تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جنگ روانی تمام عیار بر علیه دولت وجود دارد

مشکل ما این هست که در کشور متولی امور اقتصادی معلوم نیست و وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی یا بخش های دیگر هر کدام بیان می کنند که تمام اختیار را در دست ندارند؛ در نتیجه ما ناتوانی مدیریتی فاحشی را در عرصه اقتصادی تجربه می نماییم در عین حال که جنگ روانی تمام عیار را بر علیه دولت می بینیم و دولت خودش در این زمینه مقصر هست.

وی افزود: در شرایطی که وضعیت بهم ریخته و نابسامان هست باید آرامش و امید را به جامعه تزریق کنیم اما وقتی تنش، ناامیدی، درگیری و اختلاف نظر را به جامعه تزریق می کنیم نتیجه این می گردد که یک نفر می گوید ۳۰ میلیارد دلار از کشور خارج شده و فرد دیگری چیز دیگری می گوید. اگر چنین چیزی رخ داده به چه سبب دستگاه های مسئول امنیتی و اقتصادی آن را اعلام نمی کنند و اگر نشده به چه سبب اعلام می گردد.

این نماینده مجلس با بیان این که «شاخصه ها، توانمندی ها و حجم اقتصادی ایران از هیچ کشور در حال توسعه ای در منطقه کمتر نیست»، دنبال کرد: کشور ترکیه در همسایگی ما نه نفت دارد و نه گاز ولی درآمد و ثبات اقتصادی قابل قبولی دارد و نشان می دهد که می گردد اقتصاد یک کشور را اداره نمود اما در کشور ما مجموعه عاملان دست به دست هم دادند که یک شبه دلار از سه هزار و خرده ای به بیشتر از شش هزار تومان افزایش یابد.

این عضو فراکسیون امید مجلس دنبال کرد: قسمتی از جنگ روانی بر علیه دولت ذی ربط به مخالفان هست که سر شاخه نشسته اند و ته آن را می برند و می اندیشند اگر دولت را ناکارآمد، شکست خورده و ناتوان جلوه دهند، برجام را شکست خورده تشریح کنند و ایران را در حال جنگ با آمریکا و عربستان ترسیم کنند، این موجب می گردد دولت آقای روحانی ناکارآمد باشد و شانس آنان برای دولت آینده زیادتر گردد در حالی که آنان ته قایقی را سوراخ می کند که اگر پایین برود چپ و راست با هم غرق می گردد و آنالیز مردم این می باشد که نظام ناکارآمد هست پس سرمایه هایشان را از بانک ها خارج می کنند.

وی افزود: اگر ملت به بانک های دولتی حمله بیاورد که پول هایشان را بیرون بکشند و بخواهند ارز بخرند آیا بانک ها توان پرداخت دارند؟ در این صورت همان سانحه ای که برای موسسات مالی رخ داده برای بانک های دولتی هم به وقوع می پیوندد.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد آرامش و ثبات در فضای سیاسی و روانی کشور، اظهار کرد: باید تا جایی که توان داریم پشتیبانی از دولت را در دستور کار قرار دهیم تا بتوانیم فضای روانی جامعه را آرام کنیم.

وی افزود: هر جا پول کشوری دچار افت شدید گردد سامانه اقتصادی آن کشور دچار نوسان شدید خواهد گردید.

رحیمی جهان آبادی علاوه بر این افزود: ثبات اقتصادی در کشور قسمتی به یکسری شاخصه های عملیاتی مشخص در اقتصاد نظیر میزان تولید، درآمد سرانه ملی و امثال آن می رسد و قسمتی ذی ربط به شرایط روانی و موقعیت سیاسی آن کشور در جهان هست. حقیقت این هست که ما در شاخصه های اقتصادی هیچ چیز کم نداریم و کشور ثروتمندی هستیم، نفت و گاز داریم و سرانه ملی مان بد نیست اما آن چه به ما عارضه می زند این هست که در سیاست بیگانه ما تنش همچنان ادامه دارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: این که به سرمایه دار و بازار القا گردد که امکان دارد برجام کنسل گردد، امکان دارد ایران و عربستان وارد جنگ شوند، امکان دارد آمریکا به سوریه حمله نماید و ایران هم در این جنگ دخیل باشد پیام منفی به سرمایه دارهاست و کافی هست آنان حس خطر کنند تا سرمایه شان را از کشور خارج کنند. طبعا این سرمایه را به ریال خارج نمی کنند لکن آن را به دلار، یورو یا ارزهای رایج مبدل می کنند.

وی در انتهاء تاکید کرد: ما مدام منطقه و جهان را در حالت تنش و بحران ترسیم می کنیم و در فضای رسمی کشور یک گروه این را برای خود هنر می دانند که نشان بدهند دولت آقای روحانی ناکارآمد هست و ارکان سیاسی و اقتصادی اش در حال سقوط هست و سخن های این گونه بزنند که صحت ندارد که این ها پیام منفی به مردم، سرمایه گذاران، تاجران و جامعه می دهد و حاصلش همین وضعی هست که شاهد بودیم.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95702

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.