تاریخ ارسال : ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس با فرماندهان اطلاعات سپاه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمعی از فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران در جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، امنیت منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی و راهبردهای آنها را تشریح کردند.

به گزارش شلمچه نیوز، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون با جمعی از فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: در این جلسه ابتدا موضوع منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی به ویژه آمریکایی و علت و اهداف و راهبردهای آنها مورد بحث و بررسی قرار گفت.

وی افزود: در تحلیل راهبردهای دشمن، نقش جنگ نیابتی و ایفای نقش عربستان سعودی و ایجاد داعش تبیین شد. آنچه امروز در سوریه، عراق به طور غیرمستقیم و در یمن به طور مستقیم از طرف عربستان انجام می شود، جنگ نیابتی است که در منطقه صورت می گیرد.

نقوی حسینی بیان کرد: در این جلسه گفته شد که آمریکایی ها با شش راهبرد در بحران منطقه نقش آفرینی کردند و تلاش می کنند با کمک انگلیس و فرانسه، جهان اسلام را تبدیل به مرزهای خونین کنند. آنها با حمایت از القاعده و داعش، جنگ را به درون مسلمانان کشیدند و در این مسیر گروه ها و ارتش های بی سر تشکیل شده که هیچ کشوری مسوولیتی در قبال آنها ندارند.

وی گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه، درگیریها را به اختلافات مذهبی و قومی کشانده اند. ورود روسیه به صحنه جنگ علیه داعش و گروه های تروریستی – تکفیری، معادلات آمریکایی ها و عربستان را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی منطقه ای و ائتلاف چهارجانبه را تقویت کرد. بنابراین موقعیت داعش و گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه در حال تضعیف است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی یادآور شد: در تشریح مطالب مطرح شده در جلسه کمیسیون امنیت ملی در عراق شرایط خیلی بهتر شده است و اغلب مناطق این کشور از وجود داعش و گروه های تکفیری و تروریستی پاکسازی شده است. در این مسیر، راهبرد جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق و مقابله با دخالت بیگانه به ویژه آمریکایی ها در کشورهای منطقه و مبارزه با هر نوع گروه تروریستی است.

وی گفت: فردا صبح – چهارشنبه – هم این جلسه ساعت ۶٫۳۰ تشکیل و بحث ادامه پیدا خواهد کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23903

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.