تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۱۱ 2 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنجالی هیچ برای کتاب درسی جغرافیای مازندران!

با اشتباه چاپ کتاب درسی رگ غیرت بعضی ها بیرون می زند اما بیکاری جوانان بیشمار ساروی و بابلی را چه باید گفت؟

به گزارش شلمچه نیوز، در یکی از صفحات کتاب جغرافیای ایران پایه دهم در ذکر نقاط شهری مربوط به تمامی استان‌ها، نام مراکز استان‌ها مشخص شده است و برای مازندران به جای ساری، بابل را مرکز استان ذکر کرده و همین باعث جنجالی بی مورد در بین نماینده های ساری و اعضای شورای شهر گردیده است.

جالب است یکی از نماینده های ساری به خبرگزاری فارس در ساری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: در کتاب جغرافیای سال دهم تصویری به چاپ رسیده است که مرکز استان مازندران را بابل اعلام کرده‌اند، در کتاب تعلیمات اجتماعی سال پنجم نام رودخانه تجن ساری حذف و نام فرودگاه ساری نیز به نام بابلسر درج شده است!

وی عنوان کرد: قطعاً این اشتباهات چه از روی عمد یا سهو، شدیداً موجب خشم اهالی ساری و سبب پدید آمدن مشکلات اجتماعی شده است.

یکی از فرهنگیان و دبیران با سابقه جغرافیا در مازندران به خبرنگار شلمچه نیوز در مازندران گفت: درج نام بابل برای مرکز مازندران در کتاب درسی جغرافیا قطعا اشتباه شده است و از این موارد کم و بیش در کتاب های درسی در گذشته بوده و این اشتباه در تهران صورت گرفته است.
وی گفت: مگر با جابجایی نام شهرها در کتاب درسی آیا جغرافیای استان هم تغییر می کند که عده ای آن را جنجالی برای رسیدن به مقاصد خود می دانند؟

به راستی چرا بعضی از رسانه های این استان باعث ایجاد اختلاف بین دو شهر قدیمی مازندران می شوند که این اختلافات هرگز به نفع مردم نجیب شهرهای ساری و بابل نخواهد بود و پیشتر باعث سواستفاده عده ای می گردد.

در ایام دفاع مقدس فرماندهان و رزمندگان شجاع ساروی و بابلی دوشادوش هم در گردان های خط شکن لشکر ویژه ۲۵ کربلا جانانه از ایران اسلامی دفاع می کردند و شهدای عزیزی را هم تقدیم کشور و استان نمودند. امروز هم بسیاری از مدیران و کارمندان در مرکز استان و در شهر ساری در کنار هم عاشقانه و مسئولانه به خدمت مشغولند.

لازم است نماینده ها و اعضای شورای محترم این شهرها برای معیشت و بیکاری جوانان و همچنین رفع ترافیک ساری و بابل تلاش کنند و رگ غیرت شان برای بیکاری قامت رعنای جوانان دیارشان بیرون زده و برای جبران عقب ماندگی سرزمین سبز تلاش کنند.

 

در عوامل تألیف کتاب جغرافیای ایران به شرح زیر است:

 

اعضای شورای برنامه ریزی؛

دلارام احمدی،  سیدعباس احمدی، ناهیدفلاحیان، شادی کارین، روح انگیزمحوی، نازیاملک محمودی، منصورملک محمودی.

اعضای شورای برنامه ریزی وگروه تالیف؛

مریم نادری، مهدی چوبینه، سیاوش شایان، محسن یوسفی.

سرگروه تالیف؛

نازیا ملک محمودی.ویراستار محمددانشگر

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79655

برچسب ها:
, , ,


  • هادی ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ - ۱۳:۴۷ - پاسخ دادن

    که از ذکر نامش خوداری کرده اید نوشتید قطعا اشتباه رخ داده .به نظر شما چه اشتباهی ؟؟!! سوال : کتاب جغرافیا ایران که کتاب درسی می باشد نویسنده و ویرایشگر ندارد ؟؟!! ( ظاهرا مثل سایت خبری شماست یا بهتر بگویم بنگاه سخن پراکنی شما هر چیزی را می نویسد و با نوشته هایش به مردم ساری توهین می کند )چگونه جای این همه اسم مربوط به جغرافیای استان مازندران عوض شده است. روزنامه نگاری و خبر نگاری حرفه ای شریف با واقعیات می باشد . شما چگونه بخود اجازه می دهید این(جنجالی هیچ برای کتاب درسی جغرافیای مازندران!) عنوان کنی و باز هم بی شرمان بنویسی ( اشتباه چاپ کتاب درسی رگ غیرت بعضی ها بیرون می زند اما بیکاری جوانان بیشمار ساروی و بابلی را چه باید گفت؟) اگرشما ذره ای معرفت و ذره ای از حرفه روزنامه نگاری در وجود نامبارک شما بود امروز این تیتر نمی زدی. اگه سایت خبری شما بی طرف هست و اصول روزنامه نگای حرفه ای بلد هست امیدوارم مختصر نوشت چاپ کنید .

  • مقدسی ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ - ۲۰:۵۰ - پاسخ دادن

    اگراشتباه نشده پس ثابت کنیدمن کاملاباشمامخالفم چون شلمچه نیوز راکاملا بی طرفانه دیدم اصلامیتوانیدبگید طرف چه کسانی گفته؟

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.