تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جمعی از هنرمندان، شعرا و نویسندگان کشور دز ضیافت افطاری احمدی نژاد شرکت کردند

جمع زیادی از شعرا ، نویسندگان و هنرمندان کشور ، یکشنبه شب در ضیافت افطار دکتر احمدی نژاد که در دفتر کار رئیس دولتهای نهم و دهم برگزار شد ، شرکت کردند.

به گزارش شلمچه نیوز، جمع زیادی از شعرا ، نویسندگان و هنرمندان کشور ، یکشنبه شب در ضیافت افطار دکتر احمدی نژاد که در دفتر کار رئیس دولتهای نهم و دهم برگزار شد ، شرکت کردند.

در این جمع صمیمی ، چند تن از حاضران به طرح دیدگاهها و نقطه نظرات خود در باره وضعیت فرهنگی و هنری کشور پرداختند و سپس دکتر احمدی نژاد مقدم اهالی فرهنگ ، هنر و ادبیات را در این ضیافت صمیمی گرامی داشت و طی سخنانی گفت: زندگی جمعی بالاترین نماد و نمود عقل و فطرت الهی و انسانی است و انسان بدون زندگی اجتماعی معنا و مفهوم وجودی خود را از دست می دهد، بنابراین تمامی خصوصیات و صفات انسانی در ظرف زندگی جمعی شکوفا می شود و بروز و ظهور پیدا می کند.

وی موفقیت در زندگی جمعی را مستلزم به خدمت گرفتن هنرهای فراوان دانست و افزود: هنر تعامل ، مدارا و تحمل از یک سو ، مهرورزی ، دوست داشتن و عشق از سوی دیگر و نیز هنر آرمانخواهی و امید آفرینی ، سه هنر اصلی و اساسی انسان در زندگی جمعی است.

دکتر احمدی نژاد در توصیف هنر تعامل ، مدارا و تحمل گفت: زندگی جمعی برپایه همکاری میان انسانها شکل می گیرد و با تکیه بر هنر تحمل و مدارا تداوم می یابد که این نیز با تاکید بر نقاط قوت و مشترک از یک سو و پرهیز از پافشاری بر نقاط ضعف دیگران و فضای اختلافی از سوی دیگر ظهور و بروز می یابد.

رئیس جمهور سابق از مهرورزی، دوست داشتن و عشق و محبت به همنوعان به عنوان هنر دیگر انسان در زندگی جمعی یاد کرد و گفت: شکفتن گل انسانی در وجود هر فرد، متناسب با رشد عشق و محبت او به دیگران است، به این ترتیب انسانیت هر کس، بستگی تام و تمام به میزان عشق و محبتی دارد که در وجود خود، نسبت به دیگران نهادینه کرده باشد.

وی در تبیین هنر آرمانخواهی و امید آفرینی در کشور گفت: حرکت و تلاش، جز با امید به وجود نمی آید. امید به ساختن و رسیدن به آینده ای بهتر و زیباتر ، بالاترین انگیزۀ حرکت و فداکاری و تحمل سختی هاست. امید، زاییده آرمانخواهی و عامل بقاء انسان و تحقق اهداف بزرگ انسانی است.

دکتر احمدی نژاد انسان بدون آرمان را منتج به سرگشتگی، حیرت و بی معنا شدن دانست و تاکید کرد که قدر و منزلت هر کس را می توان از آرمان و افق اراده و مطالبات او شناخت. آرمانهای عظیمی مانند توحید، عدالت طلبی، آزادیخواهی، کمال بشری، صلح، امنیت، عزت پایدار، رفاه و کرامت ابناء بشر ، چشم انداز بی نهایت حرکت و تلاش و امید را در برابر انسان ها می گشاید.

رئیس جمهور سابق رشد و کمال انسان را مستلزم به خدمت گرفتن سه هنر اصلی مدارا و تعامل با دیگران ، آرمانخواهی و امید آفرینی و نیزعشق و محبت به همنوعان دانست و با تاکید بر تجلی این هنرهای اصیل و اساسی در وجود انسان کامل افزود: انسان کامل همیشه و همه جا زیبایی می بیند و با مدارا و تحمل به تعامل و همکاری با دیگران می پردازد و بالاترین ظرفیت تحمل ، ایثار و از خودگذشتگی را از خود بروز می دهد. همه وجود او آکنده از عشق و مهر و محبت به دیگران است و با انگیزه ای کامل برای رسیدن به قله های بلند آرمانخواهی تلاش می کند.

وی عالم را مظهر هنرمندی خدا و جلوه جمال و جلال آن یگانه بی همتا دانست و گفت: خداوند همه عالم و به خصوص انسان را در اوج زیبایی و هنرمندی خلق کرده و به تصویر کشیده و خواسته است انسانها با تکیه بر فطرت الهی خویش همه زیبایی های جمال و جلال خدا را در وجود خویش شکوفا کنند و به نمایش بگذارند.

دکتر احمدی نژاد بقاء و اثرگذاری هر اندیشه و مکتب را مستلزم بهره مندی آن از حقیقت ، برخورداری از ظرفیت جاری شدن در زندگی اجتماعی ، پذیرش آن از سوی یک ملت فرهیخته و نیز سرمایه گذاری برای گسترش و تعمیق آن دانست و افزود: اندیشه ای با دوام است که بتوان آن را در یک قالب هنری به جامعه بشری که طالب زیبایی است ، عرضه نمود.

وی از ملت بزرگ ایران به عنوان ملتی فرهیخته ، فرهنگی و تمدن ساز نام برد و افزود: ایرانیان ، مسئولیت حفظ و گسترش ارزش های الهی و انسانی را از دیر باز پذیرفته اند و با ارائه هنرمندانه آن به نسل های پی در پی ، از آن صیانت کرده و امروز آن را به نسل های امروز بشری به امانت سپرده اند . در این ماموریت بزرگ و تاریخی ، هنرمندان این مرز و بوم ، در خط مقدم حرکت ملت قرار داشته اند.

رئیس جمهور سابق در بیان خصوصیت ذاتی هنرمندان گفت: هنرمند به بازآفرینی حقیقت انسانی و قرار دادن آن در برابر چشمان دیگران می پردازد و با به نمایش در آوردن زیبایی های جاری در آفرینش، توجه انسانها را به خود و حقیقت زیبا و متعالی انسانی شان جلب می کند و افق های روشن آرمانی را در برابر آنان برجسته می سازد.

دکتر احمدی نژاد از هنرمندان به عنوان عوامل اصلی و موثر در زنده نگه داشتن روح امید ، انگیزه و تلاش در جامعه نام برد و افزود: هنرمندان با زدودن غبارهای عصبیت ، خودخواهی و خودبینی، از آیینه فطرت انسانها ، در حقیقت هنر مهرورزی و دوست داشتن را در اندیشه ها و دل ها شکوفا می کنند.

وی اثرگذاری و ماندگاری هر اثر هنری را منوط به بهره مندی آن از تعامل و مهرورزی و آرمانخواهی دانست و گفت : به هر مقدار که دل خالق یک اثر هنری از عشق به انسانها و آرمانهای الهی و انسانی سرشار باشد ، به همان میزان اثرگذار و ماندگار خواهد بود.

دکتر احمدی نژاد در پایان سخنانش برای شفای بیماران بویژه سلامتی آقای حسین محب اهری از هنرمندان عرصه سینما دعا کرد.

در این مراسم سه تن از شعرا شامل آقایان امیرامیری ، میثم رنجبر و امیرعاملی به بیان سروده هایی از خود پرداختند و شخصیت های فرهنگی و هنری دیگری مانند استاد منتظری ، رضا ایرانمنش ، احمد نجفی ، هوشنگ توکلی، خانم مریم پوریامین و خسرو معتضد سخنان کوتاهی را ایراد کردند.

 

مهرمردم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20005

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.