تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جشنواره سراسری فیلم و عکس در کاشان برگزار می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، مصطفی جوادی مقدم پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در کاشان با بیان اینکه هنرمندان کاشانی از این دیدار استقبال خوبی داشتند اظهار داشت: انجمن سینمای جوان کاشان دارای ۳۰ سال سابقه است و در حوزه فیلم و عکس زبان زد خاص و عام است.

وی با بیان اینکه کاشان شهری فرهنگی مذهبی بوده و هنرمندان کاشانی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند، افزود: در آینده‌ای نزدیک جشنواره سراسری فیلم و عکس با مشارکت شعبات انجمن‌های سینمای جوان سراسر کشور در کاشان برگزار می‌شود.

رئیس اداره ارشاد کاشان ضمن ابراز تأسف از اتفاقات رخ داده شده در کاشان و انتصاب آن به سینما خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی اتفاقات در کاشان اتفاق افتاد که آن را به سینما ربط دادند در حالی که این اتفاقات ربطی به فعالان کاشانی فعال در این حوزه نداشت.

رئیس انجمن سینمای جوان کاشان نیز با بیان اینکه انجمن سینمای جوان کاشان در سال ۱۳۶۶ توسط رضا بهمنی تاسیس شد، اظهار داشت: از زمان ایجاد این انجمن در کاشان، ۳۰۰۰ هنرجو آموزش دیدند که ۱۸۰۰ نفر از آن‌ها در زمینه عکاسی فعال بودند، در حالی که در زمینه‌های فیلم‌برداری، کارگردانی و غیره هنرجو می‌پذیریم.

محمد سرجه پیما با بیان اینکه یکی از بخش‌های انجمن سینمای جوان کاشان تولید فیلم بوده و در طول این مدت ۸۵۰ فیلم افزود: فیلم‌های ساخته شده در این حوزه عمدتا کوتاه و زیر ۳۰ دقیقه با موضوعات مستند، پونمایی و غیره است.

وی با بیان اینکه هشت شرکت فیلم‌سازی در کاشان مشغول به فعالیت هستند و عمدتا موسسان این شرکت‌ها از هنرجویان انجمن سینمای جوان بودند، خاطرنشان کرد: تولیدات این انجمن در جشنواره‌ها و تلویزیون نیز راه پیدا کرده است و جوایزی نیز دریافت کرده‌اند.

رئیس انجمن سینمای جوان کاشان با بیان اینکه در طول ۳۰ سال ۱۱ دوره هفته فیلم و عکس توسط این انجمن برگزار شده و سعی کردیم هنرجویان را به سمت اشتغال سوق دهیم، خاطرنشان کرد: ساختمان این انجمن پس از ۳۰ سال اجاره نشینی در پنج طبقه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56196

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.