تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جزییات چهار طرح بیمه نامه حوادث منازل فرهنگیان

گودرز کریمی فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در مورد بیمه حوادث منازل فرهنگیان اظهار کرد: با توجه به حوادث پیش‌آمده من جمله زمین لرزه در نقاط متفاوت کشور به منظور آرامش ذهنی فرهنگیان در بحث حوادث غیرمترقبه و پشتیبانی از آنان برای اولین بار بیمه نامه حوادث منازل مسکونی فرهنگیان را طراحی نمودیم.

وی اضافه کرد: برای بیمه حوادث منازل مسکونی فرهنگیان چهار طرح را اعلام نمودیم که در طرح اول ساختمان و اثاثیه به میزان ۵۰ میلیون تومان، طرح دوم ۹۲ میلیون تومان، طرح سوم ۱۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در طرح چهارم ۱۷۹ میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌گیرند و فرهنگیان توان دارند از میان آنان اقدام به انتخاب نمایند.

کریمی فر در مورد پرداخت قسمتی از حق بیمه توسط آموزش و پرورش اظهار کرد: ۲۵ درصد کل حق بیمه پرداختی در هر طرح از سوی آموزش و پرورش پرداخت خواهد گردید. در طرح اول که ۵۰ میلیون تومان برای پرداخت خسارت موردنظر هست، هر معلم باید ماهانه سه هزار تومان بپردازد که سه ماه آن توسط آموزش و پرورش پرداخت و ۹ ماه دیگر را معلم پرداخت می‌کند و آن نیز به طور قسطی از حقوق کسر خواهد گردید، براین اساس حق بیمه ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین توسط آموزش و پرورش به طور رایگان برای فرهنگیان پرداخت می‌شود و از اردیبهشت به بعد باید توسط فرد پرداخت گردد.

وی افزود: در طرح دوم که ۹۲ میلیون تومان پایبندی وجود دارد، ماهانه باید ۶ هزار تومان حق بیمه پرداخت گردد که سه ماه آن توسط آموزش و پرورش و ۹ ماه دیگر باید توسط فرد پرداخت گردد. در طرح سوم که پایبندی آن ۱۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هست حق بیمه دریافتی ماهانه ۹ هزار تومان هست که دو مرتبه هم سه ماه آن را آموزش و پرورش پرداخت می‌کند و در طرح چهارم که پایبندی آن ۱۷۹ میلیون تومان هست حق بیمه ماهانه ۱۲هزار تومان هست که سه ماه آن توسط آموزش و پرورش پرداخت خواهد گردید.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش دنبال کرد: فرهنگیان برای شرکت در این طرح هیچ اجباری ندارند و به طور اختیاری می‌توانند نسبت به عضویت در بیمه نامه حوادث منازل فرهنگیان اقدام کنند از بهمن ماه این طرح به سراسر کشور اعلام می‌شود و هر معلمی که حاضر به استفاده از حوادث منازل هست باید فرم ذی ربط را تکمیل کند و فعلا از حقوق آنان کسر نمی‌کنیم لکن سه ماه آن توسط آموزش و پرورش پرداخت می‌شود و اگر معلم تمایل داشت در این طرح شرکت کند از اردیبهشت ماه سال ۹۷ حق بیمه از آن کسر می‌شود. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84063

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.