگیری مراجعه و طی یک نزاع دسته جمعی ، محسن را از ناحیه سینه ، سر ، بازو ، دست و پا مورد اصابت ضربات متعدد قمه و شمشیر قرار داده و از محل متواری می شوند .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمین پرونده در اظهارات اولیه تلاش داشتند تا اظهاراتی خلاف واقع را بیان و خود را در این جنایت بیگناه معرفی نمایند اما با توجه به مستندات بدست آمده ( تصاویر دوربین های مداربسته ) ، هر پنج متهم  صراحتا به مشارکت در درگیری منجر به جنایت اعتراف کرده اند .

سرهنگ آریا حاجی زاده ، در پایان این خبر عنوان داشت : با توجه به اعتراف متهمین به مشارکت در درگیری منجر به جنایت و مستندات پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و تمامی متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2264

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.