تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به یک خبر

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مبنی بر درج مطلبی با عنوان «گلایه دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود از کیفیت آموزشی» جوابیه‌ای صادر کرد.

 

لطفا طبق ماده ۲۳ از فصل ششم قانون مطبوعات و خبرگزاری ها نسبت به درج این جوابیه با همان کیفیت مطلب درج شده اقدامات لازم را بعمل آورید.

۱- در سال ۹۲ سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۸۸ نفر از دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان که به دلیل معضلاتی قادر به ثبت نام و پذیرش در آن دانشگاه نشده بودند را برای این واحد دانشگاهی معرفی نمود که واحد شاهرود هم این دانشجویان محترم را پذیرش کرد.

۲- در دوره بالینی که نیازمند تامین عرصه مناسب میباشد، با استناد به جوابیه استعلام این واحد دانشگاهی ازسازمان مرکزی به شماره ۳۳۷۷/۸۶ مورخ ۰۲/۰۴/۹۵ اقدام به عقد قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نموده که به علت داشتن دانشجوی دولتی و محدودیت فضای آموزشی جوابگوی آموزش برای دانشجویان دولتی و آزاد به طور همزمان میسر نبوده و عدم همکاری مناسب در برخی از عرصه ها توسط دانشگاه مذکور ،مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در صدد عقد قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی سمنان و بیمارستان های تابعه آن برآمدند که در این راستا بیمارستان آموزشی و پژوهشی دامغان به علت نزدیکی دو شهرستان(فاصله زمانی ۳۰ دقیقه جهت تردد) و وجود دانشگاه آزاد اسلامی دامغان که امکانات لازم جهت اسکان دانشجویان شاهرود را در خوابگاه های خود ممکن می سازد جزء بهترین گزینه ها بود که این اسکان مسئله تردد دانشجویان و خطر تصادفات اشاره شده در بند ۴ را حل می نماید.

۳- در خصوص اشاره به عدم تجربه بیمارستان ولایت دامغان در آموزش دانشجویان، یادآوری می شود که این بیمارستان جزو بیمارستان های آموزشی–پژوهشی تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بوده و دارای اعضاء هیات علمی بالینی است و دارای دانشجوی در حال تحصیل می باشد.

۴- در مورد بند ۳ باید بگوییم تصمیم اتخاذ شده در خصوص اخذ شهریه ثابت و متغیر از دانشجویان متقاضی میهمانی به سایر دانشگاههای دولتی با توجه به بند ۳ نامه شماره ۳۳۷۷/۸۶ مورخ ۰۲/۰۴/۹۵ سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و هیات رئیسه دانشگاه واحد شاهرود نقشی در این تصمیم گیری نداشته است.

۵- در خصوص پاسخ به بند ۲ نامه دانشجویان عزیز ،قابل ذکر است ممنوعیت میهمانی و انتقالی دانشجویان به سایر دانشگاه های آزاد طبق مقررات بوده و میهمانی و انتقال از دانشگاه آزاد به دولتی و بالعکس نیز طبق تبصره ماده ۶۴ آیین نامه آموزشی دوره دکتری پزشکی عمومی مصوب بیست و ششمین جلسه شوراهای برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت مورخ ۲۳/۳/۸۳ ممنوع بوده و واحد هیچ گونه دخالتی در آن نداشته و این مطلب بارها به اطلاع دانشجویان رسانده شده است.

یادآور می شود دانشکده برنامه های عنوان شده را برای دانشجویان داوطلب در نظر گرفته و دانشجویان مخیر به انتخاب محل گذراندن دوره کارآموزی و کارورزی خود در بیمارستان های شاهرود و یا دامغان بوده و هیچ اجباری برای انتخاب وجود ندارد.

در پایان باید بگوییم هدف و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود رفاه و آسایش دانشجویان گرامی همراه با آموزش بهتر می باشد که البته ممکن است اعمال این سیاست ها برای برخی دانشجویان دشوار به نظر برسد که در این مورد این عزیزان باید با تلاش بیشتر خود را به سطح سایر دانشجویان برسانند و اینگونه نباشد که بعضی از مسائل که در بدو ورود آنان مورد قبول و تعهد دانشجویان مذکور بوده به فراموشی سپرده شده و باعث نامه نکاری هایی از این دست گردد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51499

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.