تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جلسه نشست خبری شورای شهر بابل؛ ممتاز از جنسی دیگر!

از درگیری های فیزیکی بین اعضا و قهر و آشتی های سوری نمایشی تا دوره گردی یکی از اعضا و با نصب تابلوی اعتراضی به خود در سطح شهر، نشان از حکایت دیگری دارد و جنس این شورا هم از نوع دیگری است.

به گزارش شلمچه نیوز از بابل، شهرستان بابل دارای ۵۱۱ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از آن در شهر سکونت دارند و اعضای شورای شهر بابل را ۱۳ نفر تشکیل می دهند و از جمع این ۱۳ نفره همواره تنش ها و اختلافات عجیبی به گوش می رسد. هرچند اختلاف نطر در اعضای شوراهای شهر و روستا طبیعی به نظر می آید اما حکایت شورای شهر بابل حکایت دگری است!شامگاه یکشنبه ۲۶ مهرماه ۹۴ اولین نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر بابل با غیبت پنج نفر از این اعضا و پس از گذشت سه سال از عمر شورای چهارم، برگزار شد.
۱۴۴۵۲۵۹۱۹۲_DSCN8536
اما در این نشست ۵ نفر از اعضای شورای شهر غایب بودند که  ۴ عضو غایب با صدور بیانیه ای دلیل عدم حضور خود را تشریفاتی و فرمایشی بودن جلسه دانستند و اعلام نمودند حضور ۵۰ خبرنگار و بیان مشکلات وچالش های شورا و شهرداری به زمانی بیشتر از دوساعت نیاز دارد و فقط رییس وسخنگوی شورا می تواند در این زمان اندک گزارش عملکرد شورای شهر را ارائه دهد و نیازی به حضور همه ی اعضای شورا نیست!وقتی ۴ عضو از اعضای شورای شهر نشست خبری را فرمایشی اعلام می کنند و یا اینکه اگر نیاز به ارائه گزارش از سوی ریاست شورا بوده، بنابراین روسای دو سال گذشته شورای شهر می بایست در این جلسه حاضر و پاسخگوی سوالات خبرنگارانی که بعد از دوسال انتظار و وجود سوالات فراوانی که از ابتدای دوره چهارم با ریاست آقای عباسی در سال اول  و آقای کاردگر در سال دوم، می شدند اما عدم حضورشان را  با صدور بیانیه ای که در آن  مشکلات فراوانی  را دامنگیر شهروندان بابلی دانستند و اعلام داشتند که شهروندان بابلی از جزئی ترین حقوق شهروندی برخوردار نیستند، زمان را محدود و پاسخگویی خود را به جلسه دیگری موکول کردند!واقعا با گذشت دوسال  زمان پاسخگویی به سوالات و عملی شدن وعده ها فرا نرسیده است؟اعضای محترم غایب در جلسه اگر نگران و دلسوز حقوق شهروندی در بابل بوده اند چرا تاکنون نشست خبری برگزار ننموده اند و در جایگاه پاسخگو قرار نگرفتند و حتی حاضر نشدند بعنوان شنونده نیز در این جلسه حاضر شده و یا اینکه عدم حضور آنان دلایل دیگری داشته است که از پاسخگویی آن واهمه داشته اند!۱۴۴۵۲۵۹۰۹۱_DSCN8503اگر در این نشست فرصتی برای پاسخگویی  و صحبت کردن همه ی اعضای شورا فراهم نمی گردید حدالامکان می توانستند  به عنوان شنونده در جلسه حضور یابند تا اگر جلسه ای دیگر تحت عنوان نشست خبری در دوسال باقیمانده  خدمتشان در شورا برگزار گردید با فضای پاسخگویی و پرسش اصحاب رسانه آشنا باشند.اضافه می شود فرامرز ابوالحسنی رییس شورای شهر، مرمر فیروزپور نایب رییس و رییس کمیسیون سرمایه گذاری، جواد خانپور رییس کمیسیون فنی و عمرانی، حسن احمدزاده عالمی رییس کمیسیون خدمات شهری، جعفر آقاجان پور رییس برنامه و بودجه، محمدحسین منصف کمیسیون فرهنگی و تحیق و پژوهش. مهدی علیجانپور  کاشی رییس کمیسیون پارک ها و فضای سبز، علی شکری پور رییس کمیسیون ورزش و جوانان اعضای حاضر در جلسه بودند و با توجه به تخصص و کمیسیون های مربوطه پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران بودند.خلاصه ای از پاسخ اعضای شورای شهر در کمیسیون های مختلف:فرامرز ابوالحسنی رییس شورای شهربابل گلایه خبرنگاران از تاخیر نشست خبری را بحق دانست و از برگزاری این جلسات هر سه ماه یک‌بار خبرداد و گفت: برنامه‌ای تدارک دیده خواهد شد تا هر یک از خبرنگاران با توجه به موضوع مورد علاقه در جلسات کمیسیون مربوطه شرکت نمایند.وی در رابطه با پل تاریخی محمدحسن خان نیز اذعان داشت: تا پایان سال پل سوم محمدحسن خان به بهره برداری خواهد رسید.
۱۴۴۵۲۵۹۰۹۱_DSCN8529
ابوالحسنی  در پاسخ به سوالات خبرنگاران در رابطه با مشکلات داخلی اعضای شورا با بیان اینکه اختلاف رای و نظر نبایستی به معنی چند دستگی اعضاء تعبیر شود گفت که اکثر مصوبات با رای قاطع و تصمیم گیری ها در داخل شورا بوده و این به معنی عدم هماهنگی با سایر نهادها و افراد صاحب نظر در شهر نیست.
جواد خانپور از افتتاح کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: ساخت استخر شهرداری نیز به زودی به اتمام می رسد .وی در رابطه با آب گرفتگی معابر و خیابان ها در روزهای بارانی بیان داشت: شهرسازی بابل در ابتدا بر اساس طرح جامع، به شکل خوبی انجام نگرفت.
مرمر فیروزپور از سقف تخفیف تا ۸۵ درصد خبر داد و تاکید کرد: این تخفیف تا پایان آذرماه قابل اجرا است و از آن زمان به بعد، تخفیفات از بین خواهد رفت و دریافت مطالبات ما از شهروندان به صورت حقوقی پیگیری خواهد شد.
حسن احمد زاده عالمی رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز در این نشست به اهمیت جایگاه شوراها اشاره و خواستار اطلاع رسانی کامل از عملکرد شوراها شده و گفت: عملکرد صحیح شورا می تواند منجر به افزایش اعتماد مردم شود ضمن آنکه تلاش برای جذب کمک بخش های خصوصی در توسعه شهر نباید مورد غفلت واقع شود.
وی با اشاره به بحث حجم وسیع  تاکسی ها و ترافیک در سطح شهر اینگونه عنوان نمود که مرجع و متولی این امور  فرمانداری  بابل میباشد  زیرا که رئیس شورای  ترافیک شهری  فرماندار محترم هستند و ما در  کنار ایشان و کمک و همکاری و همدلی  خواهیم داشت و نمی توانیم در کاهش و تغییر آن دخالتی  داشته باشیم.
علی  شکری پور  رئیس کمیسیون ورزش و امور  اجتماعی  شورا نیز ضمن ایجاد محفل گرم و صمیمی با اصحاب رسانه ،به پروژه هایی که طی این ۲ سال صورت پذیرفت  اشاره کرد و گفت انصافا خبرنگاران در  بحث انعکاس  این پرو ژه ها کم لطفی و نامهربانی  نمودن چرا که در  مدت این ۲ سال ما بیش از چند میلیارد هزینه در  بخش عمرانی  در این شهر داشته ایم.
ایشان با بیان اینکه در  امر  ورزش نیز با اداره ورزش و جوانان تعامل خوبی داشتیم و  هیچ گونه کو تاهی در  این بخش  نداشته بلکه با جدیت و همیت به این موضوع پرداختیم.
محمد حسین منصف رئیس  کمیسیون فرهنگی و هنری  شورا نیز از خبر نگاران بخاطر حضورشان تقدیر  و تشکر بعمل آورد و افزود از همه خبرنگاران میخواهم  بصورت شفاف  صحبت  کنند و نسبت به شورا  نظرات واقع گرایانه  داشته باشند و از حاشیه پردازی و سلیغه های  شخصی پرهیز نمایند ما از متخصصین بنام شهری برای  پیشبرد و اهداف شهری استفاده میکنیم و شورا نیز از ظرفیت و پتانسیلهای  این شهر بخوبی استفاده خواهد کرد و  نتایج مثبت آن را شاهد هستیم.
البته ما قبول داریم ضعف هایی در شورا و شهرداری  وجود دارد. ما هم نسبت به این موضوع واقفیم .اما بیاییم با همدلی و انعکاس خبرهای  خوب و متوازن دلگرمی و توان مضاعف را به مسئولین شهر انتقال دهیم و به فکر خویش  نباشیم و بلکه بفکر مردم این شهر باشیم.

ایشان در ادامه به برگزاری  جشنواره آواها و نواها اشاره کردند و گفت: بیشترین بودجه  این جشنواره  از طریق اسپانسرها و بخش  خصوصی تامین میشود و شورا و شهرداری میتواند با هر کسی و یا فرد خاصی که توانایی کمک و همیاری با   این جشنواره ها را داشته باشد  تعامل خوبی خواهد کرد.

جعفر آقاجان پور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا از افتتاح دو شهرداری منطقه یک و دو در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: در این تقسیمات مقرر شد جواد رستمی به عنوان شهردار منطقه یک و هادی  علیپور به عنوان شهردار منطقه دو در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ شروع به کار کنند.
مهدی علیجانپور کاشی رئیس کمیسیون پارک ها و فضای سبز و عضو تازه وارد شورای شهر بابل از ساماندهی ورودی های شهر بعد از ایام محرم خبر داد و گفت: در رابطه با حفظ محیط زیست کارگاه آموزشی در مدارس و همکاری با NGO ها را در برنامه داریم.
وی  در آماری تعداد درختان این شهر را ۲۵ هزار اصله برشمرد و اظهار کرد: از این ۲۵ هزار اصله، ۷۴۰۰ اصله نارنج است که می خواهیم به ۱۷۰۰۰ اصله درخت نارنج برسانیم.
*امید است این وعده عضو تازه وارد شورا برخلاف وعده های دیگر اعضا تا یکسال دیگر عملی شود وبه عینه شاهد شهر بهارنارنج باشیم.خاطرنشان می شود آقایان مرتضی کاردگر، جعفرواثقی، حسن حسن نتاج و خانم نرگس نوروزی ،۴ عضو صدور کننده بیانیه و  آقای محمدعلی عباسی به دلیل بیماری در جلسه حضور نداشتند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3523

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.