تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنجال در محافل سیاسی واشنگتن

صراط: اقدام «جف سشنز»، دادستان کل آمریکا در اخراج «اندر مک‌کابی»، معاون مدیر «اف‌بی‌آی»، دو روز پیش از بازنشستگی‌اش به ایجاد جنجال‌های سیاسی در واشنگتن منتج گردید. 

« «سشنز» دلیل اخراج مک‌کابی را منحرف کردن محققان کنگره و درز اطلاعات به رسانه‌ها عنوان نمود اما مک‌کابی این اتهامات را رد نموده هست. او اخراج را قسمتی از تلاش‌های گسترده‌تری دانسته که در دولت ترامپ برای بی‌اعتبار کردن اف‌بی‌آی انجام شده هست. 

   معاون مدیر اف‌بی‌آی علاوه بر این اخراجش دو روز پیش از بازنشستگی را یک رزمایش سیاسی خوانده که با هدف تضعیف روند تحقیقات در مورد مداخله مدعایی روسیه به سود ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صورت می‌گیرد. 

 مک‌کابی پیش از اخراج بشدت مورد انتقاد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قرار گرفته بود. ترامپ پس از اقدام سشنز هم اخراج مک‌کابی را «روزی بزرگ برای دموکراسی» شرح کرد.

اما سیاستمداران دموکرات واکنش‌های تندی به اخراج معاون مدیر اف‌بی‌آی نشان داده‌اند و این اقدام را تازه ترین کوشش ترامپ برای بی‌اعتبار کردن اف‌بی‌آی و تضعیف روند اجرای قوانین فدرال دانسته‌اند.

به نوشته هیل، پاتریک لیهی، از اعضای ارشد کمیته قضایی مجلس سنا پس از اخراج مک‌کابی خواستار برپایی یک جلسه استماع برای ارزیابی حمله های دولت ترامپ به اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا گردید.

««بیل پاسرل»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هم اخراج معاون مدیر اف‌بی‌آی چند روز قبل از بازنشستگی‌اش را شرم‌آور دانست و اظهار کرد که ترامپ در پی «ویران کردن دموکراسی‌مان» هست.

  مقام‌های پیشین هم به این اخراج عکس العمل نشان دادند. مهم‌ترین آنان جیمز کومی، مدیر پیشین اف‌بی‌آی بود که خودش هم توسط ترامپ برکنار شد.

او بدون اشاره به اسم مک‌کابی اظهار کرد که به زودی واقعه ی اخراج خودش را بازگو خواهد کرد تا مردم آمریکا خودشان معین نمایند چه کسی «با شرافت هست و چه کسی نیست.»

»

« شاید الان اندی مک‌کابی را بلاگردان خودت کنی، اما آمریکا را نمی‌توانی نابود کنی… آمریکا بر تو برنده خواهد گردید.»

 

مرجع: فارس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92241

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.