تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
با حضور مدیرعامل آبفاشهری مازندران:

جلسه استقرار سامانه متمرکز اطلاع رسانی ۱۲۲ در ساری برگزار شد

با حضور مدیرعامل و معاون بهره برداری و مدیران ستادی و امور آبفاشهری و کارشناسان سامانه ۱۲۲، جلسه استقرار سامانه متمرکز اطلاع رسانی ۱۲۲ در ساری برگزار شد.

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، مدیرعامل شرکت در این جلسه، خدمات‌رسانی مطلوب را یکی از اهداف راه اندازی این سامانه به صورت متمرکز دانست و تصریح کرد: ارایه خدمات از طریق این سامانه باید در کوتاه ترین زمان انجام شود.

مهندس ذاکری، ادامه داد: کارشناسان این مرکز به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مربوط به شکستگی خطوط  و هدر رفت آب، کیفیت و کمیت آب ، شکایات، انتقادات و پیشنهادات مردمی هستند.

مدیر سامانه ۱۲۲ شرکت آبفاشهری مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: با استقرار سامانه متمرکز ۱۲۲، مشترکین این شرکت از گلوگاه تا رامسر تحت پوشش خدمات این سامانه قرار می گیرند.

محمود طالبی، ضمن اشاره به خرید تجهیزات زیرساختی شامل نرم افزارها  و سخت افزارهای مورد نیاز برای ستقرار این سامانه، افزود: طی روزهای آینده رابطین ۱۲۲ از تمامی امور معرفی و کارگاه های آموزشی در راستای آشنایی رابطین با نرم افزارهای مربوطه و چگونگی فعالیت در این سامانه برگزار می شود.

وی،  با بیان اینکه برای ارایه خدمات در سطح امور به ۲۲ رابط نیاز داریم، اظهار داشت: درحال حاضر سامانه  ۱۲۲در  ساری  با ۹ کارشناس به صورت شبانه روز درحال فعالیت است.

مدیر سامانه ۱۲۲ شرکت آبفاشهری مازندران، هزینه صرف شده برای استقرار این سامانه  را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

طالبی، در خصوص چگونگی ارایه خدمات در این سامانه گفت: به محض تماس مردمی با این سامانه، کارشناسان مستقر در ساری، با رابطین سامانه در امور مورد نظر ارتباط برقرار کرده و اقدامات انجام شده به صورت آن لاین از طریق نرم افزار امداد و حوادث مورد پیگیری و ارزیابی قرار می گیرد.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73581

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.