تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جلوه های مخصوص نرمال هزینه قصد دارد/ امیدواری برای سه فیلم

آرش آقابیک طراح جلوه های مخصوص میدانی در صحبت با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیتهای خود در حوزه سینما عنوان کرد: در سال جاری نزدیک به ۱۵ فیلم سینمایی کار کرده ام و لازم هست دید که کدامیک از این آثار در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور پیدا می نمایند. من جمله این آثار میتوان به «آستیگمات» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، «سراسر شب» به کارگردانی فرزاد موتمن، «چهار راه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی، «شاه کش» به کارگردانی وحید امیرخانی، «سال دوم  دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «واسطه» به کارگردانی آرش لاهوتی اشاره نمود.

وی توضیح داد: از بین این آثار از لحاظ ظرفیت کاری که در بخش جلوه های مخصوص انجام شده هست، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی کار دشواری بود. علاوه بر این «شاه کش» به کارگردانی وحید امیرخانی از لحاظ اجرایی من جمله اقدامات زیاد متمایز من شمرده می گردد و می اندیشم این سه اثر در میان آثار سال جاری از نظر تکنیکی، اجرا و ظرفیت جلوه های مخصوص از ارزش مخصوصی بهره مند باشند.

مدیر جلوه های مخصوص میدانی «بارکد» گفته بود: یکی از حساس ترین مواردی که در کار خود دنبال می کنم این هست که هیچگاه به سبب اسم کارگردان و یا دیگر عوامل فیلم، بین فیلم ها فرق نگذارم و کوشش کرده ام در هر پروژه ای که حضور دارم به خوب ترین نحو کار خود را انجام دهم.

آقابیک عنوان کرد: البته تاکید می کنم که در مشارکت با کارگردانان فیلم اولی به سبب این که محتمل هست آنان نسبت به بحث جلوه های مخصوص هیچ شناختی نداشته باشند کوشش بیشتری کرده ام چرا که این فیلمسازان نیز قصد دارند آثارشان به خوب ترین شکل ساخته گردد در نتیجه من تمام اهتمام خود را می کنم تا خوب ترین ها را برای آنان فراهم کنم.

وی تاکید کرد: در جلوه های مخصوص میدانی زیادی از مخاطبان، آثار سینمای ایران را با آثار هالیوود قیاس می کنند و اعتقاد دارند که جلوه های مخصوص در سینمای ایران پیشرفت نداشته هست.   من بعنوان طراح جلوه های مخصوص هر کاری که در حوزه اجراهای تکنیکی لازم هست، انجام می دهم اما مسئله این هست که آیا تهیه کننده حاضر هست هزینه لازم برای تهیه ابزارها مورد احتیاج من را تهیه کند.

آقابیک در انتهاء عنوان کرد: مسئله بودجه در بخش جلوه های مخصوص از ارزش زیادی بهره مند هست و فعالین در این حوزه با توجه به بودجه ای که در اختیارشان قرار می گیرد کار خود را به خوب ترین نحو انجام می دهند چرا که جلوه های مخصوص کاری هست که احتیاج به واسطه و بودجه مناسب دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=81120

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.