تاریخ ارسال : ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنجال در آلمان به دلیل اسکان پناهجویان نزدیک محل شنای برهنه‌گرایان

ساخت پناهگاهی جدید برای مهاجران در آلمان، اعتراضات برهنه گرایان را به دنبال داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلگراف، ساخت مکانی جدید برای پناهندگان در آلمان، اعتراضات گسترده ای را به همراه داشته است. برهنه گرایان آلمانی در خصوص اسکان این مهاجران در نزدیکی محل شنای مخصوص خود نگران هستند.
تاکنون بیش از ۱ میلیون مهاجر به کشور آلمان وارد شده اند. بحران هجوم مهاجران به این کشور، بحث های زیادی به پا کرده است. اخیرا نیز مناقشه ای بر سر ایجاد پناهگاهی جدید برای مهاجران در نزدیکی محل مخصوص شنای برهنه گرایان، سر و صدای زیادی به پا کرده است. برخی معتقدند این مساله تهدیدی جدی برای مهم ترین عنصر فرهنگ آلمانی است: یعنی حق برهنه راه رفتن در انظار عمومی.
ماجرا از آنجا آغاز شد که مقامات محلی در شهر «میسن» مکانی را در نزدیکی یک دریاچه برای ایجاد پناهگاه جدید مهاجران در نظر گرفتند. سمت دیگر این دریاچه نیز محل مخصوص شنای برهنه گرایان است. مقامات محلی از برهنه گرایان خواستند برای شنا در این دریاچه از مایو استفاده کنند. ممنوعیت شنا بدون پوشیدن مایو در این دریاچه، با اعتراض شدید برهنه گرایان مواجه  شد.
برهنه گرایان معتقدند این قانون توهینی بزرگ به «سنت ارزشمند برهنگی» در آلمان است!
مدیر یکی از باشگاه های برهنه گرایان، که در نزدیکی این دریاچه است، گفت: «برهنه گرایان از سال ۱۹۰۵ در این مکان آزادانه شنا می کردند. اینجا خاک ماست و ما باید تصمیم گیرنده باشیم.»
مقامات محلی اعلام کردند نگرانی های برهنه گرایان را درک می کنند؛ اما هیچ مکان دیگری برای اسکان مهاجران وجود ندارد.
برهنه‌گرایی یا «نودیسم» یک فرهنگ و جنبش سیاسی است که از برهنگی در مکان‌های عمومی و خاص حمایت می‌کند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19262

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.