تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنایات نوروزی در پایتخت

جنایات نوروزی در پایتختبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تیم‌های جنایی پایتخت در ایام نوروز ۹۷، روزهای به‌ نسبت آرام و کم جنایتی را سپری کردند.

بررسی‌های نشان می‌دهد از ۲۸ اسفند ۹۶ تا ۱۲ فروردین ۹۷، چهار مرد و یک زن کشته شدند. پسری ۱۰ ساله و یک مرد افغانی نیز در همین ایام به‌ طرز مرموزی جان شکست خوردند. علاوه بر این کارآگاهان پلیس، موفق به بازداشت سارقی گردیدند که در تحقیقات فنی، پرده از رمز جنایتی برداشت.

فوت میانجی در نزاع آتشین

دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶ مرد ۳۷ ساله‌ای که به‌ دلیل سوختگی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود، جان باخت. سریعا نیز مبحث از سوی مأمورین کلانتری ۱۰۹ بهارستان به بازپرس محسن مدیر روستا اعلام گردید.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید قربانی ماجرا، یک هفته پیش و هنگام میانجی‌گری میان دو طرف یک نزاع، بر اثر پاشیده شدن بنزین بشدت سوخته و به بیمارستان انتقال یافته بود که بر اثر شدت سوختگی جان سپرد. از آنجا که عامل آتش‌سوزی عمدی نیز در این ماجرا سوخته و در بیمارستان بستری شده، تحقیق در این باره به بهبود نسبی وی موکول شده است.

شلیک در کوچه بن‌بست

ساعت ۱۴:۲۰ دوشنبه ۲۸ اسفند سال گذشته، گزارش تیراندازی در حدود چهارراه گلوبندک از سوی مأمورین کلانتری ۱۱۳ بازار به بازپرس کشیک کشتن پایتخت اعلام گردید. به‌دنبال اعلام این خبر، بازپرس و تیم تحقیق راهی محل سانحه گردیدند. آن‌ها پس‌ از حضور در محل واقعه با جسد مردی حدود ۶۰ ساله داخل کوچه بن‌بست روبه‌رو گردیدند که بر اثر شلیک دو گلوله کشته شده بود.

پیکر قربانی ماجرا پس‌ از تحقیقات مقدماتی به فرمان بازپرس جنایی به پزشکی قانونی انتقال یافت و کارآگاهان اداره دهم پلیس پایتخت مسئول تحقیق برای رازگشایی از این جنایت مرموز گردیدند.

همسرکشی در شب عید

ساعت ۲۲:۵۶ سه‌شنبه ۲۹ اسفند سال گذشته، مأمورین پلیس ۱۱۰ به‌ دنبال یک ارتباط، از جنایتی ترسناک در خانه‌ای قدیمی خبردار گردیدند. به‌دنبال اعلام این خبر مأمورین کلانتری ۱۰۶ نامجو راهی محل شده و بازپرس کشیک کشتن پایتخت و تیم تحقیق را در جریان قرار دادند. ساعتی بعد نیز تیم جنایی به خانه مد نظر رسیدند. آن‌ها پس‌ از حضور در خانه با جسد خونین زن میانسالی روبه‌رو گردیدند. این در حالی بود که زن دیگری- مادرمقتول – هم با پیکرخونین و نیمه جان در چند قدمی جسد قرار داشت که خیلی فوری به بیمارستان انتقال یافت.

تیم جنایی در بررسی‌های بعدی دریافتند عامل جنایت شب هنگام پس‌ از ورود به خانه با همسر و مادرزنش درگیر شده و با چاقو به آن‌ها هجوم کرده است. در پی این جدال خونین همسرش به دلیل شدت جراحت‌ها جان باخته و مادرزنش نیزمجروح شده است. این جنایتکار سریعا از محل متواری شده بود. فرزندان مقتول که زمان سانحه در خانه نبودند پس‌ از ورود با جسد مادر و پیکرنیمه جان مادربزرگ‌شان روبه‌رو شده و مبحث را به پلیس گزارش کرده بودند. در حال حاضر ردیابی‌های تخصصی برای بازداشت متهم فراری ادامه دارد.

دومین کشتن

ساعت ۳:۳۰ بامداد پنجشنبه ۲ فروردین، مسئول یکی از بیمارستان‌های غرب تهران در ارتباط با مأمورین کلانتری ۱۰۸ نواب از فوت مرد افغان خبر دادند. در تحقیقات صورت گرفته مشخص گردید قاتل با یکی از هموطنانش در خانه‌ای واقع در خیابان مرتضوی درگیر شده و وی را با ضربات چاقو از پا درآورده وگریخته است.

سارقی که رمز جنایتی در سینه داشت

اسفند سال گذشته مأمورین گشت کلانتری ۱۲۴ قلهک به سرنشین یک خودروی سواری که کنار خیابان پارک شده بود مشکوک گردیدند. همان موقع مأمورین سراغ سرنشین خودرو رفته و به ارزیابی مدارکش پرداختند. اما لحظاتی بعد مرد جوانی از داخل خانه‌ای که خودرو مقابلش پارک شده بود بیرون آمد که به محض رویت مأمورین پا به فرار گذاشت.

همان موقع عملیات تعقیب و گریز شروع گردید اما مرد جوان بدون توجه به اخطارها همچنان به فرار دنبال کرد. تا اینکه مأمورین با رعایت قانون بکارگیری سلاح، مرد فراری را هدف قرار داده و وی را دستگیر نمودند. متهم همان موقع به بیمارستان انتقال یافت و راننده خودرو نیز بازداشت و به کلانتری انتقال یافت.

مرد جوان زخمی بعد از بهبودی بهمراه همدستش به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال یافتند. کارآگاهان نیز درجریان ارزیابی هویت متهمان متوجه گردیدند یکی از آن‌ها – مجتبی- چندی پیش با اسلحه کلاشینکف در غرب کشور دست به جنایت زده و بعد از فرار به پایتخت، زندگی مخفیانه‌ای را شروع نموده است.

مرد جوان وقتی با مدارک و مستندات پلیسی روبه‌روشد درنهایت روز ۴ فروردین اعتراف کرد و اظهار کرد: بعد از جنایت به تهران رسیدم. باهم تصمیم گرفتیم برای به‌دست آوردن پول، دزدی کنیم. در خیابان‌های بالای شهر پرسه می‌زدیم و با شناسایی خانه‌هایی که صاحبان آن‌ها در خانه نبودند وارد گردیده و نقشه‌مان را اجرا می‌کردیم.

در حال حاضر تحقیق در مورد جنایت یکی از دزدان ادامه دارد.

کشف جسد نیمه عریان

عصر سه‌شنبه ۷ فروردین، مأمورین کلانتری ۱۸۱ عوارضی از کشف جسد مرد افغان ۳۵ ساله داخل خانه‌ای در محله پیکانشهر مطلع گردیدند. جسد مرد افغان برای تعیین دلیل فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت.

سقوط پسر۱۰ ساله از طبقه هفتم

شامگاه هفتم فروردین نیز مأمورین کلانتری ۱۳۵ آزادی از فوت پسر ۱۰ ساله‌ای در یکی از بیمارستان‌ها مطلع گردیدند.

اولین بررسی‌ها نمایش داد پسر نوجوان دچار عقب ماندگی ذهنی بوده و روز سانحه والدین اش، وی را در خانه تنها گذاشته و برای خرید به بیرون رفته بودند. اما وقتی که به خانه برگشته بودند متوجه گردیدند پسرشان در خانه نیست. آن‌ها سریعا برای یافتن پسرشان به جستجو در اطراف ساختمان محل زندگی‌شان پرداخته وسرانجام پیکر نیمه جان پسرشان را در فضای سبز مجاور ساختمان یافتند. آن‌ها خیلی فوری پسرشان را به بیمارستان انتقال دادند، اما علی رغم تلاش‌های تیم پزشکی، پسرک روی تخت بیمارستان جان سپرد. در حال حاضر با فرمان بازپرس جنایی تحقیقات تخصصی در این باره ادامه دارد.

جنایت به علت بوق

شامگاه چهارشنبه ۸ فروردین، ۵ پسرجوان سوار بر خودروشان از قرچک ورامین راهی تهران گردیدند. آن‌ها در میانه راه برای صرف شام به یک رستوران جاده‌ای رفتند. بعد از شام آن‌ها قصد گذر از جاده و سوار شدن به خودرویشان را داشتند که ناگهان راننده خودرو پژو ۴۰۵ عبوری با دیدن آن‌ها عصبانی گردید و بوق زد. برسرهمین مبحث بین آن‌ها جدال دشواری درگرفت تا اینکه ناگهان راننده پژو با چاقویی که همراه داشت ضربه‌ای به قلب یکی از ۵ مرد جوان زد و سریعا سوار بر خودرواش فرار کرد. به‌دنبال این درگیری خونین وکشته شدن مرد جوان، مأمورین کلانتری ۲۱۱ قلعه نو وارد عمل شده وتلاش برای بازداشت جنایتکارفراری را شروع نمودند.

مرجع:روزنامه ایران


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94471

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.