تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنگ با دشمن درون برای جنگیدن با دشمن برون، هنر رزمندگان بود

مشاور عالی فرمانده سپاه در یادواره شهدای روستای بیشه سر بابل؛ درس امام راحل به رزمندگان، جنگ با دشمن درون به هدف کسب توان در مقابله با دشمن برون بود.

به گزارش شلمچه نیوز، «سردار عروج»، در مراسم «گرامی داشت سرداران و ۳۳ شهید روستای بیشه سر شهرستان بابل و ۵۰۰ شهید منطقه عملیاتی والفجر۸»، که با شرکت مردم شهیدپرور این شهرستان در گلزار شهدای این روستا برگزار گردید، با اشاره به حقانیت راه شهدا، اظهار کرد: شهدا، با تأسی از شهادت ائمه اطهار(علیهم السلام)، این راه را برگزیدند که این خود بهترین گواه بر درستی و قوام راه آنهاست.

%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b9%d8%b1%d9%88%d8%ac

وی افزود: رزمندگان ما، در وهله نخست با درون خود جنگیدند تا توان جنگ با دشمن برون را به دست آورند که این درس را به نیکی از امام راحل خویش آموختند.

مشاور عالی فرمانده سپاه عمل به وظیفه، بدون هیچ چشم داشتی از دیگران را روح و متن وصیت نامه شهدا دانست و بیان کرد: اقتباس و اشاعه سیره و محتوای وصیت نامه شهدا، وظیفه هر شخصی است که دغدغه حفظ و ادامه راه شهدا را دارد.

وی ادامه داد: سلحشوری و اخلاص رزمندگان اسلام، رمز موفقیت آنها در میدان های جنگ بود و همین موضوع موجب خلق حماسه هایی مانند والفجر۸ گردید.

سردار عروج با ابراز این که “والفجر۸” سراسر اعجاز و خلاقیت بود تا آن جا که حیرت کارشناسان نظامی جهان را نیز برانگیخت، اضافه کرد:روخانه ای که غواصان این علمیات با همه تجهیزات انفرادی خود، در سکوت کامل آن را پیمودند، دارای سه جریان متفاوت آب بود و پس از آن، از ۱۷ مانع مانند سیم خاردار و انواع مین هایی را که نظیر آن را تا قبل از آن ندیده بودند، گذر کردند تا با دشمن روبه رو گردند که تنها به یک معجزه شباهت داشت.

وی، در پایان، پیاده روی ۲۰ میلیونی زائران اربعین حسینی در کربلا را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: این تجمع یگانه در جهان با همه خطرات احتمالی که جان و مال زائران را تهدید می کند، نمونه ای بارز از خود گذشتگی رزمندگان دفاع مقدس است.

خبرگزاری حوزه


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24744

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.