تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جمهوری اسلامی در بالاترین سطح امنیتی در بین کشورهای منطقه قرار دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علی بختیار  شامگاه پنج‌شنبه در دیدار با مردم شهر گلشهر، اظهار داشت: مجلس دهم سعی داشته با تعامل بین دولت و بخش‌های مختلف نظام طراحی مناسبی در زمینه سیاست خارجی، امنیت، اقتصاد و اشتغال کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: موفقیت دولت، مجلس و وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در بخش امنیت قابل توجه است به گونه‌ای که جمهوری اسلامی در بالاترین سطح امنیتی در بین کشورهای منطقه قرار دارد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوزه سیاست خارجی، افزود: اقداماتی که از سوی عربستان شکل گرفته با سناریوسازی‌های آمریکا است که در این زمینه دولت و مجلس قوانینی از جمله قانون سه فوریتی را برای مقابله با این تحرکات دولت آمریکا در پیش گرفته است.

وی بیان داشت: حوزه اقتصاد از مهم‌ترین بخش‌های کشور است اما به دلیل سیاسی‌کاری در دوره‌های گذشته نتوانستند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند و راهکاری بیندیشند و تنها مشکلات را به یکدیگر ربط دادند.

بختیار با بیان اینکه سیستم بانکی کشور دچار مشکلات جدی است، افزود: حدود ۱۲ میلیارد دلار قاچاق کالا داریم و گمرکات کشور ما نتوانسته کالاهای وارداتی را کنترل کند.

وی گفت: نظام بیمه و مالی دچار ضعف جدی بوده است و کارگروه‌های مختلفی در  مجلس تشکیل شده است، که قبل از جلسات علنی مجلس جلساتی به صورت غیر علنی تشکیل شده تا راهکاری اندیشه شود و حوزه اقتصاد را ساماندهی کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به قوانین برنامه ششم توسعه کشور امسال نخستین سالی که کشور را به سمت جهش اقتصادی و بزرگ شدن اقتصاد برای حل معضلات و مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، سوق می‌دهیم.

وی گفت: برای نخستین بار مجلس در کمیسیون تلفیق حدود چهار ماه برای تصویب برنامه ۵ ساله زمان گذاشته و سپس ۶ هفته در صحن علنی مجلس در خصوص موضوعات مختلف کار کارشناسی انجام شد تا با یک قانون جامع، کامل و همه جانبه یک حرکت جدی برای حل معضلات به طور اساسی انجام شود.

وی با اشاره به انتقادات مردم از دولت در زمینه افزایش قیمت برق در حوزه کشاورزی، گفت: در مجلس دهم حق افزایش قیمت برق و گاز و بنزین به دولت به هیچ وجه داده نشده است و معاونت نظارت مجلس مکلف به کنترل جدی این موضوع است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید تضمینی گندم و جو، تصریح کرد: برای نخستین بار با اعتراض نمایندگان مجلس در طرح خرید تضمینی گندم و جو در کوتاه‌ترین زمان در کل کشور هزینه‌ها پرداخت شده است.

وی بیان داشت: در سال جاری با اجرای قانون تحول نظام بانکی مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای جریمه و سود بانکی کشاورزان اختصاص داده شد که تاکنون کشاورزان با استفاده از این قانون ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات معوقه خود را پرداخت کردند، و این مبلغ نیز به سیستم بانکی کشور برای پرداخت تسهیلات جدید تزریق شده است.

بختیار بیان کرد: در کمیسیون تولید و اشتغال برای کارآفرینی در روستاها و شهرها مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برداشت شده است.

وی بیان کرد: در سال جاری ۳ هزار میلیارد تومان قیر یارانه‌ای برای بخش‌های مختلف کشور در نظر گرفته شد که در ۶ ماهه نخست امسال هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای قیر یارانه‌ای پرداخت شده است.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی افزود: ۳  هزار تن قیر رایگان برای آسفالت‌کاری در دو شهرستان گلپایگان و خوانسار اختصاص داده شده است و برای سال ۹۷ نیز همین میزان اختصاص داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شهر گلشهر بیکاری از چالش‌های بزرگ است، گفت: برای ایجاد شهرک صنعتی زیرساخت‌های صنعتی باید انجام شود تا جوانان در کنار کار کشاورزی و دامداری در بخش صنعت نیز مشغول شوند.

بختیار با بیان اینکه حق آبه کشاورزی در کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو به تصویب رسید، تصریح کرد: روزهای نخست به دنبال آن بودیم که حق آبه کشاورزی و زیست‌محیطی گلپایگان سنددار شود به لطف الهی حق آبه کشاورزی گلپایگان را در کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو به تصویب رساندیم.

وی افزود: کشاورزان گلپایگانی یک سند برای حق آبه کشاورزی در اختیار دارند که به آن حق آبه کشاورزی کسی حق دست‌اندازی ندارد، و با این حق آبه کشاورزی در وزارت نیرو و جهاد کشاورزی خواستار طرحی شدیم تا کل دشت گلپایگان از این حق آبه کشاورزی بهره‌مند شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: در این زمینه با رایزنی صورت گرفته در وزارت جهاد از سوی معاونت امور آب و خاک وزارت جهاد مطالعات آغاز شده است و یک مشاور از استان در حال مطالعه برای انجام لوله‌گذاری انتقال آب به اقصی نقاط شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه مردم شهر گلشهر حق بهره‌مند شدن از آب شرب سالم و بهداشتی دارند، گفت: لوله‌های آب‌رسانی برای گلشهر با اعتبار حدود ۸ میلیارد تومان توسط وزارت نیرو خریداری شده است و در حال انتخاب پیمانکار برای اجرای لوله‌گذاری هستیم تا آب از محل تصفیه‌خانه گلپایگان به سمت شهر گلشهر منتقل شود و امیدواریم در سال جاری این پروژه عملیاتی شود.

بختیار با اشاره به اینکه با تلاش مجلس در اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های مردم به یک دهم کاهش داده شده است، گفت: در سال جاری یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص داده شده است.

وی افزود: برخی بیماران به علت عدم هزینه درمان بستری نمی‌شدند اما با اجرای طرح تحول سلامت این امکان برای همه بیماران نیازمند فراهم شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در خصوص برطرف شدن مشکلات روشنایی برق شهرستان دو اعتبار یک میلیارد تومانی در حال تخصیص است، اعتباراتی که برای روشنایی شهرستان اختصاص داده شده بخشی نیز برای روشنایی معابر شهر گلشهر در نظر گرفته شده است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73074

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.